Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lényeges dolog megbámuln...

Miért lényeges dolog megbámulni, hogy a másik mit eszik a munkaszünetben?

Figyelt kérdés
És még megjegyzést is tesznek rá, hogy jé az ott mi rajta? Tudom bagatell problémának számít, de már komolyan ezért nem szeretek a munkahelyen enni, mert leül valaki enni, ki kell vesézni a kajáját szemmel és verbálisan is. Engem sose érdekelt ki mit eszik, és hogy néz ki.
2019. jan. 18. 20:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nálam a kaja meg a pia szent. Van úgy hogy adok de ha nekem is pont annyi van amennyi kell akkor simán lepattintom a munkatársat. Viszont olykor-olykor viszek be finomságot amit nekik szánok.Beszélgetni a kajáról mi is szoktunk azzal nincs baj.

Ha esetleg kiveséznének mi finomat eszem akkor még rá is játszok mennyire ízlik hogy fájlaljam a szívüket :D

2019. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"7: Menj el gyárba dolgozni vagy segédmunkázni! Ott egy kicsit más a leányzó fekvése."


Köszi, kihagynám. Ezek szerint ott ez másként működik.

Én tényleg ilyen vihar a biliben problémának érzem. De akkor ezek szerint csak azért mert más a közeg. Informatikai cég, intelligens emberekkel vagyok körülvéve.

2019. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Gyárban is ugyanez van, nem csak irodákban: ki mit hozott kaját, ki kivel kavar a gyárban...
2019. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
12: Nyilván lényeges kérdés, hogy az adott munkahelyen a munkakörök javának betöltéséhez milyen iskolai végzettség szükséges. Egy olyan helyen, ahol az ott dolgozók több, mint a felének 8 osztálya van, értelemszerűen jobban burjánzik az alpáriság és az irígység. Énrám a szegedi gyufagyárban már csak azért is fújtak, mert megengedhettem magamanak, hogy rendszeresen feljárjak Pestre.
2019. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
13: És? Én pont ezt írtam neki. Ő csodálkozott az itt leírtakon, merthogy náluk az irodában nem szokott ilyesmi történni. Én erre írtam, hogy gyárban vagy segédmunkában (közmunkában meg főleg) finoman szólva másképp mennek az ilyen dolgok, negatív irányban.
2019. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ja így már kezdem érteni. Bocsánat, nem tudtam, hogy ez máshol így megy.


"Énrám a szegedi gyufagyárban már csak azért is fújtak, mert megengedhettem magamanak, hogy rendszeresen feljárjak Pestre."


Nálunk ezt bárki megteheti, ez nem valami nagy dolog.

2019. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%

Hogy ti milyen kis érzékenyek vagytok.

Nálunk is megnézik. Be is szólnak néha. Amire rájöttem: viccesen. Társalgást kezdeményezve. Végül is arra irányult, hogy szocializálódjunk már egy kicsit, akár burkolt jelzés is ez, hogy ugyan ülj már ide, beszélgessünk! Tudat alatt. Mert csak arra veszteget az ember időt és energiát (vagy szót), akit kedvel... vagy akit nagyon nem, de ez pont nem az a szitu. Pl akit nem kedvelek, rá se nézek, vagy ha megnézem mit eszik (egy pillantással, gyorsan felmérve és nem bámulva), akkor se szólok egy szót se. Mi olyan vagyunk mint egy nagy család (kis gyár) és mindenki szívja mindenki vérét, játékból. Mindennel, kajával is. (És irtó nagyokat szoktunk nevetni, mert a legtöbb dolgozónak elég jó humorérzéke és beszólásai vannak.) DE ha jelzed, hogy zavar, békén hagynak. Hát nahát.

A titok egyszerű: szóból ért az ember. Ha zavar, ahogy viselkednek veled kajánál, hát nyisd ki a szád és szólj. Egyszer, kétszer - normális hangnemben. Harmadszorra pedig igenis őszintén látni engedve a dühöt/undort/sértettséget, amit éppen érzel. (Általában a 3ik vezet célra én ezért kezdek mindig ezzel, ezért persze bunkó vagyok, de nem zavar. Így csak azokkal kell szóba állnom, akiket tényleg kedvelek, a többi nyomi meg elmehet ahova akar, de főleg az utamból.)

2019. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17-es olyan kis mimóza lelkű kollégáim vannak, hogyha szépen kérem őket, hogy ne bámulják meg firtassák a kajámat, tuti, hogy erre is már megsértődnek. Pedig nem akarok velük ilyen apróságon összeveszni, mert alapból jó a viszonyunk, de elég törékeny.
2019. jan. 19. 17:36
 19/28 anonim ***** válasza:
79%

Akkor viseld el, mert innentől a saját választásod és ne sírj miatta se itt, se otthon, se magadban. Mert nincs miért, hiszen te is ezt akarod.

A törékeny jó kapcsolat nem jó kapcsolat hanem bazi nagy hazugság. Én inkább vagyok magam, minden téren, minthogy folyamatosan másokat helyezzek magam elé úgy, hogy ezt nem kapom meg viszont. Nem fogom sose megérteni az olyan hozzáállást, mint a tiéd, de gyengeségnek tartom.

2019. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szerencsére, ahol én dolgoztam nyáron, ott volt ebédlő. À la carte, vagy napi menü közül lehetett választani. Mindig az elsőt ettem, de még rajtam kívül nagyon sokan a cégtől, mert egy ebéd kb 800Ft-ba került, de azzal bőven jól lehetett lakni és nagyon változatos féle kaják voltak, jól készítve. Diákként voltam ott, mert a szüleim ott dolgoznak. Na ott szerencsére ilyen sosem volt, jelengleg én gyárban dolgozom, de nem Magyarországon és itt nem nézik ki az ember szájábóla kaját. A legtöbben meleg kaját esznek, vagy valami kajáldából vettet.
2019. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!