Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszamennétek az előző...

Visszamennétek az előző munkahelyetekre ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy kis pesti cégnél dolgoztam 2015ben, széleskörű nemzetközi kapcsolatokkal.

A közvetlen főnököm szakmailag zseni volt, viszont emberileg zsarnok. Ki is rugatott. Túléltem, elengedtem.

A cégvezető egy döntéskételen, irányítható, de jóindulatú, nyitott , szakmailag szinén kiváló, nagy kapcsolatrendszerrel rendelkező brit. Ő nem látta ezt anno mert ritkán volt benn, a kisfőnök tanácsát elfogadva ment bele a kirugásomba.

Tavaly találkoztam a cégvezetővel, söröztünk egyet. A kisfőnököt kirúgták időközben bizonyos okokból, illetve átalakítások voltak, a cég kezd átalakulni.

Azt mondta nekem hogy megbánta nagyon hogy belement a kirúgásomba, egy jó embert vesztett a cég velem. Ha hajlandó vagyok akkor beszélhetünk egy jövőbeli ismételt együttműködésről mert el tud képzelni a megújuló cégben, tudja hogy megbízható vagyok és neki ilyen emberek kellenek hosszú távon.

Mondtam persze én is nyitott vagyok, újat tanulni is stb.

Azóta néhány emailt írt de a találkozó nem jött össze.

Ráírjsk hogy mi a helyzet és hogy nyitott vagyok még mindig?

Esetleg vázoljam fel konkrétan mi pluszt tudnék adni a cégnek?

Egyáltalán menjek-e vissza, kell e ezt erőltetni?


2018. szept. 22. 14:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszi.

A válaszaitok és amit gondolok az alapján valami olyasmit gondolok hogy lehet ráírok mi a helyzet, hogy van van e kedve sörözbi egyet.

Aztán majd a megbeszélésen rlválik. Tiszta lappal hajlandó vagyok újrakezdeni, persze a "sérelemdíjat" :) meg kell fizetnie. Igen, nyilván kedvezőbb alkupozicióban lennék. De persze az is motivál hogy egy abszolút nyitott, emberbarát céget szervez, (egyébként is az) és a nyitottság, a kreativitás az tetszene az új munkakörben.

Megpróbálom, tényleg, egy beszélgetéssel nem vesztek semmit. Ráírok.

2018. szept. 22. 21:10
 12/14 anonim ***** válasza:
Arra azért nagyon ügyelj, hogy ne magas lóról beszélj vele, mert (megijed) azt fogja netán feltételezni, hogy a jövőben is ilyen követelőző leszel. Én is voltam "nagyfőnök" két vállalatnál is. Talán jól kiismertem a beosztottjaimat.
2018. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-es nagyon jól ráérzett a pozíciódra: te csak ne haverkodj a főnökkel! Sörözni meghívni nem a te tiszted, nem te vagy fölül! Sérelemdíjról se beszélj, ez egyszerűen üzleti tárgyalás, fizetési igényed lehet, nem sértődöttségi igényed! Nem vagy pótolhatatlan; vagy te fogod betölteni azt a pozíciót vagy más.
2018. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bravó, 13-as! Elevenébe tapintottál! Igazad van az utolsó betűig! Ne az alárendelt hívja sörözni a leendő főnökét...!
2018. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!