Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valóban nem kéne ezt...

Ha valóban nem kéne ezt elmondanom állásinterjún, akkor mit mondhatnék helyette? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. amikor 18 lettem otthagytam a gimnáziumot, hogy munkába álljak és albérletbe költözzek, mert otthon zaklatott apám. érettségim tehát nincs. életem első állásinterjújára fogok menni hamarosan (eddig csak eladó voltam egy kis üzletben, ott nem volt interjú) és az ismerősöm akihez tanácsért fordultam azt mondta biztosan meg fogják kérdezni miért hagytam ott a gimit, de nehogy elmondjam, hogy a rossz családi helyzet miatt, mert nem néznék jó szemmel és már csak ezért elutasítanának. a kérdésem az lenne, hogy akkor mégis mit kéne helyette mondani, ami valamennyire tükrözi is a valóságot, szóval nem egy kifogás jellegű indok, ami azt sugallja, hogy sz.rtam a sulira és kiestem mert lusta voltam tanulni? előre is köszönöm!

2018. dec. 15. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
"Családi problémák miatt sajnos arra kényszerültem, hogy munkába álljak, ezért ott kellett hagynom az iskolát."
2018. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Simán azt mondanám hogy úgy alakult hogy ott kellett hagynod a gimit.


Ha megkérdezik miért azt mondod "mert úgy alakult, egyéb okok miatt".


Milyen okok miatt ha kérdezik, csak annyit mondasz "egyéb okok miatt".

2018. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Fiatal voltam és önállóságra vágytam.
2018. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Ha megkérdezik miért azt mondod "mert úgy alakult, egyéb okok miatt".



Milyen okok miatt ha kérdezik, csak annyit mondasz "egyéb okok miatt"."


És amikor ezt mondod, közben emeld fel a mutatóujjadat! És ha még egyszer rákérdeznek, hogy miért, akkor mondd azt, hogy "mondom, hogy egyéb okok miatt", és nézz szúrósan!

2018. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Simán miért mi a gond?


Nem kellene neki elmondani miért, annyit kell mondani hogy "egyéb okok miatt".


Ha ezt nem értik akkor lehet nem is mennék ahhoz a céghez.

2018. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"Simán miért mi a gond?"


Az vele a gond, hogy az "egyéb okok miatt" egy üres frázis. Semmit sem jelent. Olyan, mintha azt mondanád, hogy "Nem nyilatkozom", vagy "Ugorjunk!".

Ha pedig csak ismételgeted, az még rosszabb. Számomra egyenesen passzív-agresszivitást sugallna.

2018. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

öööö bocs.


Javítom, azt mondanám hogy ugorjunk.


Vagy annyit: ukmufuk.

2018. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
89%

A téma jellege nem érinti a munkavégzést így lehet rá válaszolni, de nem kell sok részlet, elég a családi okok. Feltehetően lesz a HR-es annyira diszkrét, hogy nem fogja firtatni a részleteket.


Viszont érdemes lenne később, ha elhelyezkedtél letenni az érettségit és akár tovább is tanulhatsz egyetem vagy szakma oldaláról.

2018. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
A családi helyzet úgy hozta. Ennyi.
2018. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondd, hogy anyagi okok miatt dolgoznod kellett. Ez végülis igaz, hiszen ugye az önállósághoz szükség volt anyagiakra, viszont így nem kell kiteregetned a családi problémákat.
2018. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!