Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez már nevezhető...

Szerintetek ez már nevezhető diszkriminációnak a főnökeimtől?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éve dolgozom itt és bár, két nagykepű fiatal srác a főnököm jól érzem (éreztem) magam. Valószínűleg ez annak is köszönhető, hogy igazán jó vagyok abban amivel foglalkozom, nem szokott panasz érkezni a munkámra.

Vannak nálunk különféle rendezvények, amire már feltűnt, hogy engem sose küldenek a főnökök. Eddig nem zavart, de most megtudtam, hogy nem azért nem hívnak, mert nincs rám szükségük hanem, mert csúnyának tartanak és szerintünk rontanám a cég hírnevét a külsőmmel. Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok olyan cicababa, mint más hölgyek az irodában, de igényes vagyok önmagamra és nem tartom magam csúnyának csak átlagosnak.


Gondolkozok, hogy felmondok, mert lehet túlreagálom, de nagyon sért, hogy a főnökeim szerint csak a négy fal között, az irodában vagyok vállalható, ahol úgy sem lát más és nem rontom a hírnevüket.

Szerintetek a felmondásomban indokként szerepelhet, hogy hátrányban részesültem a külsőm miatt?


2018. aug. 12. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell megindokolnod a felmondást.



Ezzel milyen hátrányod lett? Kevesebb pénzt kaptál? Egy perben felhozhatod, de elég lehetetlen bizonyítani.

2018. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Általában az előző hónap legjobb dolgozóját hívják ezekre az eseményekre, mert minimális munkáért jelentős összeg jár érte.

Már többször is voltam a hónap legjobb dolgozója, de mindig valamilyen indokkal más kolleganőmet hívták.

Szerintem már alapból az sem fair, hogy van egy "lista" arról, hogy ki a hónap legjobban és legrosszabban teljesítő dolgozója. Hiába szeretem a munkámat ezek a dolgok teljesen elveszik a kedvemet tőle. Perelni azért nem szeretnék emiatt.

2018. aug. 12. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen bántó dolog, kit ne zavarna egy ilyen, ha simán le tudsz lépni, és találsz egyből másik hasonló munkát, akkor léped meg, és valami jó csattanós ötlettel állj elő.

Aztán az is lehet, hogy könyörögni fognak, ne menj el, és ezentúl elküldenek minden céges buliba.

Nem lehet tudni.

Gondolom nem lehetsz egy idősebb, 50-es valaki, a fiatalabb nőkből meg mindig elő lehet hozni olyat, ami meglep bárkit, aki ismeri.

Vagy előtte hozd ki magadból a legjobbat valami segítséggel, aztán mondj fel.

2018. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a bajuk a külsőddel?
2018. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!