Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogi vagy etikai értelemben...

Jogi vagy etikai értelemben támadható egy olyan önéletrajz (munkahely) amelyből „kifelejtettek“ diplomákat?

Figyelt kérdés

Jogi vagy etikai értelemben egyértelműen támadható az az önéletrajz amibe a leendő munkavállaló kamu adatokat ír be, nem létező nyelvvizsgák diplomák tanfolyamok.


De az is támadható jogilag/etikailag amibe épp ellenkezőleg, NEM ÍROK be elvégzett egyetemi képzést vagy munkahelyet?

Mert mi van ha én egy „agyondiplomázott „ ember vagyok és olyan helyre pályázok ahova max érettségi vagy még az se a követelmény és direkt úgy adom be az életrajzot mintha én egy faék egyszerűségű épphogy leérettségizett mókus vagyok és „kifelejtem“ a kettő diplomám? Meg a nyelvvizsgát meg a megkezdett phd-s képzést.


2018. szept. 7. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem támadható.
2018. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak mert most olvastam a neten hogy hazai cégtől valakit azonnali hatállyal kirúgtak mert úgy adta be az életrajzot hogy érettségije van és slussz és kiderült utólag hónapokkal később hogy egyetemet végzett.

És bíróságon van az ügy a munkavállaló vitte oda mert nem érti (ő se meg én se) ha ő rendesen végezte a munkáját és a munkához semmi szaktudás diploma nem kell akkor miért baj az hogy nem írta be a diplomát?


Most nem mindegy hogy diplomával vagy anélkül végzi a szaktudást nem igénylőó betanított melóját?

2018. szept. 7. 12:16
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Alapvetően azt mondanám, hogy nem... De például a közigazgatásban automatikusan illetménykiegészítés jár bizonyos fokú és típusú nyelvtudásért. Szóval ha te úgy adod be az önéletrajzot, hogy ezt nem írod bele, így döntenek rólad a felvételi beszélgetésen, majd a felvételi papírok intézésekor kiderül, hogy közben van több nyelvvizsgád, az úgy nem tűnik igazán korrektnek...
2018. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fordított esetben lenne helye felmondásnak, pl. ha diplomát ír elő munkáltató, de a munkavállaló csak bekamuzza (bár ez rögtön kiderülne, kivéve ha hamisít is, de az már bcs.).


Nem vagy köteles mindent beleírni, max. megkérdzehetik, hogy hova tűnt x év, amikor mondjuk nem tanultál és nem is dolgoztál.

2018. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy a munkáltató, akkor megnézheted magad, nem lehet ilyenbe belekötni.


Ha érettségi a feltétel és az megvan, akkor a többi nem tartozik a munkáltatóra.

2018. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg ugyanabban a helyzetben vagyok,mint kérdező. Van két diplomám, számos nyelvvizsgám, meg pár szakmunkás-bizonyítványom, hiányszakmában.


Én a végzettségnél azzal a mondattal szoktam indítani, hogy "a megpályázott munkakör betöltésének szempontjából releváns végzettségeim" Hogy én közben megcsináltam egy diplomát, vagy másik 3 szakmát, az adott esetben lényegtelen körülmény.

2018. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

" majd a felvételi papírok intézésekor kiderül, hogy közben van több nyelvvizsgád, az úgy nem tűnik igazán korrektnek..."



Mert miért nem??

betanított dolgozót keresünk feltétel 8 általános. Az megvan. Azon felül még mi van -számít ha a munkához úgyse kell?

Ja hogy én 3 nyelven beszélő közgazdász vagyok mellette? És ezzel alkalmas lennék a cégnél egyéb munkakörökre is? Hát és?

És ha én nem akarok egyéb munkakört én épp ezt akarom, akkor nem mindegy még mire lennék alkalmas ha egyszer a 8 elemis melóra jelentkeztem?


Lehet hogy tetszik nekem az alacsonyabb bérezésű ÁMDE zéró felelősségű munka. Mondjuk.

És nem akarok nagy felelősségű pénzügyes lenni még 2x annyiért se.

2018. szept. 7. 13:04
 8/12 Metionin ***** válasza:
Nem vagy köteles mindent beleírni, elvileg. Mégis van az a helyzet ahol jobb ha beleírod. Nekem 2 diplomám van, abszolút semmi közük egymáshoz, ezért régen gondolkodtam hogy ha x helyre pályázok akkor csak az oda tartozó diplomát írom be, a másikat nem mert nehogy azt mondják hogy túlképzett vagyok. Viszont ha meglátják az önéletrajzban az x év lyukat akkor úgyis rákérdeznek hogy mit csináltam ott és úgyis el kell mondani. Így a végén beleírtam.
2018. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

" önéletrajzban az x év lyukat akkor úgyis rákérdeznek hogy mit csináltam ott és úgyis el kell mondani."


És mi lenne ha az igazat mondanád úgy hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is...?

"jelen munka szempintjából irreleváns tanulmánonyokat folytattam.." kész.

Akkor mi lenne?

2018. szept. 7. 16:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Jártál már úgy, hogy azért nem vettek fel valahova, mert "túlképzett" vagy, de közben nagyon kellett volna a meló? De nem szállok vitába, mert tudom, hogy a szokásos kedvenc emberünk vagy itt a kategóriában, a stílusodról meg lehet ismerni. :-)
2018. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!