Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak próbaidő alatt az...

Kirúghatnak próbaidő alatt az alábbi miatt?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok a cégnél és úgy mentem be dolgozni, hogy alig bírtam menni, annyira görcsöltem, nem hatott semmilyen gyógyszer (látták a kollégák is, milyen állapotban voltam/vagyok). Tegnnap elmentem a háziorvoshoz, aki kiírt táppénzre. Mai napon itthon voltam és a tervek szerint csütörtökön már szeretnék bemenni.


Szóltam a főnöknek telefonon, hogy nem tudok bemenni, vegyenek táppénzre, ahogy jobban leszek, megyek.


Emiatt kirúghatnak?



2018. szept. 25. 18:59
 1/9 A kérdező kommentje:
(tegnap munka után mentem be egyből a háziorvoshoz. Bocsánat az elírásokért)
2018. szept. 25. 19:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül, azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt.


Vagyis a kérdésdre a válasz: igen.


Az más kérdés, hogy normális munkahelyen ebből nem lesz bajod.

2018. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy alapkérdés, hogy minek mentél be ha járni alig tudtál...
2018. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezidő alatt addig húztam-halasztottam a táppénzt/szabadságot, amig csak lehet, nehogy negatív hatással legyen rám, de kikerülhetetlen volt a tegnapi nap után...
2018. szept. 25. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert mennyi idő a táppénz?
2018. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen hülyeség miatt nem rúgnak ki. (Mármint nem a betegséged a hülyeség, hanem na, hogy beteg voltál, nehogy már kirakjon...)
2018. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pár napról van csak szó, nem hetekről
2018. szept. 25. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha emiatt kirúgnak akkor messze kerüld el azt a céget. De akár terjesztheted is a cég rossz hírnevét ismerősök között.
2018. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy a cégnél éppen mi a feladatod. Mert ha látják hogy próbaidő alatt egyéb okok miatt nem tudsz bent lenni akkor elkezdenek keresni egy másik embert. Persze nyilván nem a te hibád hogy ez éppen úgy alakult ahogy, csak hát mindenki a saját érdekeit nézi ilyenkor.
2018. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!