Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondanád meg a főnöknek...

Hogyan mondanád meg a főnöknek, hogy kb. alkalmatlannak tartod a vezetésre?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el dolgozni egy induló IT cégben. A főnök (tulaj) jó arc ugyan, de nem képes irányítani a rendszert. Inkább ez a kocka, partiarc keverék, mint főnök. Nem szedi össze a feladatokat semmilyen rendszerben, nem mondja meg, hogy mik lennének az elvárásai pontosan a fejlesztésekkel kapcsolatban, amiket végzek. Vagy a levegőbe dolgozom, vagy malmozok, vagy rá vagyok rakva olyan feladatokra, amikhez hozzá se tudok szólni. Hogyan lehetne megmondani a főnöknek, hogy napi egy-két perc nagyon kevés a projektek irányítására, és pontosabb követelmény rendszerre lenne szükségem?

2019. febr. 14. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hogyan? Nyíltan és egyenesen, az utolsó munkanapom végén.
2019. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó fej, normális, csak nem kapsz tőle egyértelmű utasításokat, akkor semmiképp sem mondanék ilyet, hogy alkalmatlan. Többször kérdeznék, hogy mi az elvárása, ha nem egyértelmű.
2019. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Még mindig nem mondtál fel?
2019. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem kell megmondani neki. Ennek valószínűleg jó arc főnök mellett is rossz vége lehet.

Amikor nem világos az instrukció, akkor kérdeznék. Ha háromszor, akkor háromszor, ha tíszer, akkor tízszer. Ha csak te kérdezősködsz, akkor legfeljebb kicsit nehézfejűnek néz, de ha az eredmények téged igazolnak, akkor ettől eltekint.

Ha mások is így tesznek, akkor egy érzelmileg (fél)intelligens embernél ebből leesne, hogy az emberek nem értik, amit mond.

Ha a kérdéseid hatására romlik a főnökkel való viszonyod, akkor jön #1 észrevétele.

2019. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
Csak te érzel így vagy mások is? Mert ha többen is a kérdezéshez folyamodtok, akkor 1. a kérdések miatt le kell esnie neki, 2. csak nem kezdene szekálni a kérdések miatt egy adott embert, 3. ha mégis, akkor majdcsak csődbe mennek.
2019. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha amúgy emberileg normális, inkább kérdezz, kérdezz, kérdezz. Induló cég, valószínűleg van valami álma ezzel, de rutintalan. Ezt nem lehet iskolában megtanulni, az élet és a tapasztalat hozza.

Sokkal rosszabb egy olyan főnök, aki szintén alkalmatlan, de mellé még tapló is, és persze senkitől nem fogad el tanácsot.

2019. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jó viszonyt ápolok vele, egy kávé vagy ha szoktatok együtt enni/cigizni, akkor ott... Szóval nem feltétlen a saját helyén sarokba szorítva, hanem valami lazább, barátságosabb légkörben. Ha ez nem megoldható, akkor viszont bárhol és bármikor, ha úgy látom épp raér. Azt nem mondanám ki, hogy alkalmatlan. De azt mindenképp normális, barátságos hangnemben (hogy érezze a segítő szándékot és ne kritizálásként vegye) mondanám el, hogy mi a gond, hosszú távon a cégre nézve milyen problémákat fog ez generálni, és ha van ötletem, megoldást is mondok ezekre az ügyekre. Ha tényleg normális, értékelni fogja, de csak akkor, ha tényleg jó tanácsként és segítő szándékkal adod elő. Meg feltéve ha ott akarsz maradni. Pont ahogy írták előttem: mivel induló cég, lehet hogy nincs vezetés-szervezés területen tapasztalata, és ki tudja, lehet a végén még nagyra értékelné a segítséged. (amúgy a szervezés, irányítás egy külön kemény tudás, csak belekóstoltam és ennyi is elég volt ahhoz, hogy ne akarjak az életben vezető lenni. Se kicsi, se nagy.)
2019. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megfordítanám sőt ebből előnyt kovácsolnék,éppen ebben ismerkszik meg a sikeres ember,hogy ott is megtalálja a lehetőséget ahol más nem.


Tehát én először is Business analystként akkor elkezdeném feldolgozni a requirementeket, hozzáírnám,hogy én,hogy gondolom,akár kérdéseket írnék fel és mennék a vezetőmhöz,hogy én szerintem ez így okés ő mit gondol róla,és esetleg a az ügyféllel való tárgyalásnál tudnál segíteni neki.

Vagy mondjuk megbeszélném vele,hogy esetleg mint fejlesztő kitisztáznád a requirementeket és minden kérdéses dolgot a fejlesztéssel kapcsolatban adott sprintben(már ha Scrumban dolgoztok).

Plusz mond meg,hogy segítesz neki a megtervezésben és architekturális kérdésekben(Hoppá máris Architecti feladat)


Ez hatalmas lehetőség egyrészt látja,hogy te odateszed magad ne foglalkozz senkivel csak gondolkodj egy lépéssel előbbre, hogy te pluszt teszel bele,ez a kulcsa a sikeres munkának és szakemberségnek meg a magas fizetésnek is.

Plusz mind mind tapasztalat, meg majd a CV-dben is jól mutat,mert egyben BA+Architecti meg fejlesztői taskokat látsz el ami a jövő szakembere,plusz én említeném a tesztelés fontosságát,elmondanám neki,hogy mit javasolsz,hogy TDD(teszt vezérelt fejlesztést) vagy BDD(viselkedés alapút-bocsi a magyar fordításért), hogy miért lesz így.


Hidd el értékelni fogja a jó szakembert le is... khm sőt hamar kap előléptetést plusz lehetőségeket meg ki tudja te lehetsz majd akár egy kisebb CIO,meg IT vezető oké kis cég de tapasztalat és be tudod mutatni.

Én ezt kihasználnám,szerintem így cselekedj.

2019. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Megy a cég, profitot termel, innentől a kérdés paradoxon, mert jó főnök.
2019. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van nagyobb főnök, akkor azt keresném a problémákkal. Persze csak akkor, ha tapintatosan már szóltál a közvetlen főnöknek.
2019. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!