Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én érzem magam totális...

Csak én érzem magam totális csődtömegnek, ha álláskeresésről van szó?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve, hogy nem találok új munkahelyet. A végzettségemnek megfelelőről már nem is álmodom, de egyszerűbb se jön össze.
2019. jan. 14. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Lehet hogy hülyességet mondok de ha velem ez lenne el mennék sofőrnek egy darabig, így dolgoznák is,fizetést is kapnák és szép helyeken is járhatnák aztán fel töltődök lesz egy kis pénzem is de csak akkor ha félre rakok és akkor lehetséges hogy arra is rá jönnék mit is akarok igazán csinálni? Vagy hogyan is tudnák a szakmámba el helyezkedni?

Sima B jogsi is elég, akárcsak belföldön de nemzetközizni is lehet furgonnal,bocs hogy nem tudtam segíteni :-(

2019. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó gondolat, néha világgá mennék én is, de nem járja, valami helyhez kötöttebb munka kellene, mivel nő vagyok, és van egy kisalsósom, akit kísérni kell még.
2019. jan. 14. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Én környezetmérnök + munkavédelmi technikus + tűzvédelmi előadó végzettségekkel nem találtam szakmabeli munkát.

Mert nincs tapasztalatom. Van, akinek tetszett, hogy nincs tapasztalatom, de náluk meg az volt a gond, hogy nem kenem-vágom úgy a jogszabályokat, mint az, aki 10 éve ebben dolgozik. Már állásinterjúk előtt magolgattam a jogszabályokat és nem értettem, minek. Ad1 tudom, nagyjából mit tartalmaznak, ad2 tudom értelmezni, tűzvédelmi előadói vizsgán volt is ilyen feladat, amit ezt megkívánja. ad3 mit várnak el, szóról-szóra tudjam a jogszabályt, mikor fogalmam sincs, milyen Excellel, milyen egyéb szoftverekkel, hogyan alkalmazzák?


Volt, ahol azzal buktam el, hogy passzív a középfokú angolom.


De volt, hogy 1 hónapig nem volt hova küldeni pályázatot.


Pedig az országban sokhelyre beadtam... Sárvárról hívtak, 20 perces telefonos interjú. Szerintem ott buktam el, hogy pesti vagyok + az angol - e 2 együtt.


Tehát mennem kell tovább, bár amit jelenleg tanulok, ahhoz sokkal több kedvem van és az angolt is gyűröm.


Addig meg marad a jelenlegi irodai biorobot munka.



26/L

2019. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem tudok elhekyezkedni a szakmámban belül, pedig az enyém elvileg hiányszakma a megyémben.

Üdv a klubban.

2019. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dettó. Én nem érzem magam csődtömegnek csak azt tudom sz#r helyen élek, viszont költözni nem akarok.
2019. jan. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a legjobb helyen élek én se, pedig város, nem is kicsi, hihetetlen, de annyira nincs semmi, ugyanazokat az álláshirdetéseket látom 1-2 havonta ismétlődni, volt, amire többször beadtam, de akkor sem reagáltak, pedig közel lett volna meg a feltételeknek is megfeleltem.
2019. jan. 15. 13:34
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
53%

Szerintem önéletrajz témába tegyél még bele rendesen, nem elég elolvasni pár dolgot ezért lehet, hogy át kell írnod totál az önéletrajzodat. Másik a gyerek téma. Ezt oldd meg már előre, hogy kihez tudod vinni a kicsit, vagy ki tud vele foglalkozni ha kell, így te legalábbis kevesebbet hiányoznál e miatt a munkából. És itt jön a lényeg írd bele az önéletrajzba is, hogy ugyan van csemete, viszont megoldott a dolog.


Másik. A legjobb ha bele se írod az önéletrajzba a gyereket, mert úgysem tartozik a munkakörhöz, ha kérdezik vagy mégis beleírod akkor lásd a fentit.


Amúgy képezd magad és legyél informáltabb a témában, mert ezt is megtalálhattad volna ha...


Úgyhogy hajrá! Rendeb lesz az!

2019. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

3-as, és remélem nem veszi ki magát tolakodóan, de a te végzettségeddel az említett akadályok megoldhatóak.


A jogszabályokat szó szerint nem kell megtanulni, de azt kell tudjad, melyik melyik paragrafusba stb tartozik, azt hogy kapásból ki tudod keresni. A tartalmát elég lényegileg ismerni, főként a szokásos cikis kérdéseikkel. A helyedben én addig is bizony tanulnám, részben a frissen tartás miatt, részben a munkakör hatékony végzése miatt.


Angol meg ha kell azt szintén nyomatni.


Van még valami.


"ad3 mit várnak el, szóról-szóra tudjam a jogszabályt, mikor fogalmam sincs, milyen Excellel, milyen egyéb szoftverekkel, hogyan alkalmazzák?"


Ezek szerint azt sem tudod mi az Excel. Jogszabályt nem lehet vele alkalmazni, az ugyanis egy szoftver és szoftverrel nem lehet alkalmazni jogszabályt.


Az Excel egy táblázatkezelő szoftver és irodai munkakörökben alap. Elég ha általánosan tudod használni a Word-del együtt, de ennyi tényleg szükséges lehet. Gondold el ha vezetned kell bármit is és ott Excel-ben van - lövésed se lesz hozzá.


A tűzvédelemmel kapcsolatos alapvető jogszabályok itt 50 legfontosabb, az megtanulható úgy, hogy melyik szabályzatban szerepel valami. A munkavédelem csak 12.


A helyedben el lehetne játszani, persze illedelmesen, hogy ha behívnak valahova interjúra már befelé menet kiszúrnál egy szabálytalanságot amit jeleznél is az interjúztatónak. Jó nagy pont lenne. Meg kell is ennyire ráláss, hiszen olyan szakma.


Ezt ajánlani tudom, jól érthetően sorban végigmegy az Excelen az alapoktól kezdve.

https://www.youtube.com/watch?v=-9_iMECopjY


[link]

[link]

2019. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
És 3-as hajrá!
2019. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
Meg ha végképp mást tanulsz akkor okés, talán átvitt értelemben úgy is hasznos volt amiket összehordtam. :)
2019. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!