Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Támogatnád, hogy egészen...

Támogatnád, hogy egészen fiatalon (12-13 év) is lehessen diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor van itt olyan kérdés, hogy egy kiskamasznak pénzre lenne szüksége, de 15-16 év alatt nem legális dolgozni.

Átérzem sajnos, amikor én voltam gyerek sem lehetett 15 év alatt, pedig nekem is nagyon kellett volna a pénz 12-13 évesen fogorvosra, ruhára, cipőre. Ha ilyesmit olvasok, mindig ez jut eszembe, és nem tudom, mi lenne a jobb. Ha megengednék, és akkor kb legalizálnák, hogy kisgyerekek dolgozzanak, vagy ha továbbra is nem, akkor meg ugyanezek a gyerekek nélkülözönek.


Nektek mi véleményetek?


2019. febr. 14. 22:02
1 2
 1/20 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
A biztonságuk érdekében én nem engedélyezném.
2019. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy miért tiltja a törvény (IS) a gyerekmunkát! Meg gondolkodj kicsit, egy ekkora gyerek hogy tudna felelöségteljesen dolgozni bármit is?????
2019. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 12 évesen még nagyon gyerek, ne dolgozzon. Mikor máskor lenne gyerekkora? Fog még eleget dolgozni...


Oldja meg a szülő.

2019. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Miért ne akár 5 éves kortól is? Sok elmaradott országban már nekik is dolgozni kell, igaz, hogy belenyomorodnak, de az olyanok szerint, mint te, ez nem baj!
2019. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az olyanok szerint, mint én?


Nem azt mondtam, hogy támogatom a gyerekmunkát vagy a rabszolgaságot. Hanem azt, hogy nekem is olyan gyerekkorom volt, ahol alap dolgokra nem jutott, és ha tehetettem volna, elmentem volna dolgozni. Csak nem tehettem.

2019. febr. 14. 22:09
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A
2019. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még nagyon gyerek voltam 12 évesen még botokkal játszottam.

Minden gyermek más.

Engedném, de nagyon korlátozottan. Pl. Csak ilyen munkára mint pl. Gyumolcs szedes

Ami feleloseg teljes pl. Kasszazas nem, meg olyat sem ahol fizikai munkát végeztetnek egy gyermek fizikai ereje ugyanis kozel se olyan mint egy felnott emberé.

2019. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Az olyan szülők akik nem tudnak ilyen dolgokat megadni a gyereküknek, és a gyereknek kéne 12-13 évesen előteremteni a rávalót, azok inkább ne vállaljanak gyereket....
2019. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Én támogatnám
2019. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
És mégis milyen munkát tudnál nekik adni és hány órában? Értelmes keretek közt kivitelezhetetlen.
2019. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!