Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkalehetosegeim...

Milyen munkalehetosegeim vannak erettsegivel?

Figyelt kérdés
Szeptembertol egyetemre mentem, viszont nem ugy ment ahogy en azt szerettem volna, mar ki is iratkoztam. Jelentkeztem egy masik iskolaba az viszont 2019 szeptemberben kezdodik... Nos, addig csinalnom kellene valami hasznosat, mondjuk dolgozni. Nekem sajnos nincs semmilyen szakmam, es tapasztalatom se nagyon. Sosem dolgoztam, nyaron diak munkakra hiaba jelentkeztem, sose kuldtek sehova. Annyi tapasztalatom van ami a kotelezo 50 orabol szarmazik, ami az erettsegi elott kotelezo tudjatok. Probalok munkat keresni de mindenhol szakmat kernek, sehova sem eleg az erettsegi. Segitsetek :(

2018. dec. 19. 18:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ezt azok is tudjak akik az allatkertbe takaritani inkabb az orvosi diplomaval rendelkezot veszik fel, csupan a magas vegzettseg miatt? :(
2018. dec. 19. 18:55
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénz miatt kell a munka vagy pedig csak le szeretnéd magad foglalni valamivel szeptemberig? Csak azért kérdezem, mert ha szimplán arról van szó, hogy kell valami elfoglaltság és egy kis rutin az életedbe, akkor én mindenképpen valami kellemesebb, kényelmesebb, könnyebb munkát választanék. Én egy ideig például dolgoztam könyvesboltban és pékségben is eladónként, amit szerettem. Nyilván ott is kellett dolgozni és alkalmanként betéved egy-két nem túl kedves vásárló is, de normálisak voltak a körülmények, hangulatos volt a hely, nem kellett megszakadni a munkában, nem volt hajtás stb., szóval szerintem tök jó volt. A gyári munka és a pizzafutár azért szerintem sokkal, de sokkal rosszabb. Viszont az tény, hogy nem kerestem vele annyit, mint mondjuk egy több műszakban robotoló gyári munkás, de nekem akkor nem is a pénz volt az elsődleges szempont. Egy barátnőm dolgozott zöldségesben és szoláriumban is, ő azokat is szerette. Én az egyetem mellett telefonos-ügyfélszolgálatos munkát is végeztem, viszont felénk inkább nyelvszakos egyetemistákat szoktak felvenni (én is így voltam). Szóval szerintem ilyen adminisztrációs, eladó, felszolgáló, ügyfélszolgálat és ehhez hasonló pozíciókat érdemes megcélozni.
2018. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak idotoltes miatt keresek en is. Mivel anyumekkal elek, igy olyan nagy szuksegem nincs arra, hogy hatalmas osszegeket keressek, viszont semmikepp sem szeretnek szeptemberig fekudni es semmit sem csinalni. Meg persze egy kis penz mindig jol jon, tudnem mire kolteni:D Szoval gyakorlatilag barmilyen aprosagok elvallalnek csak legyen kis tarsasagom.
2018. dec. 19. 22:28
 14/17 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat, sokat segitetek :)
2018. dec. 19. 22:30
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem találsz teljes állást, akkor iratkozz be egy fizetős suliba (15-20/hó), beszéld le a tanárral, hogy nem jársz be. Így lesz diákigazolványod (amint meg van, akár ki is iratkozhatsz) és mehetsz diákmunkába. Ugyan olyan munkákat tudsz csinálni kb. mint érettségivel, csak kevesebb a levonás. Sőt! Párom is így tett, olyan munkát kapott, ami kapcsolódni fog a leendő egyetemi szakjához.
2018. dec. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hm nem is rossz otlet utolso🤔
2018. dec. 20. 08:12
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

Amihez van képességed. Amit gyorsan tanulsz. Alkalmazkodsz. Stb...

Egyik ismerősöm 8 osztállyal ( középsulit nem fejezte be), irodavezető lett. Fontos szerepet betöltve egy projektben is. Sokat dolgozott, kitartó volt. Csak mert érettségid van, nem jelenti hogy csak gyárban dolgozhatsz meg ilyen hülyeségek.

2018. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!