Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, amikor...

Mi lehet az oka, amikor huszonévesek nem akarnak kitörni?

Figyelt kérdés

Különböző okokból piacképtelen szakot végeztek, nem túl jó OKJ-t vagy akár jó OKJ-t, csak valami miatt mégis otthagyták az egész szakmát.



Nem lenézve, de...

Ők miért elégednek meg a takarítással, kasszázással és árufeltöltéssel?

Nem túl sok pénzért, kevéss előrelépési lehetőséggel, esetleg kisebbséggel együtt dolgozva (ilyen is volt), kellemetlen munkaidőben?


Otthon is lehet nyelvet tanulni valamilyen szinten, Excelt is, van néhány ingyenes tanfolyam és rengeteg fizetős is.


Nem lenézve őket, sőt. Inkább fel kell nézni rájuk, mert szorgalmasan, szó nélkül dolgoznak.

Viszont kitörhetnének.


2018. okt. 14. 15:45
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
72%
Nem mindenki szeret éjjel nappal tanulni. És nem is mindenki arra született hogy egyetemi professzor legyen.
2018. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Legalább dolgoznak.
2018. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, hogy olyan időszakban vannak, amikor éppen nincs energiájuk ahhoz, hogy továbblépjenek. Bele lehet fáradni az állandó versengésbe is. Én elég sok munkahelyváltáson vagyok túl lassan 34 évesen, volt, amikor kényszerből történt, volt, amikor az én döntésem volt. Most úgy érzem, nem akarok versenyezni senkivel, csak végezni akarom a munkám nyugalomban. Lehet, hogy idővel ez változni fog, de most elfáradtam, töltekezni akarok, másra akarok koncentrálni. Igaz, anyagilag most nem állok rosszul, de persze van még jobb is, csak látom, hogy a majd' 10 évvel fiatalabb kollégám, még jóval kevesebb munkatapasztalattal sokkal motiváltabb a versengésben, törtetésben.
2018. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

Valamiből meg kell élniük Kérdező. Sok helyen semmiféle kitörési lehetőség nincs, van jópár település (pl. Tiszabő), ahol 100%-os a munkanélküliség. Még közmunka sincs. Semmi. Zéró.

Másrészt a diploma nem garancia a magas keresetre, és 4-5 éven belül simán telítődhet a piac a sztárszakmával. A jogász-közgazdász lufi is pontosan emiatt durrant ki 95 körül. Most a mérnökökre, programátorokra van kereslet - egyelőre - de ez a piac is tud telítődni.

2018. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

"Otthon is lehet nyelvet tanulni valamilyen szinten, Excelt is, van néhány ingyenes tanfolyam "


Ezek kb pont annyit érnek hogy elmehetsz velük takarítani meg árut feltölteni.

2018. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Budapestről van szó.

Én is írtam, hogy tök elismerésre méltó, hogy elvállalják ezeket a munkákat is és dolgoznak.

Nem feltétlen diplomára gondoltam.


Egyébként az itteni válaszolókat se értem, illetve de, cél mindenképp a kérdezőt ekézni, ellentmondani neki stb, de ha azt írtam volna ki, hogy fáradt vagyok az állandó tanulástól, pont ellenkezőt írnátok: kuss legyen, tanujjá, más is tanult.



Üdv valaki, akinek szinte 0 a szabadideje, de ki akar törni a dögunalmas, nem jól fizető, alacsony létbiztonságot jelentő biorobot-létből.

2018. okt. 14. 16:24
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, kívánom, hogy sose éld meg az én elmúlt bő 10 évemet, mert fogalmad sincs arról, milyen belefáradni az állandó változásba, igen, én is ki akartam kerülni, amikor épp nem volt jó, és sikerült, de... Nem az fárasztó, hogy leülj munka után tanulni, rajtam nem egy ember csodálkozott, hogyan fér ennyi minden az időmbe, másképp fáradtam bele. És ezt fiatalabb korban is meg lehet élni, ha valakinek úgy alakul az élete. Ilyenkor meg kell állni, töltekezni kell, át kell gondolni, meddig jutottál eddig, milyen módszerekkel, és ha tovább akarsz haladni, akkor hogyan, és igenis kell időt hagyni a regenerálódásra, mert az idegeid és az egészséged látja kárát, ha nem teszed.
2018. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Mentalitásbeli problémák vannak a háttérben.

Magyarországon az a hozzáállás, hogy “ha sokat fizetsz, majd jól dolgozom”, ahelyett hogy “jól dolgozom, és akkor majd sok fizetést kapok”.

Az emberek 99%a nem hajlandó semmi plusz időt és energiát szànni önképzésre, inkább bámulja a TV-t.

Nincs ezzel a baj, ez az ő döntésük, semmi közöm hozzá. Ahogy ahhoz sem, amikor amiatt kárognak, hogy a nettó 230as átlagbér kamu, és hogy annyiba kerül egy albérlet mint egy fizetés. Döntések, következmények.

2018. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Engem a fizetések mediánja érdekelne inkább.
2018. okt. 14. 17:01
 10/23 anonim ***** válasza:
2018. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!