Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezen miért csodálkoznak sokan?

Ezen miért csodálkoznak sokan?

Figyelt kérdés

Sokan, főleg fiatalok, miért csodálkoznak el azon, hogy nem kapnak meg egy állást vagy előléptetést, a közösségi oldalaik miatt? Azaz, hogy túl sok és bizalmas dolgot rak ki.

És miért sipítoznak és mennek ki az interjúról, amikor közöljük velük, hogy ha itt dolgoznak, akkor tilos a közösségi oldalak (Fb, VK, Tinder, Twitter,...)használata?



2019. jan. 11. 12:20
1 2
 11/18 nemaRendőrség ***** válasza:
75%

"1.: Rendvédelmi és titkosszolgálati cégeknél tilos!


3.: Célponttá teheted magad és a családodat!!!"


Pfffff, hahahahhahahhahahaahhhahahahha

Idióta, miattad nézik le a biztonsági őröket.

2019. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

9.-nek és a 11.-nek.


Hivatalos Értesítő; 2015. évi 35. szám; 2015. július 10.; 4217. oldal (pdf)


Drogot árulni, behajtani, rabolni, zsebre bírságolni,... is tilos hivatalosan a rendőröknek, közben meg...

2019. jan. 11. 13:19
 13/18 anonim válasza:

12

Tehát beismerted, hogy a kérdésed kamu és troll.

2019. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Érthető ha ezen csodálkozik valaki, hiszen a munkáltatónak nincs joga ilyesmit megszabni. Konkrétan semmi köze hozzá, hogy haszál-e az ember pl facebookot vagy sem.

Ez alól az egyetlen kivétel ha olyan tartalmakat osztana meg, olyan információkat tenne közzé ami a cég szempontjából járhat negatív következményekkel. De ugye nem használni közösségi oldalakat vagy ésszel használni közösségi oldalakat komoly különbség.

2019. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Te melyik parhuzamos univerzumban elsz?

Drog, rablas, adocsalas buncselekmeny, feszbukozni nem az.

Magasrangu tiszteket ismerek akiknek van facebookjuk, okostelefonjuk.

Az egyetlen ami tiltva van hogy a munkaval kapcsolatos bizalmas informaciokat ne szivarogtassak ki.

2019. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy kell érteni az ilyen tiltást, hogy a munkahelyi számítógépről tilos a közösségi oldalak használata.
2019. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 én is ezt írtam, de le lettem pontozva

Amúgy ja, kamukérdés. Van rendőr ismerős face oldallal. Csak egyenruhában nem pózolhat a profiljában, de amúgy folyton politikai tartalmakat oszt meg. Kit érdekel?

2019. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TappancsMancs ***** válasza:
90%

Már látom kicsit hosszabb lett, de igyekeztem tartalmasan rövidre fogni.


Kedves kérdező megértem a gondot amiről írsz és elolvastam amit mutattál. Sajnos szerintem félreérted az adott szabályt, de ha tudsz még mutatni egyebet akkor jöhet. E szerint kicsit pontosítanám az utasítás értelmezését.


Azt én is tudom, hogy az ilyen jogi és egyéb szabályzatok, hivatalos iratok, stb nyelvezete nem igazán a beszélt köznyelven íródnak, ezért értelmezésük is némi szokást igényel. Bár mindenkinek javasolom egy kicsit birkózzon vele, mert a mai élet elengedhetetlen része, hogy értsünk pl egy hivatalos levelet.


Na szóval ott arról ír, hogy interneten csak azt nem fedheti fel, hogy ő adott állományba tartozik, és semmit ami e téren információ. Így röviden. Egyébként magán dolgokat megoszthat. Tehát nem tiltott csak vannak bizonyos tiltások, van azért különbség.


Bővebben.


Már a címében is ez van:

"...az internetes felületen a hivatásos állományba tartozására vonatkozó adatok

nyilvánosságra hozatalának szabályozásáról"


Nem hozhatja nyilvánosságra:

- a Rendőrség állományába tartozásának tényét,

- a beosztását,

- a rendfokozatát, valamint

- a Rendőrség állományába tartozásra utaló képet, kép- és hangfelvételt nem hozhatja nyilvánosságra

- ezeket regisztrálással megadva sem teheti nyilvánossá


Az utasítás oka: ... a Rendőrség működésébe vetett közbizalom csorbítására alkalmas, így különösen a rendvédelmi hivatás etikai alapelveivel össze nem egyeztethető véleménynyilvánításokat megelőzze.

[link]


Gondolom így tisztázódott mi esik korlátozás alá és mi nem, tehát lehet facebookozni és használni a közösségi médiákat, de állomány és beosztás és stb nélkül. Megosztható a nyaralás és szülinap és sok minden.


Amire én figyelnék a helyedben/helyetekben, hogy ha ti azt közlitek az interjún, hogy tilos a közösségi médiák használata, akkor ti üthetitek meg a bokátokat, mert valótlan információt közöltök, ráadásul olyat ami az állásszerzésben, felvételben hátrányos akadályt képez jogtalanul a jelentkezőknek. Inkább ti pontosítsátok az utasítás értelmezéstét és szerintem minden okés lesz.

2019. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!