Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miert van meg szukseg 2018-ban...

Miert van meg szukseg 2018-ban postasokra?

Figyelt kérdés
Nem provokacio, egyesek hajlamosak felre ertelmezni dolgokat, csak erdekelne a velemenyetek. Ebben a modern vilagban miert van meg szukseg postasokra?? Miert nem lehet mindenkinek az interneten egy hivatalos levelezesi cime amit csak hivatalos levelek fogadasara irasara lehetne hasznalni?? Bankszamlaja pedig mindenkinek legyen internetje is ez mar alap a mai vilagban?? A modern technika igy siman tudna potolni oket. Aki meg nem kepes felvenni a versenyt ezzel a modern vilaggal es nem kepes alkalmazkodni az szerintem eletkeptelen. Oregeket is lehetne tanitani siman mindenre. Ingyenes kepzest kapna az osszes, ez is megoldva. Mit gondolsz??

2018. okt. 10. 19:09
1 2
 1/20 nemaRendőrség ***** válasza:
91%
14 éves igaz?
2018. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Igaz, hogy egyre több levél válik számítógépes elérhetősgűvé, sőt sok bank ezzel reklámozza magát, hogy ő nem használ papírokat. Ennek ellenlre vannak esetek, amikor szükség van postásra és postaládára is. Vannak olyan igazolványok, kártyák, amelyeket nem személyesen adnak oda, hanem kipostázzák. Pl. egy új személyi vagy bankkártya. Rendelhetsz dolgokat az internetről, amelyek nem a postán keresztül jutnak el hozzád, hanem valamelyik másik cég hozza és egy borítékba belefér. Sokszor szándékosan postáznak, hogy hivatalosan átvedd azt és onnantól érvényes a benne lévő határidő.


Az iőseket nem kötelezheted arra, hogy értsenek a számítógéphez. Az ő életükben ez nem játszott szerepet és néha élelemre is alig futja, nemhogy egy számítógépre. Számukra megtanulni egy pár évre a használatát olyan, mintha téged most pilótának akarnának kiképeztetni és kifizettetni veled a díját. Nem fogja érdekelni őket.


Egy darabig még lesz posta, aztán szerintem ez úgy 20 éven belül megváltozik. Éveken belül jönnek a drónok és hozzák a küldeményeket mindenkinek, személy szerint. Csak majd biztosan építeni kell nekik egy kialakított helyet, ahová letezsik a csomagodat. Addig azonban szerintem szükség lesz olyanokra akik megnyomják a csengőt, mert hoztak valamit neked.

2018. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Adj fel nekem egy csomagot emailben pls!
2018. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel aliexpressre, és megtudod. :-)
2018. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Már 3 éve légdeszkán kéne röpködnünk. Drónok? :-D Messze van az még.
2018. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A futarokra nem vonatkozott a kerdesem. Ők kellennek de ők nem postasok ne keverjuk a dolgokat. A postas csak leveleket visz meg penzt max nagyon apro csomagokat, komolyan mondom a futar munkaja legalabb er valamit, a postasok meg feleslegesek teljesen szerintem. Akkor legyen az hogy aki akarja neten keri a hivatalos leveleket aki akarja annak meg viszi a postas. De ugyis csak az oregek maradnanak akik kernek hogy menjen hozzajuk a postas. Akkor viszont ebben az esetben a postasok munkaorait lejjebb kell venni kevesebb munka kevesebb penz.
2018. okt. 10. 22:33
 7/20 A kérdező kommentje:
De most jut eszembe ha valaki rendel valami csomagot es a magyar postan keresztul adjak fel neki akkor azt posta futar viszi ki nem a levelhordo postas, a magyar postanak vannak erre kulon futarjai, szoval az se postas hanem futar kvara nem ugyanaz.
2018. okt. 10. 22:35
 8/20 A kérdező kommentje:
A futarok kellennek, en csak a postasokra gondoltam mikor irtam ezt a kerdest.
2018. okt. 10. 22:37
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A posta olcsóbb, mint a futár, ráadásul a futár kiszámíthatatlan, mikor jön, nem mindegyik futárcégnek van átvevőpontja, postán viszont minden esetben át lehet venni az olyan küldeményeket, amik nem férnek be a postaládába, és nem vagy otthon kézbesítéskor.

Csak hogy egy példát mondjak, volt olyan munkahelyem, ahol ebédidőn és két szüneten kívül nem mehettünk ki a munkaterületről, max. WC-re, lehetetlen volt futárt fogadni.

Még valami. Postára nagyobb méretű küldemények is érkezhetnek, mint futárral. Tehát ha te például rendelsz valahonnan egy 1,5-2 méter hosszú függönykarnist, azt postára kérheted, de futárral már túlméretes lesz.

2018. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Külföldről érkező nagyobb méretű csomagokat nem a posta futár szállít.
2018. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!