Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha depresszióba...

Mit tegyek ha depresszióba estem, mert nem találok munkát és nem látok kiutat?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok. Májusban végeztem FOSZKon az egyetemen , amivel asszisztensi képesítést kaptam. Már tavasz óta önéletrajzok tömkelegét küldtem el mindenhová. A képzettségemhez azért nem kaptam állást, mert pályakezdő vagyok és nincs tapasztalatom. A többinél pedig vagy nem hívtak vissza, vagy elutasítottak, vagy férfit kerestek .


Az egyetemet alapszakon nem folytattam, mert nem vonz annyira a munkakör, amit eddig tanultam. Amit szívesen tanulnék , abból nem lehet megélni(lovász.)

Egy 2 éves esti suliba jelentkeztem , hogy legyen valami, ez a szakma érdekel is, de ezzel sem fogok tudni állást találni, mert túl sokan vagyunk így is a munkaerőpiacon.


Depresszióba estem. Az esti suli heti egy nap. Azzal telnek a napjaim, hogy állásokat nézegetek, főzök, mosok, takarítok, de az utóbbi időben ehhez sincs energiám. Haszontalannak érzem magam. Nem érdekelnek a barátaim, el is tavolodtam tőlük. A páromtól is kezdek nagyon elhidegülni, meg is jegyezte már nekem, sőt tesz megjegyzéseket is arra hogy dolgozhatnék már. (Ő próbál felviditani, de ha elmegy szintén egész nap csak fekszem és rossz kedvű vagyok)


Állásokra már nem is jelentkezek, mert úgy sem vesznek fel...és a kezdeti fellángolásból újra csalódás lenne.

A héten megyek a munkaügyibe , de lehet oda is feleslegesen ,mert csak rosszat hallottam róla.


Mit tehetnék hogy végre lássak kiutat ? Valaki van hasonló cipőben ? Nagyon el vagyok keseredve.


2018. okt. 15. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én se találok munkát.

És még sokan mások se.Ennyit arról a hatalmas munkaerőhiányról.Xd

22/F

2018. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Látom azt a sok hirdetest, tök jó is lenne....aztán ott van alatta megtekintettek száma:500. El is megy a kedvem tőle teljesen.
2018. okt. 15. 18:44
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem jelentkezel, mert úgysem vesznek fel? Evvel a hozzáállással soha nem is fogsz tudni elhelyezkedni.
2018. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
1: Talán nem kell szégyellni fizikai munkára jelentkezni.
2018. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan ez van nálam is .... sehova nem akarnak felvenni mert pályakezdő vagyok . Kész vicc .

21/F


Persze most jönni fognak az okoskodó emberek hogy " szalag mellé lehet menni , piszkos a kétkezű munka mi ? "


Nyílván én se azért tanultam idáig hogy 8 általános végzettségű emberek mellé kerüljek :D


Ne add fel ! Egyszer össze fog jönni ! Csak az elején nehéz . :)

2018. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

#4

Nekem bármilyen munka jó.BÁRMI

Mégse kellek a kutyának se.

2018. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is egyetemet végeztem, nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni.

Add fel, keress mást. Menj el gyárba, vagy ami van. Esetleg végezz el munkaügyin keresztül valami képzést.

2018. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Diploma után (Bölcsészet) nem vettek fel sehova dolgozni.

Utána jelentkeztem a reptérre egy gyorsétterembe pultos-pénztárosnak (úgy, hogy előtte semmilyen ilyen jellegű tapasztalatom nem volt). Miután beküldtem az önéletrajzom, máris behívtak, volt egy "interjú" ami alatt igazából csak informáltak hogy mire számítsak, semmit nem kérdeztek rólam. Egy lánnyak végig hallgattuk, utána következő alkalommal kontaktáltak, hogy menjek be köv héten és aláírom a szerződést meg megnézem a munkaheléyet. Aláírtam a szerződést és küldtek is dolgozni, nap végéig.


És a reptér nem az első munka volt amire jelentkeztem, úgyhogy elhiheted mennyien rázták meg a fejüket, hogy nem kellek.


A reptéri munkában árut töltöttem fel, 12 óráztam, állandóan talpon voltam, tehát nem álom meló volt, de a pénz kellett.


Az ember dolgozza azt, amit szeret; szóval közben a munka mellett kerestem tovább és most már évek úta olyan munkakörben dolgozok reptér után, ami nekem való.


Nem depressziós vagy, csak szimplán levert, hogy most nem pörög az éelt, igazából nincsenek folyamatosan teendőid. Amikor hétvégén nem dolgozom és punnyadok, én is befordulok meg rossz kedvű vagyok. Szóval a fent említettet tudom javasolni. Meg tudod azt is beszélni a főnökkel hogy x napokon nem jársz be, hanem helyette pl hétvégézel hogy tudd csinálni a sulit.


persze mellette keresgélhetsz állást ami jobban tetszik, de hogy addig is lekösd magad valamivel nem rossz a fent leírt megoldás. :)

2018. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentkezz bármilyen állásra. De ha fel is vesznek nem lesz könnyű megmaradni, főleg ha diplomás vagy! Nem a munka nehéz hanem a beilleszkedés mert úgy körberöhögnek és kiutálnak az első pár nap után , hogy észre sem veszed és már ott sem vagy. De erre fel kell készülni és nem depresszióba esni mert még semmi sem történt veled. Az okj-képzésekkel is vigyázzál mert ha majd 2-3 év múlva fogsz állást keresni akkor sem leszel előrébb ha fizikai munkára jelentkezel. Az okj nem ér semmit. A munkaügyi sem ér semmit hacsak nem akarsz közmunkás lenni. Amúgy hol laksz?
2018. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Neked legalább vannak barátaid, párod akikre számíthatsz. Nekem van munkám, fő állásom + egyszerűsített foglalkoztatottkénti mellékállásom is, de se barátaim, se barátnőm, ugyanúgy depressziós vagyok :(



24/F

2018. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!