Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kamionos munka valóban...

A kamionos munka valóban "cigányélet"?

Figyelt kérdés

Van egy közeli ismerősöm aki csak úgy áradozik, hogy 25 évesen milliókat keres a kamionozással, viszont mindenhonnan rajta kívül csak azt hallom, hogy oké, lehet vele keresni de mellette se életed se családod...

Tapasztalataitok?



2018. dec. 25. 20:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem. A cigányoknak nagy családjuk és sok barátjuk van. Buliznak minden héten.
2018. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Egyik munkatársam, 18 éves korától csinálta(huszonévesen indult nemzetközire amikor lett elég pénze és rutinja) most 41 éves, én tudtam hogy jó munka, "annak aki egyedül is el van, és nem vergődik a magánytól 1 hónap után."

Van egy saját építésű fullos háza, mindent bele elgondolással, padlófűtés, legjobb cserép, durván jó szigetelés. De ennek az volt az ára hogy Ő úton volt 2 hetet kb, addig itthon dolgoztak az emberek, és a gyereke 2 éves ha lehetett.


Árakat sosem nézte, az a gyerek olyanokat meg kapott amiket én felnőtt létemre még most is értéknek tartanék(játékok, felszerelések, szerszámok)


Felépült a ház, utána még egyenesbe hozta a dolgokat és forintosítva azt a több száz ezret felváltotta a havi 200ezres fizetés.



Az biztos hogy aki szeret csavarogni, ismerkedni azt beszippantja ez az élet, nekem azt mondta hogy ha nem lett volna már eljegyezve a felesége, egészen másképp csinálta volna a dolgokat, és Kanadában maradt volna, Európa után.

2018. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%

Ez pontosan így van, semmit nem tudsz mellette intézni, és őrlődhetsz a kamionban, vajon mit történik otthon a családdal(ha van).

Annyira túl sokat meg nem keresel vele, mert kismillió levonás, büntetés, stb.

Illetve benne van a pakliban, hogy esetleg sosem térsz haza...vagy balesetet okozol, és járhatsz a bíróságra x évig, amíg is felőrlöd a spórolt pénzed, mert mellette nem tudsz dolgozni.

2018. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

nem tudom keres-e egy cigó havi 3 hét munkával nettó 850-et..

tehát 2 hét meló 1 otthon és úgy tovább..

ez hazavivős nettó tehát a kaja, kamiontakarítás, internet, céges teló, hazajárás az mind állva van..

2018. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Milliókat keres a kamionozàssal.

Persze, te meg ezt el is hitted.

Ez így volt, 15-20 éve.

Akkor még úgy ment ez, hogy felültél egy kamionra nemzetközibe. Hajtottad 4-5-6 évig, és ha nem szórtad el a pénzt, akkor tudtàl venni egy nagy családi hàzat, meg maradt valamennyi pénzed is.

Aztàn más munkàval fenntartottad, meg el a családod.


Ma màr ekkora keresetek nincsenek a kamionozásban, sima meló az is, jól fizet, de ezt a milliós dumát felejtsd el.


Ha szeretnéd, csinàld, ezer féle munka van benne, nem feltétlenül kell hetekre tàvol lenni.

2018. dec. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

röviden: a kamionozás nem munka, hanem élet... És pontosan nem tudom mit takar a cigányélet manapság, de régen voltak azok a "vándorcigányok", na ez kb olyan :D Mindig mész valahova, nem tudod mi vár rád ott, a civilizáció eszközeit el lehet felejteni (wc,tus stb...), ha meg van is akkor 200 embernek kell 1-en osztoszkodni tusolásnál, és sokszor a wcnél is.


Aki szereti csinálja, keressen csak sok pénzt, de nekem qrvára nem érte meg az hogy az életemet a pénzre cseréljem... inkább keressek sokkal kevesebbet, de éljek normális életet, és ne baxak el huszon éveket csak azért hogy legyen egy tetves házam lol

2018. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Anno is azért volt sok pénz a kamionozasba, mert orrba szájba ment a mutyi... Loptak mindent amihez hozzá jutottak....

Azert nettó 600k forint 3 hét non stop távol letert nem olyan jó ám....

Nem véletlen vannak befeszulve a kamionosok.

Nézegesd a hirdeteseket. Világ összes pénze nem lenne nekik elég. Nem tudnak már lopni. Máshoz nem értenek úgy kénytelenek 600k-ért más szekerét tolni...

2018. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. dec. 27. 13:59
 10/34 anonim ***** válasza:
34%
Pont a kamionosok fogják legelösször elveszíteni a munkájukat a mesterséges intelligencia miatt. Max 10 év és ez a munka teljesen eltűnik. Utána mit dolgozol?
2019. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!