Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért érdemes lenne kiíratnom...

Ezért érdemes lenne kiíratnom magam táppénzre?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nagyon rossz időszakon megyek át, nagyon sok a stressz mind otthon, mind a munkahelyen, és úgy érzem kezdek megőrülni lassan. Állandóan fáradt vagyok és ingerlékeny, nagyon könnyen felkapom a vizet, utólag visszagondolva tök értelmetlen dolgok miatt veszek össze másokkal. Régen nem voltam ilyen, néha már magamra se ismerek. A munkahelyen mindenki nyugodt, türelmes embernek tartott, most meg már kezdenek kerülni.


2 éve vagyok itt, azóta 4 napnál többet nem voltam egybe szabadságon. Nálunk sajnos nem lehet egybe többet kivenni, de most nagy szükségem lenne egy kis pihenőre. Tényleg úgy érzem megőrülök, ha ez így megy tovább.


Nem szoktam ilyet csinálni, 2 év alatt sose voltam betegszabin, de most arra gondolok kiíratom magam legalább 2 hét táppénzre.


Szerintetek gáz hogy ezen gondolkozom? Az orvos kiírna egyáltalán ha idegi okokra hivatkozom?


2018. nov. 30. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát fogod magad és elmész táppénzre. Ez most olyan mintha azt kérdezted volna, hogy lemenjek-e kenyérért a boltba ha elfogyott itthon?
2018. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Olyan nincs, hogy nem lehet 4 napnál többet egybe kivenni. Ha mégis, akkor az egy notórius, kizsákmányoló és egyben törvénysértő munkahely. Mielőbbi váltást javaslok.
2018. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te tudod hogy mennyi időre van szükséged. Én a helyedbe 3-4max 5 napot pihennek. Azzal ha most lelepsz a gondok elől nem oldódik meg semmi , ahhoz hogy átgondold a dolgokat és osszeszedd magad elég pár nap .

A gondjaid bajaid nem tudjuk, de ahelyett h elmenekülsz megoldást kell találni . Ha pár napra van szükséged hozza hajrá. Mindenre van megoldás, lehet a gondolkodásoddal van a baj azt kell átformálni.

2018. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Az előző válaszolóval nem értek egyet.. nem hinném, hogy menekülés lenne, ha kiíratná magát. Sokszor pont az a probléma, hogy az embert halálra strapálják a munkahelyén, nincs idő regenerálódni. Először csak a fáradtság és a lelki problémák jelentkeznek. Ezeket a dolgokat manapság mindenki elbagatellizálja és ha valakinél huzamosabb ideig fennáll ez a probléma, rámegy az egészsége és az emberi kapcsolatai, úgy, hogy észre sem veszi.. Kérdező, idegkimerültség miatt simán kiír a háziorvos, 2 hétnél hosszabb időre is akár. Ebben semmi gáz nincs, az a gáz, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol az embert nem engedik szabadságra és csak akkor tudja kipihenni magát, ha lebetegszik.
2018. dec. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kb. 2éve vagyok itt.Első évben nem volt ilyen.Viszont most megcsináltam hogy kiirattam magam egy hétre,annyira elegem volt már az egészből.Nem sokat,de kicsit segített annyiban,hogy az év végi leállásig kihúzzam.
2018. dec. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“4 napnál többet nem voltam egybe szabadságon. Nálunk sajnos nem lehet egybe többet kivenni, ”


MT dísznek van vagy mi? Felmondani érdemes ilyen helyen

2018. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 qborka ***** válasza:

Szerintem pedig sok munkahelyen van , ahol nem tud a dolgozó elmenni hosszabb szabadságra. Nekem is ilyen volt a munkahelyem, fizetett szabadnapom nem volt. Nagyon szerettem a társaságot, a bérem is egész jó volt, de 4,5 év után váltottam, mert ez valóban rabszolgaság.


2 hét táppénz nagyon odavág a fizetésednek, de vedd ki és kezdj el másik munkahely után nézni. Hosszú távon ez a megoldás.

Nekem 7 nap táppénz - 30.000 huf körül fájt.

2018. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!