Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki értéktelen végzettséggel (ami akár diploma és/vagy OKJ (-k) ) váltogatja a munkahelyeit (adminisztrátor, kasszás, árufeltöltő)?

Figyelt kérdés

Én pár dolog miatt (poroszos felfogás, dögunalmas munka, mentális beteg kollégák) már nem érzem jól magam a munkahelyemen, de nem vagyok biztos benne, hogy praktikus lenne váltani az én szintemen.


Mégis rávágják, hogy váltsak...



Ti mit dolgoztok "félresikerült" végzettségekkel?


2018. nov. 25. 19:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Hétfő-péntek munka kell most..."

Diploma.

"Meg éjjeli vagy késő esti munkára nem váltanék..."

Diploma.

Nincs mese: mindegy, milyen a munkaerőhiány (pontosabban: a szakemberhiány), annyi diplomást képzett az elmúlt 10-15 évben a felsőoktatás, hogy az embernek való munkarendhez (értsd: hétfőtől péntekig, reggeltől estig vagy délutánig, max. 8 órában) simán válogathatnak diplomásokból. És ha az adott munkára, az adott bérszínvonallal van diplomás, akkor a középfokú végzettségűt nem fogják felvenni. A középfokú végzettségű, lett légyen az szakmunkásképző, szakiskola, gimnázium, szakmunkásképző, technikum vagy szakközépiskola, esetleg iskolarendszeren kívüli OKJ-tanfolyam nem tud még írni-olvasni sem - legalábbis a munkáltató szerint. Bezzeg a diplomás! Úgy hülye, ahogy van, de legalább írni-óóvasni, "exszelt" pötyögni már tud!

2018. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Most még egy diplomát nem akarok...
2018. nov. 25. 21:12
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam már minden, 2 diplomával.Mire elvégeztem és dolgoztam benne kis időt, már nem szerettem.Sok helyen dolgoztam, mindig én mondtam fel.valahogy 5-6 év, és már nem bírok ugyanott dolgozni, váltanom kell.De minden munkahelyemen maximálisan jó munkát végeztem, arra nem volt panasz.

Legutolsó munkámban is 7 évet dolgoztam, de már az utolsó évem olyan stresszes volt, és annyira nem lehetett benne fejlődni, hogy otthagytam, holott még nem volt másik hely.

Legtöbbször nem is diplomás bért kaptam, elég volt a munkához érettségi is.

Van aki rögtön talál jó munkát, de sokan egész életükben keresgélnek, mint én is. 56nő

2018. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A poroszos oktatási rendszer képtelen kitermelni olyan munkaeröt, ami az asztalnál böfögő fingó vadkapitalista bunkó aljasparaszt tőkésosztály számára elégséges karvalyprofit lenne. Ennek a tőkésosztálynak a nagy része amugy is külföldi, és a magyarra rabszolgaként gondol, esetleg lábtörlőként akibe a disznószaros csizmáját törli.

Nincs olyan, hogy rossz végzettség. Minden végzettségért meg kellett dolgozni.

A karvalytőkés narancshorda undormány-világában soha, semmijen végzettség, papír nem elég, csak a seggnyalás, az kell - de el még azt sem ismerik.

Undorító keleti böfögo fingo vademberek, mocsadék kurvvvv**ország

2019. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!