Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szégyellem a helyzetemet . Tb...

Szégyellem a helyzetemet . Tb kiskönyv állandó vagy lehet újat igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok és nemrég felvettek dolgozni kereskedelembe. Sajnos öt nap után azonnali hatállyal küldtek el. Nem tudtam hova tenni e helyzetet és nem is értettem. Mindenesetre igyekeztem és szégyellem az egészet. Ma kikuldték nekem a rózsaszín kiskönyvet. Eddig nem volt. És ugye szerepel benne az az öt nap.....

Olyan kérdésem lenne, hogy ez korlátoz-e engem abban hogy később elhelyezkedhessek a munkaerőpiacon? Ezt a munkáltatónak köteles vagyok átadni ha netán felevsznek valahová, aztán magyarázkodni amiatt az öt nap alatt? Vagy lehet tiszta lappal,új könyvel kezdeni? Nagyon gáz a helyzet és nagyon szégyellem magam hogy kirúgtak...

Nem tudom sajnos a menetét ennek. Egy hétig voltam bejelentve , most meg mehetek újra a munkaügyire.


2018. nov. 29. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet újat igényelni.
2018. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

A rózsaszín TB könyv egy vezetett adatlap amiben munkaviszonyok ideje van benne, céges pecséttel. Ennyi. Semmiben sem korlátoz, akármi van is benne. Viszont őrizd meg.


A munkáltatók el szokták kérni, mert ebben folyamatosan benne lesznek a munkaviszonyaid. Ő is beírja amettől ameddig ott dolgozol. Nyilvántartás. Semmi több. Senkit se fog érdekelni, hogy előtte hol és mettől meddig dolgoztál. És nyilván egyszerűbb ha egyből viszed az előző adó és egyéb papírokkal együtt.


Az meg nem kerül bele ha kirúgnak. Csak elszámolási adatok vannak benne.

2018. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondatod azt is, hogy te mondtál fel, mert nem tetszett a munka. De csak akkor, ha rákérdeznek. Önéletrajzban ne tüntesd fel ezt az 5 napot.
2018. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2018. nov. 30. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3. jól mondja.
2018. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!