Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyári munka az, hogy működik?

A gyári munka az, hogy működik?

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 23:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Kezdés reggel 6-14, délután 14-22, éjszaka 22-06.

A blokkoló kártya használata kötelező. A 8 órában 20 perc a szünet. Ezt a szünetet fel lehet osztani 10-10 percre, vagy egyben 20 perc. 21 perc szünetet tartasz -1 perc "tartozásod" lesz a céggel szemben. Könnyen összejön akár -50 perc is. Ezeket a minusz perceket 1/4 évenként le lehet dolgozni. Ha nem dolgozod le a kjelölt határidő végéig, akkor levonják a fizetésedből.

Elég stresszes munka, nem a munka nehéz, jóformán női munkáról van szó. Az állandó megfelelési kényszer. ha normában dolgozol sokszor akár napjában több alkalommal is piszkálni fognak a darabszám miatt. Nem csak a főnök piszkál, hanem a közvetlen munkatársaid is. Az első napodon időre stopperolni fognak. Arra kíváncsiak milyen gyorsan tudsz dolgozni. Ha lassú vagy elküldenek! Valaki mögéd áll stopperolni, ösztönösen hátranézel, ki ő, ki az...! Aki stopperól téged rád szól: "Ne hátra nézelődj! Azzal foglalkozz, ami előtted van!"

Géphibák nem léteznek, csak lusta dolgozni nem akaró operátorok vannak.-igazgatóság.

Ez így már önmagában sok! A kollégák erre jó pár lapáttal rátesznek. Tele van a gyár félhajléktalanokkal, akik kéregetni fognak tőled, pénzt, cigit, ételt. A dolgozók másik része nyugtatóval tömi magát. Aki nem szed semmit, az örjöng, hisztizik, kötekedik, kiabál.

A büfében az italautomata gép mellett szoktak állni ezek a félhajléktalanok. A kollégájuk odamegy a géphez vásárolni. Ezek a félhajléktalanok azt várják, hogy a gép a visszajáró pénzt kidobja. Abban a pillanatban megkérdezik: "Tudsz egy kis aprót kölcsönadni?" Azt látják autóval jársz be dolgozni. Éjjel 22 óra 16 perckor, munka után a kollégáid előzetes megbeszélés nélkül a parkoló autód mellett várakoznak. Amikor a parkoló autódhoz értél, akkor kérdeznek rá: "El tudsz minket vinni?"

Nem a válasz, annak következményei lesznek. Kárt tesznek az autódban. Bent a cégnél tesznek róla, ne legyél sokáig alkalmazásban. Panaszt teszel a HR-nek, meghallgatnak. Utána mondják, menj vissza dolgozni! Kizavarnak az irodájukból! A gyári felmondások 90%-a a kollégák viselkedése miatt következik be!

A gyárakban a lopások nagyon gyakoriak: [link]


Soha többet gyári munka!!!

2019. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azta mindenkit. :O köszi, hogy ennyi mindent megtudhattam. Én azt hittem minden patent meg, hogy tiszta hawai a gyári melo azért akarnak olyan sokan menni.
2019. jan. 6. 00:04
 13/15 Hozé don Padrafos ***** válasza:
41%

Én is gyárban dolgozom már 16 éve. 10 évet voltam 3 műszakban, most nappalos koordinátor vagyok. A gyárra jellemzőek: mindig tiszta wc, tisztaság mindenütt, van büfé, ebédlő. Délelőtt jobb kaja, délután gyengébb, este alig ehető:-). Tisztelet, egymást segítő kollégák vannak. Mindenki ismeri egymás erősségeit, idős és fiatal együtt tud dolgozni, nincs csicskáztatás. Ritkán van olyan, hogy valakit megfúrnak, befújnak a társai irigységből, de előfordul. A 20 perc szünet nem a munkaidő része, napi 8:20 a kötelező bent töltött idő emiatt. A mínuszaidat, pluszaidat 4 havi kereten belül kell kiegyenlíteni. Túlórának csak egész órát számolnak el. A töredéket meg lelóghatod, mert nem fizetik ki, de viszont büntetik a céget, ha sok kifizetetlen perced marad bent, ezért hó végén hazaküldhetnek fél nap után, mert van 4 óra pluszod. Folyamatosan lépnek ki az emberek tőlünk, szidják a céget, mert állítólag mindenhol máshol sokkal jobb a fizetés. Legyen igazuk, de ott biztos a kávészünetet meg a pisilést is stopperolják, itt meg a kutyát sem érdekel. Napi 12 óránál nem dolgozhatsz többet, mert nem enged be a kártyád másnap. Évi 250 túlórád lehet max, a mostani új törvény bevezetése ellenére is. Hó végén 20-nál szól a főnök, hogy lassíts. A szabit kötelező kivenni dec31-ig, vagy nem enged be a kártya, ha több szabid van, mint munkanap az évből. Rendszeresen van fizetésemelés, még ha kicsi is, de mindig nő. Sokféle jutalom van, amit kiemelkedő teljesítményért, ötletekért osztanak, és ezt 1000 ember előtt adják át. Karácsonyi ajándék, csapatépítő vacsorák, kirándulások. A dolgozók egészsége fontos, tartanak ingyenes szűrővizsgálatokat is, több alkalommal az évben.

Mindenki rángatja a kezem, hogy menjek innen a jobb fizetésért, amíg nem késő. Nem tudom elszánni magam, főleg az alapján, amiket itt olvasok. Nem minden a pénz. Nekem az is kell, hogy emberként bánjanak velem. Inkább nekem az a bajom a céggel, hogy a főnökök nem szakemberek, és nem értik a mondandódat, sokat kell konyhanyelven magyaráz(kod)ni. Vissza is lehet élni ezzel, meg a főnök is kissé bizalmatlan, mert érzi ennek a lehetőségét. A munkádnak átlagemberek által ehető reklámot kell kitalálnod, hogy értsék és fel tudják becsülni annak értékét, ez mindennapos. 2 vezetéket bekötni, 2 sor programot begépelni, 3 csavart meghúzni ugyanis nem nagy kunszt. Csak a miért pont azt, és miért pont úgy, amit el kell tudni adni. Írtam jót is, rosszat is. Minden hely más.

2019. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 fogd ***** válasza:
100%
A gyári munka az bizony úgy működik, bemégy a gyárkapun kb. huszonéves biorobotként és a büntetésed letöltése után kijössz hetvenévesen,öregként.
2019. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kokohoho ***** válasza:
30%
Volt már néhány munkahelyem, több mint 30 évet műszakoltam és ebből több mint 20 évet gyárban! Dolgoztam 8 órás és 12 órás munkarendben is! Az ember hihetetlenül tud alkalmazkodni szinte bármihez! Egy munkahelyen a legfontosabb, hogy meg kell jelenni a munkaidő kezdésre, munkaképes állapotban, mert ezzel tartozol azoknak, akik számítanak rád, ugyanis a melót el kell végezni,,,, veled, vagy nélküled,,, és ha a trehányságoddal másokat szopatsz, akkor téged is szopatni fognak, de ha számíthatnak rád, akkor te is számíthatsz másokra. Gondolom erősen munkakör függő, de nekem egyáltalán nem voltak olyan rossz tapasztalataim, mint itt sokaknak, igaz, soha nem dolgoztam szalag mellett, vagy kvóta szerint. Az sajnos igaz, hogy a munkaadók, valóban biorobotként, gondolkodó szerszámként tekintenek rád és a fizetésedért a munkaidőben a tulajdonukként kezelnek!
2019. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!