Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Epitoiparban miert van ennyi...

Epitoiparban miert van ennyi “furcsa” ember?

Figyelt kérdés

Alkoholistak pl. Sok a jo szakember akik ma is 12.000ert robotolnak vallalkozoknak napi 10 oraban.


Rengetegen voltak kinn nyugaton is megis mind szakadt 20 eves autoval jar.


En nem ertem ezt az egeszet, allitolag maszekolok kozul is rengeteg az idiota.


Komuveseket en eddig csak ciganyokat meg alkoholistakat lattam.


Annak ellenere hogy most viszonlag jol keresnek megis full csoro mind, minden heten ugy varjak a fizetest mint a megvaltot.


Ez miert van?


2019. febr. 14. 16:02
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

Mert az átlagnál kevésbé intelligensek jellemzően. Emiatt:

1. Nem tanultak "tovább" kvalifikáltabb munkakörbe.

2. Nem léptek túl a rossz családi, munkahelyi mintákon.

3. Szegényebb családból származva a szegénységtudat irányít. Emiatt a lehetséges "befektetések" helyett felélik a jövedelmet.

2019. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy sajnos alapjaiban elrontott a szakmunkás képzés. Semmi presztízse, az emberek nagy része nem azért végzi el, mert olyan jó szakmunkás akar leni, csak kötelező tanulni és máshova nem vették fel.


Másrészt baromi nagy hiány van valódi, jó szakemberekből. Amit látok, hogy manapság szakmunkákra is segédmunkások vannak kinevelve.


A szerkezet építési munka alapból nem egy egészséges, vágyott dolog. Retkes, sáros, hideg környezetben, szélben, esőben kell dolgoznod, plusz bele is pusztulsz. Sokkal jobban szeretik az emberek a "könnyebb" és "tisztább" belső munkákat. Villanyszerelés, burkolás, egyebek.


Az is benne van, hogy a többség már 20-on évesen családot tart el. 2-3 gyereket, beteg szülőt. Mellette vidéken építi a kis házát és elvan. Azon mondjuk én is meglepődtem, hogy 1-1 munkás enyémtől több fizetést összeszed, mégis mindig nullán vannak.


Persze nem mindegy, kiből mit látsz.


Sok embert ismerek aki jön a szakadt autóval, koszos melós ruhában. De vidéken nyaralója van, rendezett, felújított háza, a gyerekei semmiben nem szenvednek hiányt, a feleségét eltartja, és autó is van csak az nem melós autó.


Pont ezzel szemben érdekesek az irodista emberek, akiknél azt látod, hogy szép tiszta ruha, drága telefon, elegáns kinézet, belvárosi éttermekben eszik. Aztán haza megy az albérletébe, BKV-val közlekedik és se autója, se háza.

2019. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!