Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy van ez, hogy valaki...

Hogy van ez, hogy valaki nyáron huszonöt fokban meg akar fagyni, télen huszonháromban meg meg akar sülni?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem ezt az embert... Nyilván közös iroda, nem mi döntöttük el, ki lesz kivel, de a többieknek megalább megvan hogy X fokban érzik jól magukat és ezt tartják is, de ez a bizonyos kolléga... elég fura egy jelenség. Két pulcsiban, sálban dolgozok mellette napi szinten, ahogy a többiek is jóformán nagykabátban járnak be, miközben ő rövidgatyában, pólóban panaszkodik, milyen meleg van huszonhárom fokban.

Na most ugyanez a kolléga nyáron ha huszonöt fokra tesszük a klímát már hisztizik, milyen hideg van.

Jegyezném, mindannyiunk közül én ülök a klíma alatt és rendszerint magamra állítom, hogy ez a bizonyos kolléga addig is kevesebbet hisztizzen.



#munkahely #klímaháború #nemakarokorvoshozjárniahülyeségemiatt
2018. dec. 3. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ennél enyhébb vagyok, de természetes számomra, hogy nyáron melegebbre van szükségem, mint télen. Érezhetően átállok. Ami nyáron pont jó, az télen pokoli meleg. Ez a 23 fok. 25-ben nem megfagyok, hanem elkezdek haldokolni, ez megy le 23-ra télen. Lehet, hogy neki nem ilyen kicsi a változás, hanem sokkal nagyobb? Még mindig érthetőbb, mint az, akinek nyáron 16 fok kell, télen 26...


23 fokban két pulcsiban és sálban azért elég durva, extrém fázósak lehettek, de hát ilyen is van, ez sem a ti hibátok. Ha ő fázik nyáron 25-ben és megég télen 23-ban, az sem az övé, de azért nyivákolni nem muszáj, pláne, hogy le van szavazva...

Nincs rátok tekintettel, ez már az ő döntése és nem szép tőle. Nem arról van szó, hogy ti lenge öltözetben élvezitek a 23 fokot, míg ő szenved... Nem tudok még jobban tekintettel lenni rá, a klímával te már túl messzire is mész, rám is volt már klíma állítva, az elég rossz és meg is fáztam (én erre vagyok érzékeny, a levegőkeveredésre).


Szerencsére mi mindig közös nevezőre tudtuk hopzni a dolgokat az irodában. Néha valaki panaszkodott ablaknyitáskor, de semmi ilyen, amiről írsz. Brrr.

2018. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyit módosítanék, hogy huszonhárom fokra van állítva a klíma, de őkényességének ki kell nyitnia az ablakot mert majdnem meggyullad, közel sincs annyi az irodában, még a huszat sem ütjük meg. Az persze, hogy én a múlt héten neki köszönhetően betegedtem le, amiből még mindig nem jöttem ki teljesen, smafu.
2018. dec. 3. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Télen a fűtés nagyon be tudja melegíteni az irodát, a bekapcsolt gépekkel együtt. A tűlzott meleggel pedig levegőtlenség is jár.


Ez elhelyezkedéssel is jár.


Egy nagy létszámű irodában is megvan az télen, hogy akik az ablak mellett ülnek jól elvannak és, ha kinyitják az ablakot, 2 perc múlva csapják is be, mert megfagynak, akik meg ott középtájban, távolabb az ablakoktól, azok meg megsülnek, egy szál pólóban gályáznak, stb.


Az is számít, hogy lki mennyire bírja ezt elviselni. Van, aki nyűgösebb, bágyadtabb lesz, műszak végén be kell kapnia egy fájdalomcsillapítót, van akit nem zavar a levegőtlenség meg a meleg, st meg sem érzi.


Nálatok is ez lehet, hogy a kolléga helye télen nem a legszellősebb viszont nyáron a klímától jobban lehül.


Ha belegondolsz, a villany, az ablak, a klíma, minden munkahelyen egy harc és az ablak meg a lámpa az iskolákban is.


Vannak emberek, akik amíg egy kicsit ilágos van kint, addig nem hajlandóak villanyt gyújtani, másokat meg zavarja hogy majd kifolyik a szemük...


Gimiben is sokszor van, hogy egyik lány kicsapja december közepén az ablakot, hogy melege van, a többiek meg kabátban ülnek...



Szóval ez emberfüggő is :D

2018. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezet nem úgy működik, mint egy hőmérő. Ha a szervezet hozzászokik a hidegebbhez, ugyanazt a hőmérsékletet jóval melegebbnek fogja érzékelni, mint ha a meleghez szokott volna hozzá.
2018. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet nála megvannak fordítva az évszakok.


Nyáron télikabát kell neki, télen meg rövidnaci.


Ilyen ez a popszakma.

2018. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ezeket ám csak azzal lehet megcsinálni aki eltűri!
2018. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mintha lenne más választásom, mint eltűrni, szegről-végről a főnököm az ürge, és nem, nem egy nagy irodában vagyunk ezren, hanem sok kisebb irodában négyen-öten, a miénknél szellősebb meg nem nagyon van, mert az ablak mellett konkrétan be lehet látni, annyira sz*rok a nyílászárók. Lassan idefagyok, már behoztam a télikabátot és azt is körém terítettem, hogy ne fázzak vissza (az nem érdekelne, hogy fázok, a bajom az, hogy beteg leszek, holott még meg se gyógyultam) ez meg még mindig meg akar gyulladni...
2018. dec. 3. 15:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Átok a közös iroda, szerintem az ilyen kollégák a. jobb dolguk híján csak a hőmérsékletre tudnak figyelni b. feltűnési viszketegségük van c. valamilyen hőérzettel összefüggő betegségük van. Én eléggé toleráns vagyok ilyen szempontból, ha fázom inkább felöltözök, ha melegem van levetkőzök és ha már minden kötél szakad akkor szólok, így általában mindig mások vitáznak a hőmérsékleten.

Előző munkahelyemen volt egy csont sovány csaj, aki a 30 fokban is fázott. Nekünk már kicsúszott az egér a kezünkből annyira izzadt a tenyerünk, az ájulás kerülgetett, de ő meg akart fagyni. Feltehetően valamilyen betegsége volt, ami a hőérzetére is kihatott, mivel hiába evett, olyan volt, mint egy két lábon járó hulla.

A mostani munkahelyemen van két elhízott 50-es nő, akik ráadásul klímaxolnak és emiatt mindig meg akarnak sülni, majd néha egy-egy hőhullámnál meg akarnak fagyni. Gyakran kitárják az ablakot, nem mehet a fűtés se, sőőt most a 0 közeli külső hőmérsékletnél klímát kapcsoltak, néha rájuk jön, hogy majd megfagynak, ekkor felcsavarják a fűtést max-ra. Egy másik kolléga fázós és egész évben harcban áll a két idősebb, kövérrel, ráadásul az ablak mellett ül és 2 hetente beteg, mert folyton rátárják az ablakot.

2018. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Lassan idefagyok, már behoztam a télikabátot és azt is körém terítettem, hogy ne fázzak vissza (az nem érdekelne, hogy fázok, a bajom az, hogy beteg leszek, holott még meg se gyógyultam) ez meg még mindig meg akar gyulladni..."


Kérdező drága, mi mit tudunk tenni, mit írhatunk, miben segíthetünk, hogy hasznos információkkal szolgáltathassunk és ez a gondod megoldódjon?


Ismételhetem magam; ahány ember, annyi reakció. Egy osztályteremben is van 20 gyerek, ebből 18 megfagy 2 megsülk télen... 20 emberből 10 akar villanyt, 10 meg természetes fényt... és sorolhatnám.


Kérdező én azt tudom javasolni, hogy elmondod a főnöködnek, hogy szükséged lenne egy másfajta irodára, mert nem tesz jót az egészségi állapotodnak, folyamatosan kabátban kell télen dolgoznod nyáron pedig megsülsz... És hogy szeretnél olyan irodába menni, ahol ezzel nincs gond. "A kollégád is megérted" és szeretnéd, ha ő se sülne meg, amikor melege van, de Te se fagynál meg.


A főnökkel biztos találtok valami megoldást. :)


Ha nem, akkor pedig kollégával ezeket megbeszélni, megkérni, hogy próbáljon meg valami önmagát hűtő módszert kitalálni, pl asztali ventillátor, mert hogy Téged zavar, hogy beöltözve dolgozol, nehezen gyógyulsz, stb.


Kedves kérdező, remélem tudtam valamennyit segíteni, de, írd, hogy pontosan mit szeretnél tőlünk, milyen tanácsot vársz és írok szívesen! <3

2018. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz sajnos mit tenni valahogy kompromisszumot kell kötni mas a hőerzete ez van de ha ez ra megy az egeszsegedre igenis szolni kell neki illetve hanyan vagytok s hany kollega erez hasonlokepp mint te akkor egyertelmu a tobbseg gyoz alapon kell hozni a döntést. Attol h neki melege van nem lesz beteg viszont egy hideg irodaba napi 8 orat ulni nem epp szerencses vagy azt lehet még h orankent egy 10 percre ablakot nyitni. Az en kollegam tel viz idejen ram nyitotta az ablakot mert alapbol idegbeteg volt nyaron telen melege volt leugattam amikor mar ereztem a vesemet s tusszogtem h most volt eleg mert o miatta nem fogok tappenzre menni.
2018. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!