Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthon vagyok gyeden, ami...

Otthon vagyok gyeden, ami januárban jár le, viszont a második babánk áprilisban fog születni. Érdemes addig kiíratnom magam táppénzre, nem baj ha Gyesbe csúszik, kapok rendesen TGYÁST, GYEDet majd?

Figyelt kérdés
A céget meg megvette valaki, akik nem intéznek semmit, ezért sokan fel is mondtak, mi van ha idő közben megszűnik a cég? Valahol azt olvastam, hogy jobb ha van közte egy nap munkaviszonyom.Hogyan járhatok a legjobban?
2011. szept. 19. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdemes kiíratni magad táppénzre!

Ha megszűnik a cég,akkor a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül ha megszülsz,akkor kapod a t.gyást.


Helyzetem ugyan az volt,mint Neked,én nem mentem táppénzre,lejárt a gyed-em,igényeltem gyes-t,utána lemondtam a gyes-ről,és igényeltem ,a szülés várható időpontja előtt 28 nappal a t.gyás-t. A t.gyás igénylőt közvetlenül az OEP-hez küldtem,mellékelve egy levelet,hogy azért intézem magam,mert a cég,ahol ez előtt dolgoztam,tulajt váltott,és a megadott címen nem tudom őket elérni. Miután megkaptam a gyes-ről a határozatot,hogy nem jár,azt lefénymásoltam,és azt is elküldtem az OEP-nek. Még várom a határozatot.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:Friss 3 gyerkőcös anyuka

2011. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!