Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor dolgozok miért érzem...

Amikor dolgozok miért érzem úgy, mintha egy börtönben lennék?

Figyelt kérdés

Eddig csak diákmelóztam, amiben nem volt rendszer, minden héten máskor mentem meg, ha azt mondtam, hogy nem érek rá, akkor nem is kaptam műszakot. Idén lediplomaztam és most kaptam meg éltem első allandó és rendszeres állását. Ami tok jó, mert minden nap 8-4-ig vagyok, pénteken pedig csak fel 2ig, hétvége szabad, van egy masodallasom, de azt szeretem és nagyon laza, heti 2x kell mennem munka után és 3 órát kell ott lennem. És a problema az, hogy mióta megkaptam a munkát azóta olyan furcsa es rossz érzes van bennem?, hogy mostantól be vagyok oda korlatozva...Nem tudom elmagyarazni. Eddig se igazán volt olyan dolgom,ami erre a 8 orára korlatozodott volna, de akkor ott volt az, hogy ha mégis akkor simán mehetek (akár orvos, akár olyan ügyek intezese, amit csak délelőtt lehet, mert a kikapcsolodast oda teszem ahova akarom) az egyetemen is könnyebb volt hiányozni, mint egy munkahelyen (amúgy szinte sose hiányoztam,csak a "szabadsagerzet"). Tudom, hogy az embernek ez a dolga és ilyen az élet. Tudom, hogy jó dolgom van, mert én is tapasztaltam már, a 12 órás munkát és nagyon örülök ennek! Meg fogom becsulni. Engem csak az erdekelne, hogy normális-e ez, amit most érzek?! Mitől lehet? Azért, mert nem ehhez voltam hozzaszokva? Megszokom és elmulik?

Egyébként tényleg nem a szabadidorol van szó, hanem a tudatrol.. úgyse hiányozgatnék, ahogy suliból se, csak nagyon indokolt esetben azt meg így is meg lehet oldani.


2018. aug. 16. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, ugyanezt élem át, tegnap este sírtam amiatt, hogy mostantól vége az életemnek. Nagyon magam alatt vagyok, azt érzem, hogy ezt nem bírom ki.
2018. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Te is mostanában kezdtel dolgozni és ugyanilyen időbeosztásban?
2018. aug. 16. 14:38
 3/18 anonim ***** válasza:
2.: nyáron dolgozom most irodában 7:45-16:30-ig. Az egyetemből még egy évem van, de egy hónap teljes munkaidős ülés után a gép előtt azt érzem, hogy válságban vagyok
2018. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Amúgy miközben azon gondolkodok, hogy vége az életemnek csak az jár a fejemben,hogy eddig vagy suliban voltam ebben az időben vagy sehol és csak csináltam az itthoni teendőket, vagy épp unatkoztam. A parommal/barataimmal mindig délután/este találkozunk + ott vannak a hétvégék. Még jobban is kéne örülnöm ennek,hogy végre van valami rendszer, semmiből nem maradok ki és semminek nincs vége csak a délelőtti lustalkodasnak, arra meg ott hétvége. A diakmunka sokkal több, mindent vett el tőlem, amikor hétvégén is mennem kellett meg este 10-ig ott voltam. Szóval tényleg nem ertem mi bajom :D
2018. aug. 16. 14:48
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mi a bajom...azt hittem, ennél több az élet, értelmesebb és azt érzem, hogy semmi értelme a munkámnak és utazni szeretnék
2018. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy nem a te pályád az irodában való uldogeles, de valami mást esetleg elveznel?
2018. aug. 16. 14:53
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk én sem egy irodában kepzeltem el az életem. Valami érdekesebbet szerettem volna, a masodallasom is hasonló és oda öröm menni. Pszichológus, gyogypedagogus, védőnő vagy bármi hasonló szívesebben lettem volna...De ezekből nem lehet megelni. Hiába fontos, hogy szeressem a munkámat, ha egy lakást nem tudok fenntartani
2018. aug. 16. 15:00
 8/18 anonim ***** válasza:

De. Volt egy hivatásom, az álmom. Három évig jártam arra az egyetemre, kikészített, nem tudtam megcsinálni. Visszamenni nem akarok, mert nem bírtam. Ez a hülye irodai fos csak egy kényszerpálya, semmi lelkesedést nem érzek iránta, mar most utálom, pedig le sem diplomáztam. Fáradtnak érzem magam érzelmileg.

Az a hivatás sajnos nem ment, nem voktam hozzá elég, ezt viszont nem szeretem, amit most csinálok. Egyre inkább alakul bennem az ki, hogy azzal kéne foglalkoznom, amit jelenleg hobbiként űzök, mert abban tehetséges vagyok, csak az egy lutri...úgyhogy talán előbb elkezdem nyomni szabadidőmben és ha sikerül kiépíteni valamit, akkor otthagyom ezt az egészet, amit most utálok

2018. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7.: igen én is ezért választottam az irodát. Ezen a szakon már most szakmai gyakornokként annyit keresek, mint egy átlagos rendes fizetés. Ha lediplomázom, akkor pedig többszörösét. Jó vagyok benne, de nem szeretem. Csak ja, hát a lakást vaalmiből fizetni kell :(
2018. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mert valahol ez is börtön a maga módján, az számít szabad embernek az életben, aki már alvás közben is pénzt keres, vállalkozók, ismert emberek. Viszont ez valahol kiváltság is, mert nem mindenkinek adatik meg.

Hiába meg van az embereknek a kis világa a munka lekorlátozza ez az egészet, viszont hogy megmaradjanak a javak ahhoz pénz is kell.

2018. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!