Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogszerű az, ha a főnök...

Jogszerű az, ha a főnök SMS-ben közölte, hogy felmondott nekem?

Figyelt kérdés
Most vasárnap este írta meg SMS-ben, hogy holnaptól nem kell mennem dolgozni. Jogszerű ez a felmondás? Határozatlan idejű szerződésről van szó.

2018. szept. 30. 22:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem veszi fel a telefont a főnök, hiába hívom...
2018. okt. 2. 19:16
 12/14 anonim ***** válasza:

Elozo voltam, pontositanek: Bizonyitekok szerzese/rogzitese, papirok elokeresese utan irany egy munkaugyi ugyved, aztan rogton a munkaugyi birosag. (Ahogy elottem is mondtak.)

Reszletesen itt le van irva, hogy mi kovetkezhet: [link]


Ha tenyleg megall, amit mondtal, akkor a jogos igenyek kifizetesi, karterites (ne milliokra gondolj, de egy havi fizu mukodhet), illetve az ugyvedi koltsegeid megteritese siman benne van neked. Az exfonokodnek ezeken tul meg egy munkajogi ellenorzes es birsag. :)

2018. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Holnap irány a bíróság!

De azt leírhatnád, hogy milyen volt a viszonyotok és volt-e valami előjel.

2018. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Már megint az ügyvéd... :)


Kormányhivatalokban vannak a munkaügyi hatóságok. Ott kell panaszt tenni. Ők az illetékesen mindenféle munkaügyi vita esetén eljárni. Ha ők sem érnek el sikert (ez a nagyon ritka), akkor megyünk ügyvédhez, ha egyébként is pereskedni akarunk valamiért.

2018. okt. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!