Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Voltatok már olyan interjún,...

Voltatok már olyan interjún, ahol az 1. perctől éreztétek, hogy nem vagytok szimpatikusak?

Figyelt kérdés
Előzmény: ápolt, csinosnak tartott nő vagyok,1. kör tök jó, oldott hangulatban telt a korombeli férfi igazgatóval 2. körön ott volt egy szintén korombeli, kevésbé csinos nő, záporoztak a személytelen kérdések, (a korábban jó fej igazgató meg csendben ülve nézte, ahogy a beosztottja kiéli magát rajtam),20 perc után közölte a nő, hogy nincs több kérdése. Előre kaptam anyagot, amiből készülni kellett,10 órát tanultam, abból is alig kérdezett valamit. Nem volt rajtam semmi kirívó, nem értem miért voltam ennyire unszimpatikus. Persze nem vettek fel. 2 hetes a sztori, időközben egy régebbi pályázatom sikerült, befektetési terület mindkettő. Mi a megoldás ebben a helyzetben, ha érzed, hogy az interjúztató 'utál'?

2018. ápr. 27. 01:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Én sajnos pont az a fajta vagyok aki ilyenkor nem tud fapofát vágni. Ha látom, hogy nem vagyok neki szimpi akkor énis úgy viselkedek vele ahogy ő velem. Nem pazarolom a mosolyomat olyanra akinek nem vagyok szimpatikus. Meg ilyenkor el is megy a helytől a kedvem rögvest szóval meg se lepődöm ha nem vesznek fel. Persze ebből fakadóan nem is nagyon érdekel. :D
2018. ápr. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ilyen. Akkor még blogoltam, kinyomozták és elolvasták a blogomat, és abból tettek fel személyeskedő gúnyos kérdéseket. Viszont később én is sokat interjúztattam, és persze első a szakmai szempont, de nem egy gépet veszünk fel egy munkahelyre, hanem egy embert, tehát miért ne számítana az is, hogy szimpatikus-e vagy sem? Két szakmailag egyforma jelentkező közül nyilván nem azt választom, aki nem szimpi.
2018. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos azt látom, hogy sok esetben pofára megy a dolog.


Én kolléganőm kérdeztem meg, hogy egyik ismerősöm jönne egyetemi, 1 hónapos gyakorlatra. Megnézte az önéletrajzát és kb. kiröhögte, hogy mit akar ennyi tapasztalattal. Meg megkérdezi a többieket, akarnak e gyereket pesztrálni.


Én meg nagyjából leb..sztam, hogy ne várjon már egy másod éves egyetemistától 20 év szakmai tapasztalatot.

2018. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer bő fél órát késtem egy állásinterjúról. Nem ismertem a várost, telefonon NAGYJÁBÓL közölték, hogy hova kell mennem, hol található a vállalat. Utcát, számot nem mondtak, hogy megnézhessem térképen, ezért felkerestem a honlapjukat és ott megnéztem a székhelyüket. Örültem, mert mellékelve volt egy google térkép is.

Ide el is mentem, de csak sima házakat találtam, kérdezgetni kezdtem az ottaniakat, hogy mégis hol található ez az XY vállalat, de senki sem ismerte. Végül a postás igazított el, kiderült, a város másik felén található a vállalat. Áttrappoltam oda, már javában folyt a felvételi, de a bemutatkozó körről lekéstem. Hiába mondtam el, hogy rossz cím szerepel a honlapjukon, nem hatotta meg őket. Már az első perctől kezdve tudtam, hogy nem lesz a munkából semmi, éreztette velem ezt a manus is :) hülyeségeket kérdezett, nem figyelt a válaszaimra, "aha,igen,jó..." :) azért örülök, hogy azt az állásinterjút elbaltáztam, azóta találtam egy jobbat :)

2018. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de ott inkább azt éreztem első körben, hogy nekem nem szimpi ő... aztán persze ez kölcsönös lehetett :D.
2018. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az érthető, hogy mindenki szimpatikus munkatársat akar, de miért kell személyes frusztráció miatt kigolyózni embereket - azért mert ő csinosabb, fiatalabb vagy akármi -, ha nem is szolgál rá. :(((

Az elutasító e-mailre is halál normálisan válaszoltam, remélem elszégyellte magát a saját kicsinyessége miatt.

2018. ápr. 27. 12:29
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Vagy talán a pasi volt veled elfogult a külsőd miatt, a csaj pedig reálisan mért fel... De mivel nem voltunk ott, ezt nem fogjuk tudni eldönteni.
2018. ápr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ha 6 szakmai kérdésből 6-ra jól tudtam válaszolni, akkor valószínűleg nem az objektív dolgokkal volt gondja (írtam fenn, hogy nagyon sokat készültem az interjúra).
2018. ápr. 27. 13:50
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez ennél összetettebb, mint hogy 6 kérdésre jól válaszolsz. Nem csak a "száraz" anyagot nevezem szakmai tudásnak, sőt azt a legkevésbé, magolni mindenki tud. Bár nem tudjuk, hogy mi a szakterület, szóval innen nehéz megítélni. Ha valami matekos dolog, vagy ilyesmi, az valóban elég egzakt.
2018. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
De az se vall profizmusra, hogy egy állásinterjúból érzelmi kérdést csinálsz. Az ilyen emberek általában a munkában is folyton lelki életet élnek, minden szron besérülnek, nem tudják elviselni az éves értékelést stb. Nem sikerül, no problem, mész a következőre. Magyarországon munkaerőhiány van (igaz nem minden szektorban), meg fogod találni máshol a számításaidat.
2018. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!