Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi beszélgetések?

Munkahelyi beszélgetések?

Figyelt kérdés

Igazából 1 hónapja dolgozok gyárimunkásként és minden jó csak a főnököm megjegyezte, hogy néha én is beszélhetnék a munkatársaimmal.


Ezzel nincs is baj, de valahogy nem találom az összhangot velük. 20 éves férfi vagyok, de nem birom hallgatni a nyafogásukat, hogy mikor jön el a 2-óra vagy már megint kell szombaton is dolgozni, vagy csak 1 óra múlt el. Engem lehúznak a nyafogások így próbálok a munkámra figyelni.


Eddig kőművesként és ácsként dolgoztam és ott nem tapasztaltam ezt a nyafogást.


A szombatokkal sincs bajom mert megszoktam, hogy akkor is kell dolgozni.


Esetleg mit kellene tennem?


2018. dec. 23. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam gyárban. Hát ugyanez volt. Mindenki panaszkodott, senkinek nem volt jó semmi és tényleg nem tudtak másról beszélni. Meg is tanultam jó cifrán káromkodni is.:D

Fel kell hozni más témát nekik..irtad ács voltál és kőműves , már ez is gy jó téma...de akármi, csak ne a munka legyen.:D Gondolom nem akarod te is velük szidni a kócerájt.:D

2018. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es, hát nem igazán szeretném velük együtt szidni az biztos :D

De az az, hogy én se tudok mindég kitalálni valami új témát, meg 20 éves létemre nehéz olyan témát találni ami egy 35+ embereknek is megfeleljen.

2018. dec. 23. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen munkahelyről mihamarabb lépnék, ahol a főnök nem a teljesítményt nézi, hanem azt, hogy mennyit beszélek a kollégákkal. És ha valaki nem társasági ember, és fullon szét akarja választani a magánéletet a munkától?
2018. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Naja..mondjuk ez is igaz. Engem felvettek 20 évesen dolgozni egy üzletbe eladónak. Tök jó és szép volt minden, a vásárlóknak mindig segitettem, mindent tudtam hol van merre, mire betanultam teljesen meg elküldtek azzal az indokkal hogy nem vagyok a kollegináknak szimpatikus. Pedig én kezdeményeztem, de ők nem nyitottak felém és kirúgattak a főnökkel. Főnök csak ennyit mondott nem beszélgetek velük..szóval 20 éves egyébként 35+-os emberrel nehezen találja meg a közös hangot. A kollégák sem nyitnak feléd semilyen formában?
2018. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4: Én is 20 évesen kerültem gyárba, nálam 15-30 évvel idősebb kollégákhoz. Amikor beszélni próbáltam velük, akkor gyakran avval szekáltak, hogy a szám jár a kezem helyett. Egy idő után úgy döntöttem, nem beszélek, csak a munkára koncentrálok. Ekkor meg avval csesztettek, hogy biztos lenézem őket. Ha volt rajtam sapka, az volt a baj, ha nem volt, akkor meg az. Általában véve ez a helyzet, ha az ember fiatalon idősebekkel kerül össze dolgozni fizikai munkában. Legalábbis Magyarországon.
2018. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: Ugyanez volt nálam, csak irodában. Próbáltam nyitni a többiek felé (velem egykorú lányok voltak), de első naptól kezdve elfordultak, otthagytak ebédidőben, sugdolóztak, facebookon irogattak rólam. Egy idő után én is meguntam, és meg sem szólaltam egész nap. Akkor az volt a bajuk. Teljesen kicsináltak, gondolom az ő kezük volt a dologban, hogy 1 hónap múlva elküldött a főnök egy kamu indokkal. Az egyik csaj a főnök huga volt. De nem is bánom,hogy elkerültem onnan, ezerszer jobb munkahelyem van jelenleg, ahol nem kötnek belém folyton.

24N

2018. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nalunk is van sok ilyen kollega, veluk nem beszelgetek, ennyi. Van nehany olyan is, akik nem csak panaszkodni tudnak, veluk beszelek, ha meg neha esetleg ok is nyafiznak, akkor nem szolok a temahoz. De sokszor meg siman nem beszelek senkivel, lefoglal a dolgom. Szerencsere nalunk a fonok nem szol ebbe bele, csak akkor, ha azt latja, hogy konkretan konfliktus van ket dolgozo kozott.
2018. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én ifjoncként is az idősebbekkel jöttem ki jobban és a korosztályom nem kedvelt. A nyafi az mindenhol alap. Ez kovácsolja szerintem össze őket, utáljunk közösen a céget. Bár ettől még valahogy sikerült más témákat is felhozni, a fölösleges picsogásra meg általában volt valami ellenérvem. (Ezért fizetnek, kiknek rosszabb cégen belül, miért nincs ok a rinyára.)

Egyszer volt olyan helyem, ahol viszont a sok anyukával nem bírtam szóba állni. Vagy főztek, vagy babáztak, vagy nyafogtak. Szívem szerint fejbe lőttem volna magam... onnan pont ezzel a nevetséges okkal tettek ki: nem vagyok elég szociális.

Na utána kis kitérővel megjöttem a mostani helyemre és érdekes, nem tudok úgy végigmenni a sorok közt a helyemre, hogy minimum 2 biccentés, 3 összevigyorgás ne legyen a többiekkel. (Amikor jó napom van, bár sajna mostanság egyre kevésbé jellemző)

Az viszont már csak igaz, ha olyan helyre kerülsz, káromkodni akkor is megtanulsz, ha nem akarsz! :D (Mondjuk én aztán nem bánom, mindig csúnyán beszéltem, most legalább ragad rám választék.)

(Egyébként nőnemű vagyok, ezt csak a jobb szitu-megértés kedvéért szúrom ide.)


Kérdező: ha ezek nyomik és nem szimpik, ne állj velük szóba, legyél jó abban, amit csinálsz és kész. Ha kirúgnak, keresel mást. Szalagmeló mindig van. Lehet neked is csak a megfelelő társaság kell és ha megtalálod, majd te leszel mindenki kedvence. :)

2018. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Többször dolgoztam gyárban 1-2 hónapokra.

Az első összeszerelői minka, női csapattal.

Egész nap az volt a téma ki mit főzött tegnsp, mit fog ma, mit csinált a férjük/barátjuk.. Gyerek így, gyerek úgy.

Fárasztó volt agyilag.


Egy másik helyen sori munka, vegyes csapat.

A fele ilyen rinyálós volt, a másik fele a sz3xről beszélt mindig.


Minőségellenőr munka

80% rinya, 10% háziasszony, 10% akivel minden témáról lehetett beszélni

2018. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!