Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki keveset keres,...

Ha valaki keveset keres, akkor miért az egyént kell hibáztatni miért nem a rendszert, nem szeretnétek széles középosztályt?

Figyelt kérdés

Azért írtam a párkapcsolati témában, mert azt látom, hogy az anyagiak megmérgezik a jól működő kapcsolatokat. Viszont miért abba kell belerúgni aki keveset keres miért nem a rendszert hibáztatják?

Szerintem legbelül mindenki arra vágyik, hogy hasonló életszinvonal legyen, mint északon ahol nincsenek szakadéknyi különbségek, mint nálunk.

Első lépés szerintem az lenne, hogy a másikra ne mondjunk olyanokat, hogy miért nem tanult többet és miért nem volt ambiciozusabb, hanem tenni azért, hogy jobb élhetőbb, egyenlőbb rendszerben éljünk.


2018. okt. 25. 17:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ennyi okos embert akkor hozzá szót ritkán találni. nem veszítenek észre hogy 1 millió magyar van külföldön és nem a rendszer a hibás? Szinte minden szakmában hiányzik a munkás mert kimenekítették inkább külföldre olyan gyenge a magyar fizetés .
2018. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Jól kell választani. Jó arcok vagytok....tegyük fel, hogy mindenki jól választ. Akkor meséld el, légyszíves, hogy azok után ki viszi el a szemetet, visz ki az égő villádból, takarítja a szemeted, ügyel neked a közbiztonságra, kezeli a szennyvizedet, csinálja neked az áramot, árut, ki pakol neked terméket a polcra, ki tol be a műtőbe és ápol, ki készít neked ruhát és élelmiszert, ki tanítja a gyerekeid jól választani, ki építi fel a házad, ki vezet neked buszt, vonatot, villamost, trolibuszt vagy metrót esetleg repülőt, ki készít neked ételt, szolgálja fel vagy viszi neked házhoz ?

Jó lenne leszállni a magaslóról. Persze van aki lusta és azért nem dolgozik, viszont bőven van olyan, aki bár dolgozik, kb kalóriában fizetik, hogy épphogy munkára képes állapotban legyen. Én azt mondom, hogy elég lenne minimum egy 200-250k nettó mindenkinek maximum meg lehetne 600k, nem kell milliókat keresni meg nem kellenek luxusnyugdíjak sem. Az államnak le kellene szállni az emberek nyakáról az az igazság.

32/f

2018. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar hozzállás nekem sikerült ha neked nem fog akkor rohadjál meg.
2018. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azért mert aki haza viszi a 300k nem érdekli ha valaki 120k kel ki bírnia.Csak az ilyen emberek a jelenben élnek ennek az országnak nincs jövője emberek nézetek körbe egyedül Ukrajnában kevésebb a fizetés.Mert az Oroszokkal harcolnak.Az adók benne vannak top 5 országba még sem kap semmit az ember pénzért mert a nyugdíjas réteget el kel tartani.A gazdag réteg meg nem is adózik Mészáros és barátai és akkor 120k tartsa el az ember a nyugdíjast meg milliárdost is de biztos az a hibás aki keveset keres és kénytelen nagy multinál vásárolni elérhető árakon.
2018. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
#14 A 300k fizetés is kutya f.asza, főleg a fővárosi árak mellett :D
2018. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok


44 évesen mentem életem első állásinterjújára, nulla előzmenyekkel. (Nem, nem tartott el senki csak a gyerekek miatt jobb volt otthonrol dolgozni akkor). Első helyre felvettek ahova jelentkeztem pedig semmi extra diplomam nincs. Nem is kell hozza. Viszont a fiatalok mar a tanfolyam elott/alatt elfutnak mert derogal nekik hogy dolgozni kell. Mellesleg ritka korrekt ceg, nem kell attol tattunk hogy akar csak 1 nappal csuszik a fizu, remek munkakornyezet, csomo plusz juttatas, 13.havi fizu....megse vállalják!

Szóval aki AKAR az igenis el tud jól helyezkedni.

De az exem is lusta volt, inkabb szidta a rendszert...mert ha nincs 500e Ft nettoja 2003(!)-ban akkor azert nem erdemes felemelkedni a face elől...

2018. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15.: lehet, hogy neked kutya fsza, de ez életem első munkája, tehàt ennél kevesebbet már nem fogok keresni, csak többet :) én elégedett vagyok, nem savanyúskodom
2018. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mert mindig lehet feljebb lépni...

Nekem pl mindenki azt mondta, hogy az adott egyetemi diplomával wc pucoló leszek maximum, semmit se ér, max nettó 120ezer. Viszont én imádtam, így ingyen elmentem dolgozni a fizetős munkám mellett, hogy legyen szakmai tapasztalatom. Keveset aludtam, imádtam a szakmai melót és rühelltem a másikat (de valamiből meg kellett élni).

Míg a többiek MSc után ott sírtak, hogy nem hívják vissza őket, senkit se érdekel az önéletrajzuk, addig engem 10/8 helyre fel is vettek volna rögtön nagyon szép fizetéssel, végül nem a legtöbbet ígérőt választottam, de így se panaszkodhatok.

De pl a legjobb barátnőm felvett diákhitelt, hogy megcsináljon egy piacképes szakmát. Sikerült is neki, volt egy félév kötelező szakmai gyakorlata, aminél direkt olyan céget választott, akiknél egész nap excel táblázatba adatokat kellett beírogatni, merthogy az egyszerű és ő most nem szeretne bonyolultat. 2,5 éve végzett is, kapott diplomát, 2 hónap "pihi" után jelentkezett is csomó helyre, ahol visszadobta az ajánlatokat, mert ne képzeljék, hogy nettó 400 ezer + juttatások nélkül elmenne. Egyszer viszont ezután nagyon kiosztották, hogy mit képzel magáról, semmit sem tud, a szakmai gyakorlata semmit se ért, de ő se ért semmihez, örüljön a nettó 180 ezernek kezdő fizetésként.

Mai napig nem helyezkedett el... Miért? Mert direkt olyan helyet választott, ahol nem kell magát megerőltetni és szakmai dolgokat végeznie, nem volt hajlandó elmenni egy alacsonyabb fizetésért legalább addig, amíg megtanulja a dolgokat, semmit se tett a jó fizetésért lényegében.

Ma már mindenkinek az az első kérdése hozzá állásinterjún, hogy mit csinál több mint 2 éve, mert munkahelye eddig ugye nem volt.

Ha jobban akarsz élni azért tenni kell. Lehet az elején pocsék lesz, de ha nem segítesz önmagadon, akkor az is marad.

2018. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Pesten a legolcsóbb ("ami nem csak szoba"), 75000 forint havonta. Ha van 300k-m havonta, akkor marad 225k. Ebből még lejön a rezsi, kaja, közlekedés. A ha a rezsi és a közlekedés 30-30k, akkor marad tisztán 165k. Na hogyha nekem valaki azt mondja, hogy havi 165 ezerből éhen hal, Magyarország bármely részén, azt nem tudom egyáltalán komolyan venni. Én 65 kiló vagyok, a testsúlyom tartásához közepes minőségű élelmiszerekből szükségem van ~37 ezer forintnyira, de legyek 75 kiló, akkor is kijövök 50k-ból. Ha Pesten minden kaja 2x drágább, akkor is havi 65k-t teszek félre, ami éves szinten 780/840k (13. havi bér esetén). Ha párban van az ember, akkor meg több, mint 2x ennyi (2 ember nem kétszerezi a rezsit). Szóval ez a Pesten fél millák meg millák kellenek, nevetséges.

32/f

2018. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#17 Nem degradálni akartam ezzel azokat, akik 300k-t keresnek, hanem az országot, amiért ez már egyenesen soknak számít itthon. Pedig nem az.
2018. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!