Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy a programomon...

Normális, hogy a programomon kívül bejövök árut pakolni? Vagy hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert még nem dolgoztam sehol és nem tudom mi a normális és mikor kellene nemet mondanom.

Első munkahelyem, egy kisvállalkozásban,én vagyok főnökék egyetlen alkalmazottja. Egy üzletben eladónő.

Egy nap 10 órát másnap csak délután párat, minimálért.

Tegnap délutános kellett volna legyek,de reggel írt a főnök,hogy ha tudok menjek be délelőtt mert jött áru.

Oké, gondoltam akkor biztos nem kell maradnom délutánra. Lóf... Ittvoltam estig. S persze ma is rendes program szerint egész nap.

Összesen papiron havi152 órát dolgozom a normális program szerint. De egy héten van plusz 1-2 óra a papirok megirásával.


Máskor szimplán mondjak nemet, vagy azért 'mer ' behívni, mert a normális megengedett óraszámnál nekem kevesebb jön ki?

Mit gondoltok erről? 19 l


2018. szept. 5. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ne dolgozz többet mint amennyit fizetnek

2. A kötelezőn felül annyi túlórát vállalj amit te még gond nélkül be tudsz vállalni (de persze lásd 1. pont, szóval ha nem fizetik akkor fityisz)

2018. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony nem kéne ingyen dolgozni, de sokan vannak így az országban, főleg kisvállalkozásoknál, ahol nem lehet olyan könnyen helyettesíteni a másikat.
2018. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

S ti mit tennétek a helyemben?

Azt tudom, hogy nem szívesen váltanak embert, sokat sírtak az előttem levőnek is, hogy maradjon.

De idegesit,hogy folyton bejön valami és szabadidőm alig van, csak a hétvégék, másképp este esek haza.

Fizuemelést mikor van jogom kérni? S ezt hogy szokták?

2018. szept. 5. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

ingyen szerintem maximum akkor érné meg, ha te tényleg szivességként csinálod, és emellett látsz is valamiféle hálát érte, ami nem feltétlenül anyagi.


én is egy kisvállalkozásban "dolgozok". igazából nem is munkaként fogom fel, mert szeretem csinálni. 8-ra járok, de teljesen rugalmasan mehetek fél9kor is, de ma is bementem már fél8-ra.

van, mint például ma is, hogy már 2kor végeztem, máskor meg este 9-ig folyamatosan csinálom.

ha szükség van rá, szó nélkül bemegyek szombat-vasárnap is, persze nálunk ezt azért kifizetik. ha nem tenném, megcsinálná a főnököm helyettem, szóval ez azért fakultatív. kollégaként tekint rám, nem mint főnök-alkalmazott.


tehát ha mondjuk azt látnád, hogy emiatt, mert szorgalmasnak látnak, megbecsülnek téged, az egy jó pont, persze lehet csak hosszútávon lenne meg a haszna.


én például csak azért nem mennék el egy másik helyre, mert ott jobb a pénz, meg fix hétfő-péntek 8-16-ig van a munkaidő, de cserébe meg csak szimplán egy alkalmazott vagy, aki azt csinálja, amit mondanak, és semmi rugalmasság nincs.

2018. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Normális helyeken a túlmunkát kifizetik , vagy lecsúsztathatod. Ha nem akar fizetni, akkor mondjuk engedje el az egyik délutánt.

Nem írtad milyen városban dolgozol, de pl Pesten hamarabb tudsz váltani, ha baszakodnak veled.

2018. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!