Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van ebből kiút? Megúszhatom...

Van ebből kiút? Megúszhatom valahogy?

Figyelt kérdés

Van egy többéves kapcsolatom, aminek jó része azzal telt, hogy egymáshoz utazgattunk, de főképp én, mert párom vidéken tanul és ő nem volt annyira mobilis. Nagyon sokáig kerestem ott munkát, jóval hosszabb ideig, mint gondoltam volna, de végre valahára felvettek és ennek köszönhetően leköltözhettem, és együtt lakhatok a párommal. Régóta erre a pillanatra vártunk, rengeteg munka van benne. Nem mondom, hogy rossz az új hely, de teljesen más, mint az én szakterületem, ezért nekem ott tényleg mindent a nulláról kell kezdenem. Új hely, új életforma, új munkahely, új kihívások. Az egyik nap, amikor nem voltak annyian bent és a felettesem is velünk dolgozott, megkérdezett, nem vállalnék-e idegennyelv-oktatást, mert tanulni szeretne. Azt kérdezte tudnék-e felállítani olyan tantervet, amivel megtaníthatom. Hozzátette, heti két napot tudna vállalni. Számomra ez úgy hangzott, hogy időben és pénzben is. Gondoltam miért is ne, hozok könyveket, kigondolom és meglátjuk. Másnap, amikor csak ketten voltunk, már azt próbálta pedzegetni, hogy annak ellenére, hogy van mentorom szívesen tanítana a szakmára és cserébe én tanulnék vele, de ez legyen titok. Van egy hetem választ adni.

Most ott tartok, hogy egyrészt ha én időt szánok valamire, gondolkodom rajta, kidolgozom és még le is tanítom, amit én is kigüriztem magamnak, azt ingyen adni nem valami fair. Mindenki pénzből él, nekem is a szabadidőmből megy, amikor tanulhatnék, és én sem ingyen tanár vagyok mindenkinek aki szembejön. Fogadjon egyet pénzért, mint mindenki más. Ja csak nem akar fizetni. Másrészt nem akarom hátba támadni a mentorom azzal, hogy máshoz járkálok korrepetálásra. Szóval így már nem annyira tetszik a játék, mert úgy érzem, hogy a gyengeségemet kihasználva sunyi és ravasz módon egy olyan csapdába csalt, amivel nem tudok mit kezdeni. Kedves vagyok mindenkivel, de ugyanakkor egy akkor naiv is, amire most jöttem rá, hogy valóban rossz tulajdonság.

Nem szeretném elveszteni a munkámat egy ilyen hülyeség miatt, mert nagyon sok múlik rajta, itt hogyan muzsikálok, viszont ha egy felettesnek nemet mondok, megkeserítheti az életem, s az tudjuk mihez vezet…

Reménykedem, hátha Nektek van valami jó ötletetek, hogyan lehet ez alól kibújni, vagy úgy megmondani az igazat, hogy ne legyen belőle sértődés. Bárcsak lenne egy aranyközép út… Már bánom, hogy azt mondtam meg is tudnám tanítani….



2018. aug. 12. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebből csak úgy fogsz a legjobban kijönni, ha világosan és egyenesen elmondod, hogy nem szeretnéd összekeverni a két területet és nem viseled jól az ilyen titkokat. Mondhatod, hogy kevésbé lenne számára ösztönző ebben a formában a tanulás, és nem is lenne tanárként az a tekintélyed ami ehhez szükségeltetne. Eleve úgy készülj, hogy segíteni szeretnél neki ezért már vigyél egy elérhetőséget egy másik tanárhoz akinek beajánlottad és akivel jobb eredményeket érhet el mint veled. Elmondod, hogy részedről volt hibás az elképzelés és ezzel próbálod kompenzálni.
2018. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldanám meg,hogy hetente 2x1 órát vállalnék be maximum,amit meg is mondanék neki.Ha azt mondja ez kevés,akkor mondanám hogy sajnos ebből több nem fér bele az időmbe,ezer a dolgom.Ha azt mondja így is jó,akkor azt a 2 órát kibírnám hetente,jól jöhet ez a későbbiekben hogy segítesz neki.Innentől kezdve pedig te is fordulhatsz hozzá tanácsért,meg ilyesmik.
2018. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már az elején, mikor kérdezte, hogy vállalsz-e tanítást, megmondtam volna, hogy persze, ennyi és ennyi összeg/óra áron vállalok. Így utólag olyasmit mondhatsz esetleg, hogy nem tudod elvállalni, mert más elfoglaltságod lett idő közben.
2018. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Valóban nem szeretem az ilyen titkokat, meg a kihasználást sem. Közben meg messengeren ír, hogy jófej legyen. A probléma abban is áll, hogy ő csak afféle konyhaangolt szeretne, de hát az is tanulás és idő könyörgöm... Az első két válaszból nekem az az ötletem támadt, hogy mivel kapcsolatban vagyunk facebookon megírom neki a válaszom, hogy senki se hallja, mondván kettőnkre tartozik. Elmondanám, hogy valóban szeretnék jó lenni abban amit csinálok, és örülök, hogy felajánlotta a segítségét, de ilyen szinten (mert ha tanulna valahol és csak kérdezgetne az ok) nem szeretném keverni a kettőt. Csináljunk egy próbát először és utána meglátjuk. Legyen heti egy, minimális összegért, ha anyagilag megterhelő. Vagy ez nagyon rossz döntés? Vagy csak heti egy óra legyen ingyen? Nem tudom mekkora hülyeség, amit mondok. Sajnos ebben a városban nem ismerek más tanárt..olyat aki ingyen dolgozik meg pláne.Sokszor gondolkodtam rajta, hogy szabadidőmben diákokat tanítanék, mert abban megtalálnám magam. De nem ilyen potyalesőkre gondoltam...
2018. aug. 12. 19:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Jogos, amit mondasz, de nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle...Az elején nem is így állt hozzá, akkor még a minimális fizetés volt. Utólag változott meg a széljárás...
2018. aug. 12. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyen heti 1 óra ingyen,azt kibírod,sértődés sincs,ezt választanám a helyedben.Tény és való hogy mivel nem mondtál rögtön nemet,magyarázkodásnak tűnne .Ha csak konyhaangolt akar,jó neki az az 1 óra,jó sok házit adj neki :)
2018. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megijeszteni de sztm ő nem angolozni akar (gondolom,ő férfi).

Ötletem sajnos nincs,hogy jöhetnél ki jól...

2018. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nő, szóval a "a francba faktorból" ezt lehúzhatom
2018. aug. 12. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Megmondhatod, hogy átgondoltad, és nem szeretnéd ezt így a mentorod háta mögött intézni, illetve kényelmetlenül éreznéd magad azért, mert ő a főnököd, és úgy mond munkán kívül tanár-diák kapcsolatba kerülnél vele. Ez így furcsa lenne neked, ne haragudjon. Tedd hozzá, hogy nem vagy képzett nyelvtanár (legalábbis, ha tényleg nem vagy az.) Felajánlhatod azt, hogy iratkozzon be egy profi nyelvtanárhoz vagy tanfolyamra, te pedig gyakorlod vele azt, amit a tanfolyamon tanult. Az abból a szempontból lenne kényelmesebb neked, hogy nem kellene felkészülnöd, "csak" annyi idődet venné el, amennyit gyakorolsz vele.

A vészterv az lehetne, hogy beleegyezel, de szándékosan bénán tanítod, pl. bizonytalankodva, vontatottan, felkészületlenül.

2018. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!