Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Támogatnád, hogy egészen...

Támogatnád, hogy egészen fiatalon (12-13 év) is lehessen diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor van itt olyan kérdés, hogy egy kiskamasznak pénzre lenne szüksége, de 15-16 év alatt nem legális dolgozni.

Átérzem sajnos, amikor én voltam gyerek sem lehetett 15 év alatt, pedig nekem is nagyon kellett volna a pénz 12-13 évesen fogorvosra, ruhára, cipőre. Ha ilyesmit olvasok, mindig ez jut eszembe, és nem tudom, mi lenne a jobb. Ha megengednék, és akkor kb legalizálnák, hogy kisgyerekek dolgozzanak, vagy ha továbbra is nem, akkor meg ugyanezek a gyerekek nélkülözönek.


Nektek mi véleményetek?


2019. febr. 14. 22:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Újságot kihordani, szórólapozni nyilván már ennyi idősen is lehetne, de ez is ugyanúgy 15+ korhatáros.
2019. febr. 14. 23:00
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted szükség van olyan sok szórolaposra meg újságkihordóra? Inkább a felnőttek munkahelyzetét tegyék rendbe és akkor a gyereknek nem kell
2019. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%

Én mindig úgy vagyok, hogy egy dolgot kellene adni, normális fizetést.


Ne adjanak nyugdíjat, ne adjanak családi kedvezményt, hülyeségeket. Adjanak helyette rendes bért, amiből az ember gazdálkodhat és tervezhet.

2019. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Én dolgoztam 13 évesen, igaz, hogy csak "félig legálisan", a barátnőm apukájának az ismerősének a cégénél. Nyáron, 4 órában, papírtologatás volt a feladatunk, régi papírokat rendszereztünk, nem szakadtunk bele, jó buli volt. Ha csak valami könnyű munkáról van szó, akkor én támogatnám most is, de a legjobbnak azt tartom, ami velem is volt.
2019. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szigorú korlátozással igen, miért ne? Van, amit ennyi idősen is meg lehet csinálni, még akár jó buli is lehet a gyereknek.

Természetesen nem olyankor, amikor iskolában van a helye, de iskolaszünetekben akár, miért ne? Akiket most is bevisznek a szülők a munkahelyre, amikor úgy alakul, ők is lefoglalják magukat alapból is. Nálunk például volt, hogy kollégák behozták a gyerekeiket, aztán segítettek fénymásolni. Nem szakadtak bele, sőt, jól szórakoztak.

2019. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Könyveket jelölgettem, szórólapoztam, irodát takarítottam, gyümölcsöt szedtem, vasajtókat rozsdamaróztam és festettem, feliratsablonokat készítettem 12-14 évesen a nyári szünetben. Így visszagondolva, olyan semmilyen élményem nincs ezekről. :) Volt ami buli volt mert barátokkal együtt mentünk, volt ami fárasztóbb volt mint gondoltam, és nem azért mentünk mert annyira kellett, de azért mégiscsak kellett az a pénz. Szerintem maga a munka még nem ártana egy gyereknek, de azt tényleg nehéz ellenőrizni, hogy hogy bánnának velük, milyen munkáért mennyi pénzt kapnának. Szerencsésebbek bekerülnek a szülők munkahelyére, vagy közeli ismerőshöz, azért úgy megint más.

Így hogy diákmunkát, nem támogatnám, de ha a gyerek dolgozni szeretne, akkor engednék a nyári szünetben egy hónapnyi munkalehetőséget, ha van mellette olyan felnőtt aki valamilyen szinten felügyel rá.

2019. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyébként azért sem lenne rossz az iskolaszünetben a munka, mert sok szülőnek így is gondot okoz a nagyobb szünetekben, hogy hova tegye a gyereket, mert a szabadság kevesebb, táborra sem telik mindenkinek, nagyszülő sincs mindenhol. Megfelelő keretek között ez működőképes lehet.
2019. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem támogatnám. 12 éves még gyerek, ő játsszon meg tanuljon. A szülő dolga megteremteni számára a jó létet az anyagi dolgokat, aki csöves az ne szüljön gyereket! Szégyen a szülő részéről aki nem tud ruhát, édességet alapvető dolgokat biztosítani! Ha IPhon meg egyéb luxus cikkekre nem fut az nem ciki, de egy közép kategóriás telefont, számítógépet, ruházatot, kaját alap hogy biztosítania kéne, akinek nem megy az felejtse el a család, gyerekvállalás fogalmát!
2019. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
"de egy közép kategóriás telefont, számítógépet, " - Nem is értem, hogyan nőhettem fel mobiltelefon nélkül, 18 éves koromban lett, de vezetékes otthoni is csak akkor, mikor már felsős általános iskolás voltam, számítógép is csak középiskolás koromban lett, de nem lettem elcseszett, mint sok mai elkényeztetett kölyök...
2019. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez nem elkényesztetés ember! Itt ahol dolgozom vagyonőrként alap az hogy számítógépet, okostelefont tudjál használni! Sok helyen tabletről kell jelentéseket küldeni! Alap, hogy tudd ezeket használni, lehet nélküle élni, persze, csak sehol nem fognak alkalmazni, max. takarítóként meg karbantartóként meg udvarosként. Szégyen az amikor egy 30 éves fiatalembernek nincs bankártyája mert nem tudja kezelni, anyja számlájár ameg a pénze, nem tud számítógépet használni, fingja sincs hogyan kell beléptetni mégha 40szer is megmutatják. Van olyan 50 éves aki nem tudja mi az hogy kurzor, mi az hogy 1 klikk, 2 klikk, ablak, link. Ezért gáz, ha valaki csöves és inkább azt mondja ő is megvan gép nélkül, nem köll a gyereknek az. Csak már nem 1980as éveket írunk, ezt ne felejtsük el. Körbe fognak röhögni, ha nem tudsz kezelni egy mai telefont és nem ismered a netet. Ezért mondom akinek nincs pénze az ne vállaljon gyereket mert sokba kerül, ha tetszik ha nem. Ha nem tudod biztosítani a ruházatát, alap dolgait még az osztálytársai is ki fogják gúnyolni, ne legyünk önzőek, ne a támogatásért meg a pótlékokért szüljünk már gyereket, vagy csináljunk gyereket.
2019. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!