Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Most szemét ez...

Mit tegyek? Most szemét ez szemét húzás lenne?

Figyelt kérdés

Én nekem egy srác 2 évvel ezelőtt a legjobb barátom volt. Ez a barátság csúnya véget ért, ugyanis elárultam a barátnőjének, elmondtam a titkait. Hülye voltam régen volt. Nagyon összevesztünk majdnem verekedés lett a dologból és ma már ha elmegyünk egymás mellett nem is köszönünk egymásnak. A szüleink nem ismerték egymást nyílván nem is történt volna meg akkoelr az a dolog, hogy: a szüleim a cégénél most új közgazdászokat és logisztikusokat szeretnének felvenni és az ex legjobb barátom édesanyja is jelentkezett erre az állásra. Csak véletlenül tudtam meg mikor édesapám egy alkalmazottja a telefonban sorolta az állásra jelentkezőket és meghallottam a nevét. Igazábol tudom, hogy az anyja nem tudott sose igazán elhelyezkedni meg anyagilag se álltak sose olyan fényesen. De akkor is ami megtörtént az megtörtént és szerintem az ex legjobb barátom se tudja, hogy az a cég ahová az anyja jelentkezett az az apámé. Vagy lehet tudja de nyílván én se kockáztatnám az édesanyám állását ebben a helyzetben. Mielőtt mondaná valaki biztos, hogy az ő anyja jelentkezett, mert tudom, hogy neki van olyan végzettsége és kutakodtam a közös ismerősök körében és bebizonyosodott a dolog. Nem kérdeztem erről senkit, mert a barátaim azt mondanák, hogy csesszek ki velük és mondjam el az apámnak a dolgokat (mert apám is így nyílván másikat venne fel ha tudná mik történtek) ezért kérdezem meg itt akik engem nem ismernek, hogy ti a helyemben mit csinálnátok. Pénteken 15:00kor lesz az állásinterjú. Addig el kéne döntenem mit csináljak.. Az is igaz, hogy az én hibámból szakadt szét ez a barátság de utánna ő is kibeszélt.. Úgy, hogy nem tudom segítsetek, mert az tény, hogy nem kötelességünk felvenni és akkor max felköltöznek Pestre vagy akárhová.

Köszönöm a tanácsaitokat előre is.



2019. febr. 13. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tegyél keresztbe azért, mert a múltban ez meg az történt.

Ne legyen szubjektív szempont, hogy ki kapja meg a munkát. A tudása, az interjú alapján döntsetek, ne azért mert a gyereke (nem pedig ő!) hülyeséget csinált, miután rendesen megbántotta az akit barátjának hitt.

2019. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az anyjával ba$znál ki azért mert a fiával szét ment a barátság? :O Legyen normális interjú és legyen a nyertes aki a legjobban megfelel a munkának.
2019. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hülye voltál régen, azt írod. És akkor most újra megpróbálnál alátenni??? Igen, szemétség lenne. Bár nem hiszem, hogy a szüleid is olyan gyerekes felfogásúak, mint te, úgyhogy nem hiszem, hogy számítana. Főleg, hogy te voltál, aki az egészet elkezdte.


És mondok még valamit. Senkinek ne mondogasd, ha esetleg pont az ő anyukáját veszik fel szüleid. Mert ilyenkor szokott nagy lenni a fiatalok arca, hogy "hú, kirúgatom anyádat...". Neked tulajdonképpen semmi közöd ahhoz, hogy a te szüleid kit alkalmaznak vagy sem a cégükben. Az nem a tiéd, akármennyire is jól esik itt villogni vele. (mielőtt azt írnád, hogy nem villogsz vele, már most azt írtad, hogy NEKTEK nem kötelességetek alkalmazni őt)

2019. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kezdeném azzal, hogy nem vagyok gyerekes. Amit tettem az lehet az volt, de akkor is a konfliktus az megtörtént és nem kedveljük egymást. Sőt utál engem azt mondta. Senki nem villog semmivel, tény hogy semmi közöm kiket alkalmaznak de ez nem változtat azon, hogy egy család vagyunk és megbeszélünk dolgokat. Bár lehet ezzel én vagyok egyedül így, de szerintem akkor is gáz szitu lenne ez. De ne nekem legyen igazam akkor.
2019. febr. 13. 22:31
 5/22 A kérdező kommentje:
Igazából ha felvennék már tök mindegy lenne. Ha újra előjönne ez a dolog akkor se mondanám neki és fenyegetné ezzel. Nem ilyen vagyok és ezt ő is tudja, mert a köztünk lévő hatalmas anyagi/társadalmi különbségek ellenére is 3 évig egy igaz barátságunk volt amíg el nem csesztem.
2019. febr. 13. 22:36
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak nem utcára akarod juttatni őket... Ember maradj már ember!
2019. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Senki se akarja az utcára juttatni őket. Az apuka dolgozik és ha arra kerülne a sor azért az anyuka is találna akkor más munkahelyetm
2019. febr. 13. 23:18
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy mi köze az állásnak kettőtök személyes kapcsolatához. Nem kéne keverni az üzletet a személyeskedéssel. De ha már mindenképp akarod: Ha olyan szemét voltál, hogy kibeszélted a barátod, az a minimum, hogy megkéred apudat, hogy őt vegyék fel. Inkább próbálj meg kibékülni, mert ez így szánalmas.
2019. febr. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de én nem látom az összefüggést a két dolog között. Próbáltam beleképzelni magam a helyzetedbe: mi lenne, ha az én apukám alkalmazná az exem anyukáját a cégénél?... Hm, hát semmi. Mi is csináltunk hülyeségeket a múltban, mi is elmegyünk egymás mellett az utcán, de semmi közöm ahhoz, hogy az ő anyukája az apám cégénél fog-e dolgozni. Nem azért, mert mi nem vagyunk "egy család", és nem közösen döntünk el fontos dolgokat, hanem azért, mert itt én, a múltbéli személyes sérelmeimmel az exbarátommal, semmilyen befolyásoló tényező nem lennék azt illetőleg, hogy a fiú anyját felvegyék-e vagy sem. Ha szólsz is apádnak, és neki normális felfogása van, akkor valszeg hülyének nézne, amiért ilyen semmitmondó információval fárasztod...
2019. febr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören, ha apádnak annyi esze van, hogy fel tudott építeni egy akkora céget, ahova többesszámban vesznek fel egyszerre közgazdászokat logisztikusokat akkor annál több esze, van, hogy pici fia valami évekkel ezelőtti sérelme miatt ne vegyen fel valakit, ráadásul úgy, hogy az a valaki csak rokona az érintettnek
2019. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!