Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Paleo diétám miatt kiutáltak...

Paleo diétám miatt kiutáltak és rugattak ki a kollégáim a munkahelyemről. Szerintetek miért zavarta ez őket ennyire? Nektek sem szimpatikusak az ilyen diétát folytató emberek?

Figyelt kérdés
Mivel sok ennivalótól nagyon komoly hasfájásaim vannak,ezért tértem át a paleo diétára,ami jelentős javulást hozott a hétköznapjaimba.Az orvosi kivizsgálásaim folyamatban vannak még. Mikor elkezdtem dolgozni egy cégnél, ahol kb 20 másik ember volt, és szokás volt együtt ebédelni, kifőzdékbe járni, akkor rövid időn belül problémákba ütköztem. Kezdetben elmentem velük,de egész nap fájt a hasam a kifőzdékben kapható ennivalóktól.Utána már magamnak vittem ebédet,ha pedig nem volt időm főzni, elmentem egyedül olyan helyekre, ahol tudtam venni olyan ebédet,amitől nem fáj a hasam. Hamar elkezdődtek a csesztetések, mellettem beszélték,hogy milyen hülye vagyok a diétám miatt. Egy idő után,ha vittem ennivalót,akkor sem velük ettem,mert feltűnően mindig a kajámmal foglalkoztak, és megjegyzéseket fűztek hozzá,így még jobban nem tudtam beilleszkedni. Ennek ellenére törekedtem barátságosnak lenni,de nagyon furán jött ki,hogy nem ettem,és mentem velük soha sehová,a helyzet eldurvult, és a vége az lett,hogy kiutáltak és kirúgattak a főnökkel egy mondva csinált ügy miatt.
2019. febr. 2. 17:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem NEM a diétád miatt volt problémájuk veled, hanem valami mással. Esetleg öket is "téríteni" akartad erre az étrendre, vagy hasonló.

Másrészt nem értem, ha neked a hús plusz zöldségkörítés az, amit meg tudsz enni, azt bármilyen étkeztetö helyen meg tudod oldani.

Mellékesen ha lazacot - vagy bármilyen más halat - eszel a munkahelyen, akkor érthetö, hogy nem lelkesek miatta, mert annnak nagyony erös szaga van!


Szóval nem a diéta a gond, hanem vagy a munkamódszered, vagy az általános hozzáállásod, vagy az, hogy túl eröszakosan reklámoztad az étrendet!


Én vegán vagyok, ami sokkal nehezebben megoldható rendszer, és se nincs gondom azzal, hogy a munkatársakkal is megyek enni, se nem akarnak emiatt kirugatni.

2019. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Dongaben ***** válasza:
95%
Ez a saját butaságod miatt volt. Egy új helyen, ahol semmit nem tudnak rólad, ott az ilyen problémát az első percben érdemes tisztázni. Értelmes ember felfogja. Csak tudatni kell velük, miért...
2019. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
Már megint elég naív egy-két hozzászóló. Mintha nem léteznének áskálódó, utolsó bunkó dolgozók, akik nem tűrik meg maguk között azt, aki csak egy kicsit is különbözik tőlük. Gyárban dolgozva engem utáltak azért, mert Pick-szalámit, meg drágább fajta löncshúst ettem, és minden nap volt nálam narancs vagy banán.
2019. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
12: Szerintem meg mindenki azt eszik, amit akar. Nem tartozik elszámolással vagy magyarázattal a kollégák felé.
2019. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Dongaben ***** válasza:
87%
"Értelmes ember felfogja"...ezt írtam. Arról nem tehetek, hogy a népesség elhülyül.
2019. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hozzáfűzve az eddigiekhez, a lazacot csak 1-2 szer ettem az 1 év alatt míg ott voltam. Szerintem ezen túljutottak. Kezdetekben tisztáztam a helyzetet velük,de amikor pl. közös pizza evés volt, mindig belém akarták erőltetni, és rosszul esett nekik hogy én nem eszem azt meg,amit ők. Nem akartam téríteni őket, sőt inkább visszahúzódtam,nem szívesen beszéltem erről a témáról, az idő múltával inkább észrevétlenül osontam ki enni.
2019. febr. 2. 20:57
 17/21 A kérdező kommentje:
11-es: Köszi a választ, de sajnos nagyon nehéz még olyan éttermet is találni,ahol pl. nem adnak ízfokozókat az ennivalóhoz,és nem hidrogénezett növényi olajat használnak fel a sütéshez,nem hogy még olyan kifőzdét. Pl. a gyrososnál is tejbe áztatják a húst, és nem tudják megoldani a gluténmentességet,hiszen minden egymás mellett van,nem elkülönítve főznek.
2019. febr. 2. 21:04
 18/21 A kérdező kommentje:

Persze a kírúgás más események miatt következett be, de úgy érzem,hogy ez a különbözőségem indította el a lavinát. Valahogy minta az emberek nem szeretnék ha van a csoportban 1-2 nagyon különböző ember. Amúgy több embert is kiutáltak, mindig soron volt valaki,akit lehetett csesztetni.

Én csak arra lennék kíváncsi,hogy ha meghaljátok,hogy valaki paleózik,elítélitek-e?

2019. febr. 2. 21:10
 19/21 anonim ***** válasza:
33%
Valószínűleg fenntartással kezelém az illetőt, mert a legtöbb ilyen divatos flancos diétát folytató emberke bogaras. Elég kevesen lehetnek szerintem azok, mint te, akiknek eü dolgok miatt kell ehhez folyamodnia. Ha normális amúgy az illető, még az is lehet, összebarátkoznék vele, de elsőre biztos elővigyázatos lennék irányába és távolságtartó, míg kiderül, mennyire van gáz a fejével vagy épp tök normális amúgy.
2019. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítéli el senki, ez szerintem hatalmas baromság. Egyik kolléganőm folyamat más diétát nyomat, turbózott is, mikor csak löttyöket ivott, és soha senki nem szólt be neki. Általában nem bámulunk bele a másik tányérjába, hogy mit eszik. Soha senki nem jelenti be, hogy most mit eszik és miért.
2019. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!