Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni?

Nem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, de mielőtt lehurrognának, felvázolom az " életfilozófiám " meg a körülményeimet. 19 éves vagyok, 8 általánossal. Sajnos a sulit az anyagiak miatt 16 évesen félbehagytam, azóta dolgoztam már pár helyen, de mind monoton gyári szalagmunka, árufeltöltés és hasonlók voltak, amik amellett, hogy megölik a lelkem, aligha hoznak valamit a konyhára. Tudom, hogy 8 általánossal ne is reméljek jobbat, de ha diplomás lennék, akkor sem hiszem, hogy boldogabb lennék, leszámítva hogy az kellemesebb meló több pénzért.

Én mindig is szabadelvű, kreatív embernek tartottam és tartom magam. Szeretem a művészeteket és nem egy ember szerint jó is vagyok bennük. ( zene, éneklés, de főleg a rajzolás és írás a szenvedélyem ) . Ezeket mindennél szívesebben tudnám csinálni, csak egy a bibi: művésszakmákból nem, vagy csak nagyon nehezen és keveseknek sikerül megélni, a legtöbben eltűnnek a süllyesztőben még ha fel is figyelnek rájuk.

De én adni akarok valamit a világnak,alkotni, kézműveskedni. Szabad akarok lenni, utazni, a természetben lenni, dalolni a csillagok alatt, egy lakókocsival beutazni Europát... Elegem van a kötöttségekkel teli, anyagias világból és a standard fogyasztói társadalom megrögzött szabályaiból. Mostanság azon is agyaltam egyre inkább, hogy hozzáverődök egy hippi társasághoz. Csak nekem vannak ilyen vágyaim ?



2018. nov. 15. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Én is. Nem akarok dolgozni én sem. Ki akar dolgozni, őszintén. Csak dalolgatni a csillagok alatt. De muszáj...
2018. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Engem sem kérdezett meg senki mit akarok. Ha nem dolgozok akkor nem eszek; ennyi. Más lehetőség nincs számomra.
2018. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj valamit, ami kalcsolódik ahhoz, amit szeretsz. Akkor kevésbé teher a munka, ha szereted, amit csinálsz.
2018. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Ugyaneeez. Sajnos ha nem mi találtuk fel a spanyolviaszt és nincsenek burzsuá felmenőink valamit csinálni kell.
2018. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg olyan szakma van, amihez nem feltétlen kell az érettségi. Érdemes lenne elvégezned egyet, (ha már az állam kettőt is támogat ingyenesen) amit ha nem is szeretsz annyira, vagy elképzelni se tudod, hogy nagyon megszereted, de nem is rühellsz, és azért el tudod képzelni magad abban a szakmában, esetleg hiány is van belőle. "Talán" még mindig jobb lenne, mint a szalagmunka.

"Tudom, hogy 8 általánossal ne is reméljek jobbat, de ha diplomás lennék, akkor sem hiszem, hogy boldogabb lennék, leszámítva hogy az kellemesebb meló több pénzért."

A pénz nem boldogít... OH, DEHOGYNEM.

Amúgy kreatívkodni tudsz pl webdesigner/grafika vonalon. Bár lehet, hogy ehhez kell érettségi, viszont estin azt is meg tudod csinálni, nem vagyok ebben túl tájékozott, de biztos van erre valamiféle anyagi támogatás azoknak, akik rászorulnak.

Egyébként meg addig, amíg ezt nem rendezed el, hobbi szinten űzheted, amíg boldogságot okoz a vele eltöltött idő, még ha nem is keresel vele pénzt.

2018. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

#5

A pénz nem okoz semmi örömöt.

A kérdezőnek igaza van,a munkahelyek többsége monoton.

2018. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A művészeti ágakban dolgozók, a professzionálisak, azaz hivatásosak nincsenek kevesen, és elég jól meg is élnek belőle.


Ennek a feltétele az, hogy az illető képzett zenész, énekes vagy képzőművész, esetleg tanult író legyen. Ez a belépő a jól fizető művészek világába, a profik közé.


Ezt javaslom neked is.

2018. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy "mentort" (nem tudom hogy hívják azt aki felkarol és támogat, amíg eléritek a célt)
2018. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

6

De, a pénz ad rengeteg örömet. Boldogságot nem ad.

Adja a nyugalom örömét, adja azt az örömöt, hogy megtehetsz rengeteg dolgot vele, amit nélküle nem tehetnél meg: élmények, utazások, stb.

És a jobb egészségügyi ellátás örömét is megadja.

2018. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
A pénz lehetőséget teremt. Amúgy egyik unokatesóm nem akart diplomát, autószerelőnek tanul, érdekli, megvan hozzá az ügyessége, igény van rá, meg fog tudni élni belőle, nem is rosszul.
2018. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!