Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt megtehetik velem a munkahe...

Ezt megtehetik velem a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Diákként dolgozok egy gyorsétteremben. Ha nics forgalom, akkor a főnök hazaküld, és természetesen fizetést sem kapok az adott napra. Szerintem ez nem fair, hiszen én bemegyek dolgozni, arról nem én tehetek, ha nincs forgalom. Több furcsa dolog is van itt a munkahelyemen, de ez végleg kivágta nálam a biztosítékot.

Megtehetik, hogy csak így hazaküldenek egy műszakból?



2018. okt. 24. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos igen, de nem törvényes, lesz még cifrább is.

Te is felmondhatsz.

Az ilyen palik sosem változnak( tapasztaltam ) így jobb lesz tőle hamar búcsút venni.

2018. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen szabályos, akkor az útépítő munkás is álldogáljon az esőben egész nap, mert ki kell fizetni?

A másik hogy senki sem kötelez arra hogy ott dolgozz, mondj fel és keress másik munkahelyet, menj egy csarnokba, gyárba.

2018. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 0 órás szerződéssel dolgozol, akkor megtehetik. Velem is megesett, rendes (nem diák) munkakörben.
2018. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor legalább hívnának fel, hogy ne menjek be dolgozni. Többször volt már, hogy bementem, és akkor közölték vele, hogy "ja amúgy tök feleslegesen jöttél be..."

Felomonadék én, csak sajnos a környéken nincs sok lehetőség, a pénz meg kell.

2018. okt. 24. 11:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4: A legjobb, ha ezt jelzed nekik, hogy jobban szeretnéd, ha felhívnának. Mellesleg az símán lehet, hogy nem tudják előre, hogy mennyire lesz gyér a forgalom, lehet, hogy tényleg csak kb. akkor realizálódik, amikor beérkezel.
2018. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem vagy bejelentve akkor megteheti.
2018. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vagy mondd azt, hogy ok, akkor ez volt a legutolsó vagy be se menj.

Garantált , hogy ki fog rúgni, de az ilyenekért nem kár, mindenki megunja egy idő után (példának okáért te is.)

legelső voltam

2018. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6: Ez nem a bejelentésről szól. Ha 0 órás szerződése van, akkor tetszés szerint variálhatják a heti óraszámot.
2018. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akármit megtehetnek. A reptéren amikor dolgoztam, az egyik gyorséttermet büntetésből bezárták pl és akkor pl annak az étteremnek a dolgozóinak azokra a napokra nem is volt munkája.
2018. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
2.! Nem én nulláztalak, de tudd, hogy az útépítő munkások bejelentett munkahelyen dolgoznak. Ha esik, ha fúj, akkor is megkapják a fizetésüket. Az aznapit is.
2018. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!