Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan, tényleg megéri a...

Komolyan, tényleg megéri a "külföldi munka"? Mindenkinek?

Figyelt kérdés

Szinte bűvös jelentéssel bír akárki szájából, hogy "külföldi munka".


Nem trollkodni akarok, csak nem hiszem el, hogy tényleg mindenkinek, minden megéri?


Itt gyakorin is olvastam, hogy valaki x éve kint takarít és minden évben tud menni nyaralni, meg van mellette élete.


A környezetemben is (húszasok) mind kint dolgoznak pl gyárakban vagy multinál, vagy mosogatnak. És még mosogatós munkásról is tudok, akik annyi pénz utalnak haza, hogy nyáron Horvátországba simán elmennek nyaralni.


Szóval az a kérdésem, hogy "kint" tényleg ennyire megéri minden, még az alacsonyabb képzettségű rétegnek is? Külföldön tényleg kolbászból van a kerítés?


Mert ha igen, akkor én is megyek. :D



2018. nov. 1. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
10: Én mosogatóként dolgozok Hollandiában, átlagban havi 1000€ a jövedelmem, tehát még a minimálbért sem keresem meg. Szobát bérlek 375€-ért, normális főbérlőkkel. Az évi két hazalátogatás mellett átlagban megvan még egy plusz külföldi út, egyszer New Yorkba is eljutottam másfél hétre. Itt ugyanis olyan is létezik, hogy vakációpénz, és ha tört év áll mögötted, adóvisszaigényléskor elég szép summa is leeshet. Itteni mércében nem állok a hierarchia magasfokán, de bárhogy is nézem, inkább az itteni nyomorgás, mint az, amit Magyarországon kell alatta érteni.
2018. nov. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

Ez okés utolsó,de egy bizonyos kor felett szobát bérelni ultra ciki,pèldául 28 felett ne szobàt béreljen már egy fèrfi például,nagyon rossz pont,főleg párkereséskor,ott általában vége a randinak is.

Plusz 1000€,az itthon se sok,ha van egy jó szakmád simán normàlisan keresel,kint is,de ehhez szakma kell.

2018. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

12: Ezt a randis dolgot honnan vetted? Hülyeség, legalábbis itteni vonatkozásban.

Na meg odahaza max. nettó 120-at keresnék segédmunkával. Az mire lenne otthon elég? Még szobát bérelni se.

2018. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%
Itthon nekem van ismim 30-as évei végén van,a lányok elhajtjàk amikor megtudjàk csak szobát bérel,második randiig nagyon ritkàn jut el,mert gáz dolog.
2018. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
14: Magyar nők között sajna sok a pénzremenő cafka. Olyat is hallani, hogy azért hajtanak el valakit, mert nincs autója és/vagy nem végzett egyetemet. Hollandok más felfogásúak.
2018. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
20%

Hát ez is egy szempont 15-ös,azonban egy FÉRFI nem szobát béreljen már 40 èvesen könyörgöm,mert ultra gáz dolog,a csaj nem tud élvezni egy egészsègeset sem.

Holland nôk meg nem olyan nőiesek szerintem azèrt a magyar ès kelet európai nők igen csak tudnak csábìtani,tudnak öltözködni.

2018. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy a 40 eves ferfi szobat berelen, mert ultra gaz, hogy a csa nem tud egy normalisat elvezni?


LOL


Ez a legfontosabb szempont? :D


Es a valasz nem olyan egyertelmu!

Ha nincs hasznalhato angoltudasod, akkor maradj Magyarorszagon!! Senkinek nincs arra energiaja, hogy neked (altalanossagban) forditgasson.


Jo tanacs! Ha valaki ki akar jonni, akkor mar Magyarorszagrol intezzen maganak melot, mert itt nagyon nehez lesz, bankszamla es NI number nelkul.


Az "alacsonyabbrendu" munkak akkor erik meg, ha szobat berelsz es lehetoleg minel olcsobban.

A jobb allasokra az angolok is palyaznak, ugyhogy hacsak nem tokeletes az angolod, akkor kb eselytelen egybol egy jo munkat talalni. Amugy meg itt senkit se erdekel, hogy otthon mondjuk fokonyvelo voltal.

Itt egy ujonanjott migrans vagy, ennyi.


Tavolrol sincs kolbaszbol a kerites, 11 eve meg sokkal tobbet ert a minimal ber, de valo igaz, hogy aki kepes sporolni es nem szalad vele el a lo, az tud utazgatni belole.

Nem 5* hotelek, de akkoris, az utazas, az utazas.


De hangsulyoznam, ha nincs egy kis penz felreteve, es nincs allas amire kimesz, akkor elegge eselytelen a dolog. Es amikor nincsen itt allasa az embernek, akkor nagyon hamar el tud menni a penz.

2018. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, es egyetertek a hollandiaban elovel. Inkabb itt nyomorgok ugy, hogy iden mar harom orszagban jartam es decemberben meg Madridban toltok egy hetet, minimal beren, mint Magyarorszagon.


En is takaritok egy vendeghazban, 1 orakor vegzek, utana szabad a delutanom, annyit kell meg csinalnom, hogy beengedem az uj vendegeket.

Mellette vegzem az egyetemet.

2018. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!