Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljek egy olyan...

Hogy kezeljek egy olyan esetet, amikor tudomásomra jutott, hogy kollégám a hátam mögött rosszindulatból mesél rólam dolgokat új kollégának?

Figyelt kérdés
Akitől ezt megtudtam (3. személy), kért, hogy ne beszéljek róla, sem az új kollégát sem a 3. személyt nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni. De nagyon szívesen felelősségre vonnám a terjesztőt. (olyan, régi dolgokról mesélt, amire nem minden esetben vagyok büszke, de nem tudja egyik sem az akkori körülményeimet, és tudok beszélni ezekről, ha egyáltalán megkérdeznek)

2018. okt. 26. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A terjesztőt vond felelősségre és ne hagyj neki kibúvót
2018. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a 3. személy aki neked elmesélte biztos, hogy jó indulatból mondta neked? Mert így, hogy megkért rá ne vond felelősségre a pletyka terjesztőjét milyen előnyöd származik ebből az információból? Ugye, hogy semmi.

Ha a 3. személyre való tekintettel nem akarsz konfrontálódni, annyit tudsz tenni, hogy elkerülöd a pletykálkodó kollégád.

2018. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 3. személy azért mondta el, mert ezzel mutatta, hogy az új kolléga is már látja, hogy milyen ember az, aki terjeszti a pletykát. Nekem semmi előnyöm sincs ebből, sőt. Amiről nem tudok, az nem fáj. Most viszont már bosszant.
2018. okt. 26. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vond felelősségre. Elég ha tudod és ezután így viszonyulsz hozzá. Jól mondtad, ha felelősségre vonod, akkor azzal a 3. személynek, esetleg az új kollégának ártasz. Plusz, én dedós módszernek tartom, hogy valaki odamegy valakihez, hogy "Tudom ám, hogy Te rosszakat terjesztesz rólam". Elég ha távolságot tartasz és a ridegséggel érezteted, hogy nem vagytok jóban. :)
2018. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-esnek írom: nem hiszem, hogy óvodás módszer, ha egyenesen elé állok, és megkérdezem, hogy miért járat le engem az új kolléga előtt. Sajnos az, hogy ignorálom őt, nem hiszem, hogy beválna, mert ehhez túlságosan primitív.
2018. okt. 26. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig pont hogy azt kellene, hogy az új kolléga+te+a híresztelő "véletlenül" elkezdenétek beszélgetni, és a mondanivalódat arra a témára terelni, ami miatt kialakult a baj, és így elmondhatnád a te álláspontodat, így szembesítve a keverőt a b×gával.
2018. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, hogy úgy terelni a szót, de akkor is kiderül, hogy visszakerült hozzám. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2018. okt. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!