Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Láttatok már olyat hogy...

Láttatok már olyat hogy hirtelen felindulásból a főnök kirúg valakit és pár nappal később már törleszkedve venné vissza?

Figyelt kérdés

Főnök és beosztott összevitázik de durván és a főnök anynira felkúrja magát hogy kirúgja az emberét (ki vagy rúgva többet ne is lássalak).

Majd másnap rájön hogy nagy óraszámú és képzett embert rúgott ki így ezt nagyon nem lesz egyszerű pótolni és 2 nappal később már törleszkedve hívja mobilon a kirúgottat (ne hülyéskedj gyere már hát ne vedd komolyan...)


Ilyet már láttatok? Milyen főnök ez? Ez elmegyógyintézet!


2019. febr. 10. 18:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kamu.
2019. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen munkaadók, ez még valamennyire normálisnak mondható, mert rájött a húlyeségére, tulajdonképpen bocsánatot kért.

Nem biztos, hogy mellre szívnám, attól függ találhatok-e más munkahelyet, ami jó nekem. Pénzben, küzlekedésben, munkatársakban.

Vannak hirtelen haragú emberek, de ő belátta.

2019. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Nem biztos, hogy mellre szívnám,“


Én meg biztos mellre szívnám és csak azért se mennék többet be. Vagy ha mennék másfeles pénzért minimum. AZtán legközelebb 2x is meggondolja mit mond.

2019. febr. 10. 18:38
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Kihasználnám az alkalmat és fizetésemelést kérnék. Egyébként indok nélkül nem rúghatta ki, szóval akár munkaügyi bíróságtól is tarthat.
2019. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Kérjen az érintett fizetésemelést!
2019. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Balázska is back
2019. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Egyébként indok nélkül nem rúghatta ki“


És egy indulatembert aki nem lát a pipától szerinted mennyire érdekli az hogy van -e indoka? Miért a részeget érdekli mikor késsel hadonászik hogy mi lesz belőle? Nem, mert az az agya épp elszállt.



"Kérjen az érintett fizetésemelést!"“


És is így kezdeném! De nem vagyok a helyében és őt ismerve majd még ő fizet csak hogy visszajöhessen.

2019. febr. 10. 18:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, ez egy ordas nagy kamu megint. Elfeledkeztél a felmondási időről.
2019. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már ezt a kérdést láttam itt, párszor..
2019. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Uhm... csak a felmondási idő kérdését szeretném rendbe tenni: volt egy kollégám, aki összeszólalkozott a főnökkel és az illető úgy ki lett rúgva, mint a pinty, azonnali hatállyal. (az ő helyét örököltem meg a mostani cégemnél, szóval nekem csak jót tett)

Két másik szidta az igazgatót, de pechükre ő hallótávon belül volt. Náluk se volt felmondási idő.

Egyiküket se láttuk másnaptól.

Szóval vannak olyan esetek, amikor nincs felmondási idő, és erre bőven jó egy összeszólalkozás valakivel, akinek hatalmában áll elbocsátani a munkavállalót.


Egyébként az a nagy helyzet, hogy ha nem is pont ilyet, de már láttam. Nézeteltérés, pénzről és egyébről. Egy nagyon is hasznos munkavállalóval. Illető beintett és lelépett. A főnök kuncsorgott utána. Pár évvel később, több pénzért visszajött. Közvetlen kollégámról van szó.


Az én sztorim pedig: otthon voltam 2 hónapig táppénzen, egy olyan cégnél, ahol feketén dolgoztattak minket. Másoknak nem, vagy csak alig fizettek táppénzt, és volt, akit kitettek 2 hét után, mert tüdőgyulladást mert kapni egy fűtetlen helyiségben ülő munkát végezve télen.

Na nekem meg mondták nyájasan, hogy de bármikor visszajöhetsz ám. Persze, mert vidéken volt ez, és én voltam az egyetlen olyan, aki nem sz.rt a munkára magasról és amit csináltam, az jó volt. Viszont mikor megkapták levélben a felmondásomat, voltam ám én minden... :D


És bárcsak kamu lenne, de ez konkrétan az első munkahelyem volt. (Neveket is tudok mondani, ha nagyon kell, bár asszem mára becsődöltek.) Utólag visszanézve én se tudom, mi a fenének maradtam ott 3 nyomorúságos évet... de leckének jó volt.

Tudnék még onnan (is) hajmeresztő dolgokat mesélni, és tényleg kamunak nézne ki, de sajnos nem az.


Ettől független nem állok itt senki pártjára, csupán jelezni akartam, hogy tényleg vannak hihetetlennek tetsző, de igaz sztorik. Nekem is akad jó néhány, csak nem írom ki őket kérdésként.

2019. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!