Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez szemtelenség volt a részemről?

Ez szemtelenség volt a részemről?

Figyelt kérdés
Járok egy jó ismerőshöz főzni és takarítani aki áldott állapotban van.Néha közben leszokott feküdni pár órára.Hagytak az asztalon egy csomag felbontott csemegét és vettem belőle nem eget verően nagy mennyiséget .Lehet nem volt helyes,nem szoktam másokat meglopni,a dolgaikhoz nyúlni, épp megéheztem és megkívántam .Kb.egy hétre rá egyikük ment valahova és feltűnően a csemegéről beszélt, hogy visz belőle magával és felbontott egyet amiből kiöntött egy adagot,majd visszacsomagolta.Erre a másikuk is bekapcsolódott a beszélgetésbe,hogy amikor ő este lepihent hallotta, hogy a férje felkelt és csörgött a csemegével, mert az behallatszik.Ezt kicsit cinkosan mondták mintha összebeszéltek volna.Ezt éreztem célzásnak.
2018. okt. 24. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha jó viszonyban vagytok, akkor szerintem ez még belefér. Más otthonában takarítani vagy főzni alapból bizalmi pozíció, feltételezi a jó viszonyt. Én ilyen esetben sosem tenném szóvá,hogy pl. kivettél egy marék mogyorót. Mondjuk itt magamból indulok ki, lehet,hogy náluk illett volna megkérdezned. De én azon a véleményen vagyok, hogy ez szarrágás részükről, azért mégsem aranyat loptál. Én nem tartom ezt szemtelenségnek.
2018. okt. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen jó viszonyban vagyunk,régóta ismerjuk egymást.Nem mondom,hogy fukarul viszonyulnak hozzám kapok kávét is,az mellé valami édeset is meg amikor ott vagyok heti néhány alkalommal velük ebédelek.Nem tudom most erre miért kellett célozgatni meg se látszott amit kivettem valószínű csörgött ezért jöttek a célzások.Meg nem is szoktam elvenni másét pár szem csemege meg nem a világ vége.Napokig pénz is volt az evőeszközös fiókban, ahova a mosogatás közben sokszor pakolok azt se bántottam.Lehet azzal próbára akartak tenni.
2018. okt. 24. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Túlgondolod.


Meg jó viszonyban vagytok. Akkor nincs probléma.

2018. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ebben semmi nincs! :D

Nálunk mindig kapott takarítónő ebédet és kávét is, amikor hívtunk, sőt...

Szerintem is túlgondolod, de ahány ház annyi szokás. Látható az itteni hozzászólásoknál is, hogy valaki a mogyoróért is elvárna egy kérdést, én azért még nem.

De ha egy ritka külföldről vett csokiból kínálod meg magad, amit beosztok, azért lehet dühöngök. De az megint nem a lopás kategória, csak én kötődöm a csokihoz oly nagyon. :D

2018. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer bevittem egy zacskó Skittles-t és körbekínáltam a kivett szünetemben. Közben odamentem az egyik kollégámhoz, aki a bejárat mellett ült éppen és megkínáltam, aztán letettem a zacskót az asztalára és beszélgetni kezdtünk. Pár perc után kimentem az irodából. Visszamentem, leültem a helyemre és kb 10 perc múlva észrevettem, hogy a zacskót a kollégám asztalán felejtettem. Visszamentem és a zacskó üres volt szinte. Amikor ezt így meg is jegyeztem a kollégának ő csak nevetett és mondta, hogy nem tudta megállni, annyira szereti.


Ha velem történik ilyen, akkor visszaviszem a kollégámhoz, ha még nem ért vissza leteszem az asztalára, esetleg, ha tényleg nagyon-nagyon kívánom a nasit, akkor megkérdezem, hogy vehetek e, de ettől függetlenül a felháborodásom tartott max 5 percig, utána elengedtem, nem csináltam céltáblát a kollégám fényképéből :D és jóban voltunk és vagyunk.


A kérdésedre ebből a sztoriból kiindulva; ha megláttad a kinyitott édességet és megkívántad, előtte valamilyen módon felvehetted volna a kapcsolatot az édesség tulajdonosával 8ez már a XXI század, akármilyen módon el tudod érni azt, akit szeretnél). Ha nem sikerült, akkor legközelebb viszel pl valamilyen pár forintos édességet vagy viszel magaddal nasit és azzal megkínálod és elmondod, hogy nem tudtál várni, nem lérted el őket és nagyon éhes voltál/kívántad. Szóval ebből a részből kissé szemtelenség volt. Én is tettem volna megjegyzést, mint ahogy a kollégámnak is tettem.


De nem hiszem, hogy emiatt most mély haragot szítottál volna bennük.

2018. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az 1kg- os csemegéből amit elfogyasztottam nem volt több 50grammnal még annyi se volt☺Nem rendszeresen csinálom.Ha feltűnően üres lett volna a zacskó jobban megérteném, de legközelebb inkább nem veszek el egy szemet se belőle.De az is jobb lenne ha nem hagynák kint az asztalon.Kint szoktak hagyni kalácsot,édességét is amiből előzőleg megkínáltak abból se szoktam feltűnően falatozni volt, hogy utólag még megettem egy darab kekszet, ha volt belőle.Nem tudom azért hagyják- e kint, hogy vegyek belőle munka közben.De nem vagyok az a típus aki mindent felfal.
2018. okt. 25. 09:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Amikor neha elutazok valahova szoktam nekk vinni csokoládét az útról meg valamilyen apró ajándékot.Ha itthon néha sütök valamit pogácsát,kalácsot vagy sütit abból is szoktam vinni.
2018. okt. 25. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszoló voltam,a Skittles-ös

Én amondó vagyok, hogy szerintem rég túl vannak rajta. Ez olyan dolog, amin az ember az elején felkaphatja a vizet, de aztán el is engedi; mint az én Skittles-ös esetem, hogy egy kis ideig én is pipa voltam a kollégámra, de kb ennyi - ha rá gondolok, vagy találkozunk, nem a düh meg az undor jár át amiatt, mert megette a cukromat, meg már nem is neheztelek rá egyáltalán.


Szerintem Nálad is így van. Nem tart a nemtetszés egy ilyen csipp-csupp ügy miatt sokáig.


És most kapsz egy szívecskét - tessék; <3

2018. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, én a te helyedbe képzeltem magam, és pofám nem lenne venni más házában nasikából. De én éltem szülőktől külön, testvéremmel, akivel legjobb barátok vagyunk, az ő kajájából sem ettem soha. Persze ha kérsz, szívesen adnék bármit, de én már tinikorom óta tudok készülni magamnak kajával, vagy úgy enni, hogy ne pont adott időpontban éhezzek meg.


Ha célozgattak, ami lehet, akkor nekik sem a mennyiséggel van a bajuk, hanem magával a ténnyel, hogy ezt megcsináltad.


(Pl. ha egy ismerősöddel sétálsz az utcán, és ő elővesz egy csokit, megeszi, majd simán szélnek ereszti a csokipapírt, nem emberiségellenes bűntett, és nem kell 100 papírt eldobnia, hogy picikét máshogy nézz rá.)

2018. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es:köszönöm a hozzászólást ez más megvilágításból is láttatja a dolgokat.Nem akarom mentegetni magamat,azért is írtam ki a kérdést,hogy jobban áttudjam látni a dolgot.Azt hiszem többet ezt nem fogom tenni,bár úgy gondolom bocsánatos bűnt követtem el,mivel nem rendszeresen csinálom és nem nagy mennyiségről van szó.Azok a szűk maroknyi magvak nem fogják anyagilag tönkretenni őket,jól is állnak anyagilag.
2018. okt. 25. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!