Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltak, szoktak...

Introvertáltak, szoktak cikizni, piszkálni, megszégyeníteni a kollékák, amiért keveset beszéltek?

Figyelt kérdés
Közvetlen kollégák nem szoktak piszkálni, de a másik részlegen dolgozók többször megjegyezték már, pl. mikor többen voltunk az irodában és én dolgoztam a számítógépemen, hogy meg sem szólalok. Legutóbb a karácsonyi vacsora során tették szóvá, hogy én még meg sem szólaltam. Pedig csak hallgattak a többiek sztorijait és nem volt kedvem mesèlni, de most kicsit zavar, hogy egyre többször jegyeznek meg hasonlókat. Titeket szoktak piszkálni, mert keveset beszéltek? Azt hittem csak a suliban volt ez jellemző, nem gondoltam, hogy munkahelyen is piszkálják a másikat azért amilyen.
2018. dec. 19. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rossz közösségben vagy.
2018. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktak. A felnőttek csak nagyra nőtt gyerekek.
2018. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Szia, de igen munkahelyen is sajna előfordul az ilyen, sztem az elején nem ár tisztázni mindenkivel, hogy bocs, nem szeretek sokat beszélni, de szívesenbarátkozom
2018. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit mindenhol szóvá szokták tenni, ami lényeges, hogy ezt hogyan teszik. Ha megszégyenítően, az gázos...
2018. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Voltak olyan munkahelyeim, ahol direkt kiközösítettek emiatt és folyamatosan piszkáltak, csúfoltak, keresztbe tettek nekem, ahol csak tudtak. A mostani munkahelyemen nem csúfolnak (legalábbis a szememben nem), de úgy érzem, hogy nem is próbálnak nyitni felém. És a főnöktől is azt hallom vissza az értékelő értekezleteken folyamatosan, hogy túl csendes vagyok és többet kéne beszélnem. :(


De amikor megpróbálok nyílni a kollégák felé, akkor azt veszem észre mindegyiken, hogy alig várják, hogy megszabaduljanak tőlem, és azokkal beszélgessenek tovább, akikkel amúgy is jó barátságban vannak a munkahelyen. Ettől meg rosszul érzem magam, mintha én próbálnám magam ráerőltetni másokra, pedig ezt egyáltalán nem akarom, csak azért próbálkozok néha, hogy lássák, hogy megvan bennem a szándék a változásra. De úgy gondolom, azt sem értékelik, ha próbálok beszélgetni, meg azt sem, ha nem szólok egy szót sem. Szóval elég tanácstalan vagyok, hogy mi mást tehetnék még. :/

2018. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én szoktam velük beszélgetni, szóval emiatt nem piszkálnak. Csak amiatt, hogy nem megyek a közös programokra, és hogy szeretek egyedül és csöndben enni, és hogy nem megyek velük együtt a villamoson, hanem inkább gyalogolok pár megállót.
2018. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak az extrovertáltak teszik szóvá.
2018. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje engem vegzálnak a körülöttem lévők (nők) azzal, hogy zenét hallgat az egyik, de mindig ugyanazt. Lehet, hogy nem véletlen, de akkor sem ez a módi...

Az a nagy baj, ha az ilyenek összefognak a másik ellen, és direkt arra játszanak, hogy kitegyék a másikat, vagy máshogyan keresztbe tegyenek neki.

Mo. sosem fog felnőni egy megfelelő munkahelyi kultúrához (sem).

2018. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az "introveltáltság" is egy bélyeg, ami arról szól, hogy te nem teregeted ki a szennyest a munkahelyeden. Én úgy vagyok vele hogy a kollégáim lehetnek jó fejek, de a magánéletemhez semmi közük nincs. Az ilyen kollégák akik másokat piszkálnak, valójában saját életükkel van bajuk és másokon vezetik le.
2018. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én alapvetően extrovertált vagyok de mivel általában a melóhelyeken olyan emberekkel kell dolgozni akikkel néha nem lehet azonosulni stílus mentalítás stb így igazából nem erőltetem a kötelező szakmai kommunikáción kivüli bármilyen nemű kontaktot. Egyszerűen azért mert így érzem. S igazából le is szar@m. Se idomulni se alkalmazkodni nem fogok olyan réteghez ami nem az én izlésem s énidegen. Társasági lény vagyok de aki olyan azzal nem tudok kommunikálni se jópofát vágni. :) Persze vannak helyek ahol azonos egyedek vannak na onnan barik is kikerültek közös shopping bulik :) DE néha sajnos kifog az ember gáz közegeket s egyszerűen én nem akarom erőltetni azt ami egyébként se menne a kinti világba.
2018. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!