Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11hetes vagyok. Próbaidö...

11hetes vagyok. Próbaidö alatt, ha elmegyek táppénzre. Kirughatnak?

Figyelt kérdés
Június elejével lenne véglegesitve a szerödésem.elkmldhetnek vagy meg kell hosszabitaniuk?
2018. ápr. 14. 16:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Elküldhetnek persze. Még épphogy csak dolgozni kezdtél, máris táppénzre mész. Melyik munkaadóknak kell ilyen dolgozó ?
2018. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki.

És egyébként is csak annyit lehetnél tp-n, amennyit itt dolgoztál, azzal meg nem mész sokra.

2018. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Már 3éve náluk dolgozom,csak most új lenne a szerödésem az új munkakör miatt
2018. ápr. 14. 16:39
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Simán. Sőt, akkor is, ha a véglegesítés után kiderül hogy te már a próbaidő alatt tudtál a terhességről, sőt ebben az esetben be is perelhetnek.
2018. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azért van probaidöm,mert páylázatba vennének fel..az pedig hogy nem mondtam,elvileg 12hét után vagyok köteles jelezni(mert ugye addig még bármi lehet)
2018. ápr. 14. 16:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valami nem stimm, mert új munkakör miatt nem ketyeg előlről a próbaidő, nem írnak új szerződést, csak szerződésmódosítás van.
2018. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Most irtam,uniós pályázatba vennének fel(ott kötött a prbaidö)állam bácsi határozta meg,nem a munkáltató
2018. ápr. 14. 16:44
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Jóideje nem el már a törvény, hogy jelezni kellene a terhességet a munkáltató felé. Az egyetlen kivétel a munkaalkalmassagi vizsgálat, ott -amennyiben felmeru l a kerdes-kozolni kell, ha nem teszed meg, valoban kirúghatnak, nem fog elni a vedettseg
2018. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szóval,akkor mindegy mit teszek,elküldhetnek....szar ügy...mert go doltam ha szolok a babátol és elmegyek táppénzre,akkor esetleg köteles meghosszabitani vagy valami ilyesmi..na de akkor esély sincs a további munkára,max ha benyelik hogy jön a baba
2018. ápr. 14. 16:46
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

Mt alapján elküldhetnek indoklás nélkül, viszont az egyenlő bánásmódra vonatkozó tv betartásával. Tehát csak akkor tudnak elküldeni, ha per esetén igazolni tudnak a munkáddal, magatartásoddal összefüggő okot (per esetén a munkáltatón van bizonyítási kényszer).

Szóval ha elküldenek, és tudod, hogy ezért, akkor ebh, bíróság, eddig háromból három kismamám munkaviszonyát állította vissza a bíróság.

2018. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!