Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincsenek normális...

Miért nincsenek normális munkalehetőségek?

Figyelt kérdés

Szinte csak unalmas és monoton munkahelyek vannak. Az emberek többsége csak kényszerből jár be. Iszonyat monoton a legtöbb.És akinek nincs olyan szakmája amivel eltudna helyezkedni (pl.nekem is) annak ott a szalagmunka.Ami valójában rabszolga munka és tizen órákat kell dolgozni és iszonyat nehéz.Ráadásul olvastam olyat hogy akik túlhajtják magukat,nehéz fizikai munkája van az felgyorsítja az öregedést is.

Ismereket olyanokat is akik nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban ,nehéz fizikai munkára alkalmatlanok alkalmassági orvos szerint (szalagmunka)

És az ilyeneknek semmi lehetőség sincs.

A munka csak kényszer ,semmi több.

Mire jó ez??



2018. nov. 15. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
És mi akadályoz benne, hogy továbbtanulj?
2018. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi neked a normális munkahely? Mi az ami neked nem lenne unalmas? Én amikor diák voltam még és nem volt szakmám volt hogy kasszában voltam szupermarketben. Nem volt monoton, élveztem, mindig történt valami, sok emberrel lehetett beszélgetni, korombeliekkel is, hétköznap alig vásároltak, stb. Persze a fizetés nevetséges volt. Végzettség és ötletek nélkül nem tudom mire vágysz.
2018. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Ahhoz pénz kell.

És azt se tudom minek, lehet azzal se tudok elhelyezkedni.

2018. nov. 15. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:

# 1.


Idő, pénz.

Motiváció hiánya (pl fásultság, reménytelenség az eddigi kudarcok miatt, fáratság)

Fogalma sincs, mi érdekli igazán.



Mielőtt ekéznétek, most tanulok a sokadik végzettségemért.

Mielőtt ezért is ekéznétek, az eddigi összefüggtek, kéz a kézben.

2018. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell feltetlen penz a tovabbtanulashoz.

Eredeti szakmamban fel evet dolgoztam, az utobbi 15 evben.

Ocsem is elvegezte a sulit, egy napot se dolgozott a szakmajaban. A legujabb munkahelyen meg elesben tanitottak miutan felvettek.

Az en munkahelyemen volt esely ingyen C-E jogsira, vagy tavaly pl nehezgepkezelore, amit egesz Eu-ban elismernek.

2018. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Néha kifejezetten irigylem a kollégáimat, akik szakma nélkül el vannak kényelmesen, napi 8 órában. Nem túl változatos a meló, de azért nem is feltétlen monoton és főleg nem nehéz.

Míg én szakmával kihajtom a belem is, köszönet nélkül. Igaz több pénzért. Jham, a szakmán ingyen szereztem. (Meg még szeretem is, csak nem itt, hanem majd máshol, ahol tényleg hasznát is veszem.)


- egy gyári munkás

2018. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennek hátterét Dr. Drábik Jánis kifejtette az uzsoracivilizáció könyvében.
2018. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden melo monoton elhiheted. A különbség, hogy van ahol feljebb lehet lépni. De ugyanúgy az is monoton marad.


A körülmény a lényeg. Elhiheted ha Hawaii-n hajókat kellene faragnom a tengerparton hawaii ingben, pálmafákkal körülvéve a fehér homokban... egyből mennék.

2019. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!