Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szüleimnek fogalmuk sincs az...

Szüleimnek fogalmuk sincs az álláskeresésről?

Figyelt kérdés

Most egy ideje keresek már állást. Interjúk vannak de vagy nem vesznek fel, vagy totál baromság pl nem jelentenek be az egész. Szüleim minden nap cs.sztetnek. nem kerestek állást a válság után. Faterom.csak egy melós,telefonál ha nincs munkája és lesz, persze plusz ha bejelentik.


Állandóan magyaráz hogy béna vagyok és milyen az hogy nem jelentkeznek, hívnak vissza ha jelentkezem valahova. Elkezdi, jelentkezzem olyanra, ahová felvesznek. Nemtudom már hogy magyarázni, hogy ez nem így megy. Örülök ha sablon elutasítást kapok emailbe, az már extra ha azt megírják, hogy megkapták a jelentkezésem. Na meg egyből sosem hívnak vissza. Én vagyok egyedül megáldva ezzel? Már gyomorgörcsöm van otthon, az önbecsülésem nulla a sok elutasítástól, már nincs kedvem az alap ápoltsághoz sem, nemhogy emberek közé menni. Itthon is szívják az önbizalmam...



2016. ápr. 7. 21:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Én olyant sem találok ahol nem jelentenének be, különben tudod ám, hogy ki az aki dekkolna itthon . Ideig óráig nem érné meg neked bevállalni egy nem bejelentett melót (?) aztán alkalom adtán lépsz tovább .


Én egyszer megkértem egy hozzátartozómat, ha ő ügyesebbnek gondolja magát akkor keressen nekem munkát . Háát, beletörött a bicskája . 1-2 sikertelenség, becsapás, hazugság után padlóra került és feladta .

2016. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Dehogy. Annyira kedvence vagyok nevelofateromnak hogy szerinte tescoba kocsigyujtonek, vagy froccsonto uzembe vagyok valo. Ha tesom lenne ilyen helyzetbe, akkor mashogy viselkedne.


O amugy egy szamitogepet nem.tud kezelni, de amikor elakad akkor jon.nyalni hogy segitsek.neki...

2016. ápr. 7. 22:01
 3/25 anonim ***** válasza:
28%
Tehàt van meló, csak vàlogatsz? Ha regòta keresel, es eltartanak, akkor vàllald el a nem-bejelentettet is, mert az is jobb mint ha otthon tengődsz.
2016. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nincs melo, mert nem vesznek fel.... van interju, aztan szevasz tavasz

Barcsak valogathatnek kedvemre

2016. ápr. 7. 22:31
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Még kocsi tolónak se vesznek fel? És kőműves mellé segédnek?
2016. ápr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Igen én is tapasztalom ezt a jelenséget. 10 elküldött önéletrajból jó ha 1-re behívnak interjúra. Bemegyek, lemegy rendesen, a végén közlik, hogy majd értesítenek. Ne onnantól általában semmit nem hallok felőlük. Egyszer az egyik visszaírt, hogy nem engem választottak, a többitől semmi.


Az meg nagyon jól hangzik, hogy menjen el segédmunkásnak, meg kocsitolónak, csakhogy az olyan munkákra nem szeretnek diplomásokat alkalmazni(tapasztalat), általában a 8 osztállyal, vagy szakmunkásival rendelkezőket veszik fel. A kérdező meg gondolom diplomás. Az ilyen munkákra amúgy is több száz jelentkező is lehet, mert nem kell hozzá semmi.


Szóval a szüleid valóban nem tudják, hogy megy ez ma 2016-ban. Ők egy teljesen másik rendszerben nőttek fel, ahol mindenkinek volt munkája.

2016. ápr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diplomas, de jo szakmam van, kozepfoku angol, kis szakmai tapasztalat stb. Azert egy segedmunkasnal tobb van bennem papirtol fuggetlenul.i
2016. ápr. 8. 08:34
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Míg a szüleid tartanak el,addig nem vagy rákényszerülve,hogy dolgozz.Nem bántásból,vagy lenézésből mondom,én is voltam anno ebben a cipőben.Majd ha saját háztartásod és családod lesz,és havonta jönnek a csekkek,akkor hamar fogsz munkát találni,hidd el.Munka mindenhol van,csak keresni kell.Az,hogy neten elküldessz pár önéletrajzot az bizony 0.Válogatni nem kell,el kell vállalni bármilyen sz.r(nak tűnő) melót is.Esetleg ha nem jön be,megváros az első fizut és tipli.Szakadj el a nettől,hidd el nem is olyan rég az internet előtti időkben is kerestek és találtak munkát az emberek.A mostani állásomat tudod hogyan találtam? Félkiló kinyomtatott önéletrazal elindultam,és ahol úgy gondoltam bekopogtam,érdeklődtem,kérdezetm.Bármilyen meglepő 3 nap múlva volt állásom,sőt 1 hét múlva egy másik helyről is kerestek.Fel a fejjel,és hajrá! :-)
2016. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Szoktam interjukra jarni, de amikor nem tudok.eredmenyt az idegolo, hiaba erzem jonak magam.

Otthon kerdezik hogy ment, es a valasz az, hogy majd hivnak masodik korbe. Akkor nekem emelgetik a hangjuk, mintha en talaltam volna ki ezt, minta rajtam mulna hany kor van. Elkezdik mi az, hogy masodik kor, minek, menjek mar dolgozni, biztos nem mentem el.

Nevelofaterom rakerdez hogy mivan, nem tudok valaszolni mert nem tudok es kesz. Erre ismet en vagyok a hibas mert tobb het is lehet mire sziveskednek irni

2016. ápr. 8. 11:51
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Milyen végzettséged van?
2016. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!