Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha kettő olyan...

Mit tegyek ha kettő olyan munka van csak ami érdekel de mindkettő elérhetetlen számomra?

Figyelt kérdés

Az egyik az utasszállítópilóta, a másik pedig komoly zenével kapcsolatos munka.

Az a baj hogy ahhoz hogy pilóta legyek ahhoz több 10 millió kellene, zené szerzéshez nincs tehetségem, meg nehéz is befutni, zenéléshez meg már késő elkezdeni mert még soha nem gyakoroltam hangszeren kivéve a zongorát, de a rövid ujjaim miatt nincs hozzá tehetségem, illet nem is könnyű komolyzene játszásból megélni, fizetett zenésszé válni, főleg ha 22 évesen kezdeném el zenei háttér nélkül.


Egyetemista vagyok egy olyan szakon ami egyáltalán nem érdekel és nem tudom hogy mit kellene csinálnom, itt vagyok huszonévesen, lehetetlen álmokkal és fogalmam sincs hogy milyen megvalósíthatóbb célt kellene építenem...



2018. nov. 8. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal pilótaképzés egyetemen is van, amihez viszont lehet felvenni diákhitelt. Nyilván a 10 millió így is nagyon sok, de ha a várható fizetés alapján megéri, illetve ez a célod, akkor vágj bele.
2018. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha elbukok akkor pedig törleszthetem egy életen át, túl nagy a kockázat, szerintem.
2018. nov. 8. 08:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondolkodj először kicsiben,pl egy helikopterben ,hogy megnézd tetszik-e,van-e érzéked hozzá :) Keress egy embert,egy pilótát,és kérdezd meg mit javasol,akár neten is ráírhatsz egyre.Lehetnél pl. mentőhelikopteres is.
2018. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, a helikopterezés is jól hangzik, nem tudom hogy mennyire van kereset helikopter pilótákra, de utána nézek, köszönöm!
2018. nov. 8. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy itt mekkora a kereslet! Egy közepes angoltudással (ami egyébként ragad, gondolom fogsz youtubeozni a témában) tiéd a bolygó. A kezdeti nehézségek után elég jó eséllyel ki tudsz finanszírozni egy kisebb hangszergyűjteményt.


Egyébként olyamsi, hogy hangszerészet, belefér-e neked? Érdemes ebben a témában is videózni, még engem is keményen magával ragadott, pedig én fémiparban és elektronikus zenében vagyok otthon. Nyilván mivel sokadik költséges hobbi lenne, beállt a sorba egyelőre, de egyik fő célom egy lyuknyi műhelyet méretesebbre cserélni, ott meg már elfér a fás sarok a sok vasas cucc mellett jó térelválasztással. Más lenne a helyzet, ha most lennék suliválasztó király helyzetben, és mindezt tudnám már magamról. Sajna annakidején nemigen volt nekünk ekkora online tudásbázis oktatófilmből, a vidéki lassúságban meg nem sok hangszerészbe botlik az ember, főleg nem olyanba, aki magának termelné a konkurenciát.

2018. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha irreálisnak érzed az álmaidat, akkor bontsd le őket a lehető legrészletesebben! Mik azok a tényezők, amik miatt ez érdekel téged? Mi minden fontos neked az álommunkádban? Ha ezeket a tényezőket azonosítani tudod, akkor elindulhatsz ezek mentén és lehet, hogy találsz valami mást is!
2018. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajotok, hogy csak diplomás munkában tudtok gondolkodni. Pedig ha beleszagolnátok a fizikai munkába, lehet, hogy megtalálnátok az igazit. Én pl 50 évesen jöttem rá, hogy micsoda földöntúli boldogságot jelent a nyers fa illata, érintése. Ha ezt tudtam volna fiatalon, tuti, hogy ács, vagy asztalos lettem volna.
2018. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehetsz pilóta ha ez az álmod. Ha egészségügyileg alkalmas vagy akkor "csak" tanulni kell. A képzés fizethető diakhitelbol is akár, 0% kamattal.

Mérd fel, hogy reálisan van-e hozzá képességed, egészségügyileg alkalmas vagy-e aztán ha ez az álmod akkor hajrá. Nem lehetetlen. Igen, sok éve elérhetetlen volt annak akinek nincs rá pénze. Most bárkinek ott a lehetőség.

2018. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!