Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell viszonyulni a...

Hogyan kell viszonyulni a pletykás emberekhez?

Figyelt kérdés

Az a szokása, hogy mindig beszél, és sokmindenkit kibeszél, akár jó, akár rossz a tartalma.

Tehát pletyka élteti.

Ha valaki nem reagál rá, mert nem érdekli a pletykatéma, az jól teszi, ha nem reagál rá semmit sem? Azért kérdem, mert úgy veszem észre, hogy akkor ő is a pletykatéma lesz egy idő után.


A lényeg: nem tudom kezelni azon embereket, akikről 100%-ban tudom, érzem, hogy pletykásak.

Hogyan lehet velük bánni, ha ki akar maradni az ember a keverésből?



2018. szept. 18. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy a kalapács viszonyul a szöghöz.
2018. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
1: Egyre többször látom itt mostanában, hogy valaki adott munkahelyi konfliktus megoldására a verekedést javasolja. Manapság ennyire nem szokás előre mérlegelni a következményeket?
2018. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igyekezni kell minimalizálni vele a beszélgetést, csak rövid, célratörő társalgást tartani.


Az meg, hogy pletyka téma leszel, kit érdekel? Amúgy is az vagy, mert kibeszélnek ha mondasz bármit ha nem.

2018. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint kerülöm őket, ha nem lehet teljesen elkerülni (mert pl. munkatárs), akkor pedig minimalizálom a beszélgetést és odafigyelek, hogy még véletlenül se mondjak nekik semmi személyeset, amit utána elkotyoghatnak másoknak. Ki nem állhatom a pletykálást, nem akarok mások életén csámcsogni és nem tartom sokra az olyan embereket, akiknek ez a fő beszédtémájuk. Szerintem igencsak üres jellemre és üres életre vall, ha valakit ez köt le, amikor annyi érdekes téma van, amikről jókat lehet beszélgetni..
2018. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Az én munkahelyemen is több ilyen van. Olyan is, aki nem is látja, hogy pletykás. De ha úgy vesszük, mindenki az, mert sokszor beszélünk más emberekről, mert hát az is téma. Bár az már más tészta, ha kitalálunk valamit másokról és azt adjuk tovább.
2018. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!