Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lényeges dolog megbámuln...

Miért lényeges dolog megbámulni, hogy a másik mit eszik a munkaszünetben?

Figyelt kérdés
És még megjegyzést is tesznek rá, hogy jé az ott mi rajta? Tudom bagatell problémának számít, de már komolyan ezért nem szeretek a munkahelyen enni, mert leül valaki enni, ki kell vesézni a kajáját szemmel és verbálisan is. Engem sose érdekelt ki mit eszik, és hogy néz ki.
2019. jan. 18. 20:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy engem egyáltalán nem érdekelne, ha erről kérdeznének. Nem is zavarna, semleges vagy pozitív témának találnám. Tuti mindig azt vennék, amit akarnék, attól mert hogy kérdezősködnek. Utolsó voltam.
2019. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

#14-es irod: " Nyilván lényeges kérdés, hogy az adott munkahelyen a munkakörök javának betöltéséhez milyen iskolai végzettség szükséges. Egy olyan helyen, ahol az ott dolgozók több, mint a felének 8 osztálya van, értelemszerűen jobban burjánzik az alpáriság és az irígység."


Nos, nekem mas tapasztalataim vannak. Az uj munkahelyen a gazdasagi vezetö siman megkerdezte, hogy nyilvan nem semmi nelkül költöztünk haza? A kerdest elengedtem a fülem mellett, mert en sem turkalok mas penztarcajaban, az inkabb a NAV feladata. Tudta, hogy hol lakok, latta az autom a parkoloban, nem lehetett elrejteni. Nem kellett nekem semmit sem elmeselnem, de mar az elejen lattam, hogy nem lesz hosszu a palyafutasom a cegnel.

Szomszedok detto. Dupla-doktorok, atjönnek, nyitogatja a szekrenyeim, minden kerdezes nelkül.

Munkahelyen kajalas. Engem nem erdekel, hogy ki mit eszik. Olyan keves volt a szünet, hogy pont eleg volt arra, hogy az ember elfogyassza azt amit vitt, nemhogy meg receptekröl ertekezzünk. En ugy vagyok vele, hogy stressz-ben nem tudok enni, igy nem is eszek, mert nem esik jol. A szendvicset könnyebben legyurom es nem kell a mikronal sorban allni. Naponta 1X eszek meleget, de azt szeretem kulturalt stresszmentes körülmenyek között elfogyasztani, azaz otthon.


Tehat, megallapitanam, hogy az alparisag vagy a tapintatlansag nem függ a diplomatol vagy a vegzetsegtöl. Nekem olyan fiatal diplomasokkal volt dolgom, hogy alparibban beszelt, mint egy közönseges melos.

2019. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
12%
Ahogy az előttem író is mondta. Nekem is volt két diplomás ismerős. Kicsi vidéki lakótelep, mindenki ismer mindenkit. A placc pedig iszonyatosan visszhangzik. Emberünk kiállt a teraszára meg a két ház között sétálgatott és iszonyat hangosan értekezett valamit angolul, hogy hallja mindenki, ő milyen okos. 12 évesen égette a fülem a kiejtése, annyira borzalmas volt, pedig akkor még csak javában tanultam a nyelvet. És egyébként rettenetesen ostoba ember volt. (Mint mondtam, ismertem tizenpár éven át, nem megalapozatlan.) Azt a két diplomát szinte biztos, hogy legfeljebb vette, vagy valami csoda folytán végig tudott csinálni két büféegyetemet és jó a rövid távú memóriája, nem tudom. De az a tapasztalatom, hogy mennél több diplomája van valakinek, annál távolibb galaxisban él fejben. (Tisztelet a kivételnek, akad belőlük is azért.)
2019. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Jó, most ne a kivételekkel akarjatok már cáfolni! Azok csak erősítik a szabályt. Most nézzünk végig egy olyan munkahelyen, ahol 8 osztályosok meg szakmunkások dolgoznak. Mi az átlag beszédtéma náluk? Így a punci, meg úgy a punci. Így meg úgy berúgtam a hétvégén, meg belekötöttem valakibe a kocsmában. Tegnap el kellett vernem az assszonyt. Így meg úgy rühellem azt, aki csak egy kicsit is jobban él nálam.

Ne akarjátok már bemesélni, hogy majd egy zömében diplomásokat alkalmazó munkahelyen is ilyen témázgatások mennek.

2019. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ennyire putri helyen még nem dolgoztam, pedig diplomám sincs, és a környezetemnek se volt. Plusz voltam már pár helyen, amiket az emberek miatt utáltam egyébként, mert lehetetlenül rosszindulatú és végtelenül átlagon aluli népség volt (2 ilyen is volt) és ott is max főztek, babáztak, rémesen unalmasan átlagos dolgokról beszélgettek, de az általad említettek még viccből de hangzottak el. Max a berúgós egy-egy egyéntől, de vele meg nem foglalkoztak különösebben, max röhögtek rajta.

Nem lehet, hogy te voltál túlságosan az alján?

2019. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25: Gyárban meg közmunkában dolgoztam. De ha elsétálsz egy útjavítás vagy építkezés mellett, ott is símán ezeket a témákat hallod, hogy nyomatják.
2019. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
38%

Gyárban vagyok én is, és abban is voltam mindig is. A közmunkások nagyja meg... hát pont olyan. Ahogy az útjavító/építő szakmunkások is. Ők egy külön kategória és nem túl magas szintű. (Lehet a véleményemért utálni.) Van köztük kivétel, mindig van és mindenhol, csak kevés.

Szóval továbbra is tartom, hogy TE hozod a kivétel példákat és nem mi, akik tök átlagos helyen melózunk/melóztunk.

És azt is tartom, hogy a diplomások közt is sok a hülye. Attól még, hogy végig tud valaki ülni és magolni egy egyetemet, nem feltétlen lesz tőle kulturált lény. Nem viselkedni tanítanak felsőoktatásban, hanem hasznos/kevésbé hasznos tudásanyaggal tömik meg a fejed. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. De védd csak őket. Te se tűnsz olyannak, akivel érdemes vitába szállni.

2019. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
27: Én nem vagyok diplomás, síma érettségim van. De itt most az a lényeg, hogy szerintem a diplomások átlagban nem beszélgetnek ilyen alpári dolgokról, és nem is viselkednek így. Vagy ezt cáfolod?
2019. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!