Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik még a munkakönyv?...

Létezik még a munkakönyv? Kérték, hogy adjam le a munkahelyemen a munkakönyvem. Már 20 éve sehol nem kérték.

Figyelt kérdés
Valahogy hozzám került, régen munkahely váltáskor, azóta is nálam van, soha, sehol nem kérték. Ma közölte velem az új munkáltatóm, hogy adjam le, mert abba írják bele a munkaviszonyom. Mondtam, hogy évtizedek óta nem írt bele senki. Mi van, ha nem adom le?
2018. nov. 13. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
3 éve dolgozom de ilyet még nem hallottam hogy kérnének bárhol is...Nem tudom milyen hely az ahova jelentkeztél de valószínűleg le vannak maradva pár évtizeddel..Munkaviszony úgy jön létre tudtommal hogy szerződést kapsz amibe a béred és munkaköri leírásid van meg bejentenek! Lehet hogy be sem fognak jelenteni.. Én a helyedben óvatos lennék és körültekintő esetleg nézz utána a cégnek nem e csődeljárás alatt van e?!!
2018. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

1992-ben megszünt a munkakönyv. Senki nem kérheti és ne is add oda. Arra majd akkor lesz szükség, amikor nyugdíjba fogsz menni, a nyugdíjbíztosító kérni fogja. Tehát jól tedd el és senkinek ne add oda.

Egyébként minden papírt amit bármelyik munkahelyeden kapsz és a munkaviszonyodat igazolja feltétlen tedd el, mert ha nyugdíjazásnál derül ki, hogy az egyik munkahely be sem jelentett, akkor a papír bizonyító erejű lesz és elfogadják szolgálati időnek.

2018. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a rózsaszín TB kiskönyvre gondolhatott, csak eltévesztette?
2018. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor hivatkoztak már rá úgy, hogy munkaügyi kiskönyv, de az bizony a rózsaszín tb könyvecske, és hát azt eddig mindenhol kérték. Ilyenről, hogy munkakönyv, még sose hallottam. Igaz, csak 2008 óta dolgozom.
2018. nov. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van 1. hozzászólónak, nézz utána a cégnek. Ezt megteheted ingyen az alábbi linken. Itt minden cég cégkivonatát megnézheted és hogy nincs-e felszámolás alatt.

Tehát a link: [link]

A cégkeresésre katt.

Pipa a "Nem vagyok robot"-ba

Cégnév elejét elég beírni és keresés.

2018. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rózsaszín TB kiskönyre gondolhatott, abba pedig kell a munkáltató pecsétje. A jelenlegi munkahelyemen szerződés kötéskor bepecsételtek, majd nálam maradt, ha elválunk a munkaviszony végét is bele kell írniuk. Ha majd a nyugdíjad számolják bekérhetik.
2018. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!