Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga ellen stressz...

Forgalmi vizsga ellen stressz leküzdése ellen mit tanácsolnátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Megvan a sikeres KRESZ vizsga. Levezettem a 600km-tert oktatóval, és az első forgalmi vizsgámon nagyon feszültem hogy sikerüljön, jó legyen. Saját hibámból elhúztak.

Kiesett 4 hónap kb, hogy tudjak dolgozni hogy legyen ismét pénzem fizetni az órákat, a forgalmi vizsga díjat.

Most másodjára húztak el, jobban ment mint elsőre, viszont parkolásnál belementem picit a padkába és megint elrántottak.

Az a problémám, hogy túlságosan ráfeszülök a vizsgára, mégpedig amiatt mert közel 200 ezret öltem már bele, hiába vezetek akár hogy, amikor éles vizsga van hibázok.

Ha nem sikerül -51k (10 óra vezetés + forgalmi vizsga díj)

Túl nagy a tétje a vizsgának anyagilag, elismerem hogy a saját túlfeszülésemnek köszönhető hogy elrontom.

(Béna vagyok.)


Anyagilag nem tudom megengedni hogy fél minimálbért költsek arra, hogy ha nem sikerül újra és újra és újra fizessek zsebből.

Már 1,5 közel 2 éve kezdtem az egészbe bele.

Rengeteg pénz lett már beleölve, idő de egyszerűen nem érzem magam elég tapasztaltnak, hogy a vizsgán élesbe, amikor van tét teljesen kisujjból kirázzam.


Nyilván több gyakorlásra lenne szükségem (már kocsit is vettem családtaggal közösen).


Mit javasoltok, hogy gyakoroljak?


Ha jogosítvány nélkül mennék ide-oda a saját kocsimmal és megtanulok egyedül vezetni, ismerősök ha mellettem vannak és a tanácsiakat megfogadva gyakorolgatok, parkolok, megyek élesbe, az lenne az igazi, mert akkor vizsgán nem érhet új.

Viszont ha igazoltatnak akkor mi lesz a következmény?

Pénzbírság? Eltiltanak?

Vagy inkább csak oktatóval és nyeljem le hogy mindig -40 v -50 ezer lesz a költség ha nem tudom a legjobb formámat hozni? Sajnos rá feszülősebb vagyok téthelyzetbe, hiába tudom hogy képes vagyok rá.


Ez azon múlik hogy mekkora a lélekjelenlétem abban az adott 40-50 percben.


Kérlek titeket adjatok tanácsot, hogy hogy oldjam meg ezt a problémámat. Nagyon kellemetlen.

22F



2018. ápr. 4. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a mai napig ez a módszer segít, ha valami nem sikerül elsőre vagy negatív esemény történik:


Semmi baj, csak időt vesztettem, nem került semmi másba.

Semmi baj, csak pénzt vesztettem, nem történt sérülés.

Semmi baj, csak lehorzsolta a gyerek a kezét, nem tört csontja.

Most már van baj, de legalább meggyógyul.

Tovább nem folytatnám.


Szerencsére eddig csak horzsolás volt a legnagyobb problémánk, meg egy tejfog részleges letörése.


Mikor autófeljáróról kihajtva az automata kapu rámcsukódott és meghúzta a kocsit, persze szentségeltem vagy 5 percig, majd jött a mantra, hogy de jó, hogy csak a kapu csukódott rám, nem pedig egy gyerek ugrott a kocsi elé. Máris tűrhető lett a napom.


Próbálj meg egy ilyen listát felállítani magadnak, a saját félelmeid alapján és akkor a vizsga anyagi kockázata nem fog stresszelni.

2018. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod. Ezzel nyugtatom én is magam, mert mindig lehetne rosszabb.


Sok minden van amit nem lehet megfizetni, pl: egészség.


ez csak anyagi kár, meg mentális stressz hogy az élet az ilyen. Fel kell álni és újult erővel csinálni.

Amin nem lehet változtatni azon felesleges görcsölni.

2018. ápr. 4. 14:30
 3/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Jogosítvány nélkül ne gyakorolj közúton saját kocsival.

Ha bármi baleset adódik -akkor is ha vétlen vagy benne-

5 évre eltiltanak a vezetéstől, és azt a barátot is megbüntetik, aki melletted ül, ha van jogosítványa és engedett téged vezetni.


Maradj az oktató autónál és az oktatónál.

Akkor is ideges vagy és rontasz, ha gyakorlás van, vagy csak a vizsga vált ki szorongást?

Nincs lehetőség próba vizsgázni?

2018. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ha nincs tétje jól megy. Ez a zavaró benne.

Mindig csak amikor éles van akkor rontom el.

Ha kérek időpontot vizsgára minimum 1 hónap múlva adnak, és nagyon drága az oktatót fizetni, aki ráadásul bunkó is velem, meg teljesen hidegen hagyja hogy nekem sikerül-e vagy sem.


Amikor elhúztak 2x, annyit reagált kb hogy megérdemled, és ment a vizsgáztatóval kávézni mintha mi sem történt volna.


Ezért kellemetlen, hogy neki csak a pénz számít, mondta h vegyek 10 órát, ami 40 ezer + 11 a vizsgadíj.

Minek vegyek ennyit, ha pénzem sincs rá, ha meg kérek ugyan úgy hidegen hagyja ha nem sikerül.... Mit tanácsolsz?

2018. ápr. 8. 12:28
 5/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Semmiképp ne add fel.

Keress egy másik oktatót. Vegyél tőle 10 órát és vizsgázz le vele. Ha már eleve nem vagy megelégedve a mostani oktatóval, az csak plusz stressz.

Egy új autót meg lehet szokni néhány óra alatt.

A következő vizsgára meg menj úgy, mintha csak gyakorolni mennél. Ne foglalkozz a vizsgabiztossal, csak az oktatóra figyelj.


Nekem nagy szerencsém volt az oktatómmal. Remekül megértettük egymást, sosem késett, nem intézett más ügyet oktatás alatt. 66 óra vezetés után vizsgáztam le nulla tudásról elsőre.


Nekem sokat segített, hogy az iskolába volt lehetőségem próba vizsgázni. Tartottunk egy olyan órát, amikor az iskola egy másik oktatója beült mellénk, mint vizsga biztos. Végigmentünk a választott útvonalon és amikor visszaértünk a kiindulási helyre, akkor elmondta miket hibáztam. Volt hiba bőven. Ezek után még volt kb. 10 órám a vizsgáig. Ez idő alatt sikerült kijavítani a hibákat és az igazi rendes vizsgán elsőre átmentem.


A vizsga alatt csak az oktatóra figyeltem és arra, hogy ne fulladjon le az autó. Látványosan benéztem a jobbkezes utcákba.

Parkolásnál lehet korrigálni, inkább lassabban parkolj, minthogy nekimenj a járdának. A lassúságért legfeljebb hibapontot kapsz, de attól még sikerülhet a vizsga.


Próbálj meg arra gondolni a vizsga alatt, hogy csak 40-50 perc az egész és aztán a saját autóddal már gyakorolhatsz kedvedre. Persze az elején még sokat segít, ha viszel magaddal valakit, aki tapasztalt és segít, ha kell.

2018. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszadó leírása tetszett nekem.

Sajnos nekem se sikerült a vizsgám múltkor. Mérges is voltam magamra, mert ott hibáztam, hogy be akartam kanyarodni 2-es váltásnál (1-esnél kellett volna!). DE az oktató is hibázott, amikor parkolás alatt reflexszerűen belenyúlt a kormányba. Szégyellte is magát. Mondta is, hogy ne én kérjek elnézést a hibáért, inkább neki kellene, mert a vizsgabiztos szerint jól parkoltam. Nem is kaptam hibavonalat, mert elnéző volt. A második kormánybelenyúlásra már nem emlékszem. Amikor visszamentünk a vizsgaközpontba, akkor kérdezte a vb tőle, hogy a gyakorlás alatt sokszor belenyúlt-e a kormányba. Ő bevallotta, hogy igen. Mire a vb mondta, hogy azt nem kellett volna, mert így nem vezetek teljesen önállóan.

Azt hiszem, igaza is volt ebben, így kicsit megnyugodtam.

De alaposan át kell gondolnom a dolgot, mert tartok attól, hogy 1 hónapot kell várni a pótvizsgámra. Amikor erre a vizsgára készültem, szintén 1 hónapot vártam miután megszereztem az elért km-t. Az oka, hogy nem kerültem be a rendszerbe, aztán írt, hogy megvan a vizsga. A vizsga előtt gyakoroltam, jól ment, nem estem ki a gyakorlatból.

A sokáig várakozástól még stresszesebb leszek és ez nem jó

2018. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A jogsi nélküli vezetés nem (igen, akár el is tilthatnak), viszont a parkolgatás jó ötlet. Forgalom elől elzárt helyen persze. Én is így gyakoroltam vizsga előtt pluszban. :D

Én egyszer buktam, mondvacsinált, legalábbis messze nem buktató jellegű indokok és meg egy nem történt hiba miatt, nagyon el voltam keseredve. Illetve még szakadt a hó, és persze az összes biciklis és kézikocsis akkor gondolta, hogy nekivág a nagyvilágnak, amikor én elindultam vizsgázni.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a forgalmi vizsga 70% képesség 30% szerencse, hogy milyen az időjárás, kivakítja-e a szemed a nap, és ugye vizsgán nem vehetsz napszemüveget, szakad-e az eső, csúcsforgalom van-e, milyen a vizsgabiztos....

A helyedben nem vennék 10 órát, az szerintem sok, hanem 4-5-öt, és úgy próbálnám a vizsgát, nem gondolom, hogy az a pár óra a pénztárca vékonyításán kívül bármit is tenne, javítana. De természetesen te tudod mire van szükséged, ez csak az én gondolatom.

Arra még vigyázz, hogy nemsokára letelik a két éved, amíg érvényes a KRESZ-vizsga.

2018. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Illetve még szakadt a hó, és persze az összes biciklis és kézikocsis akkor gondolta, hogy nekivág a nagyvilágnak, amikor én elindultam vizsgázni."


Erről jut eszembe: amikor forgalmi órát tartottam egy lakó-pihenő övezetben. Minden jól ment, odafigyeltem mindenre. Viszont az a 3 gyalogos, aki körültekintés nélkül lépett az útra, rendesen felb...ta az agyamat, de higgadt voltam! Megkértem az oktatót, hadd parkoljak le egy kicsit. Azt hitte, rosszul vagyok. Csak le akartam picit nyugodni. Elmondtam neki, hogy tudom, itt lassan, óvatosan kell vezetni, de nem tetszett, amit a gyalogosok csináltak. Az első hátratett kézzel, lógó orral lépett az útra, mint aki megunta az életét. A második előreszegett fejjel lépett le a járdáról az utca túloldalán, miatta is fékeznem kellett. A harmadik meg a kereszteződésnél, pont a zebra előtt 5 méterrel úgy lépett az útra, mintha neki mindent szabad. Az oktatóm teljesen egyetértett velem. Én is körülnézek a lakott területen, mielőtt lelépek a járdáról.

Megemlítette az oktatóm, hogy egyszer a vizsga alatt két irányú úton haladtak. Egy biciklis feltartotta a forgalmat. Az út szélén tekergett ugyan, de ide-oda, mint akinek nem jó az egyensúlya (nem részeg volt!). Nemcsak emiatt nem tudtak előzni, hanem, mert a szembejövő forgalom sűrű volt. 3 perc után megunták és lekanyarodtak jobbra. Tényleg nagyon bosszantó volt

2018. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"A lassúságért legfeljebb hibapontot kapsz, de attól még sikerülhet a vizsga." Egy frászt, engem azért buktattak meg mert szerinte lassan mentem pedig nem sértettem vele sem kreszt, sem pedig nem tartottam fel senkit. Utána (ez egy év végi vizsga volt) azt javasolta hogy csak a jövő évtől jelentkezzek vizsgára mert "idén már úgysincs hely". Később tudtam meg hogy pont az év januárjától lépett életbe egy durva szigorítás a vizsgáknál. Gondolom azért javasolta hogy januárban menjek hogy később még nehezebb dolgom legyen. Szerintem kimondottan élvezik hogy szórakozhatnak az emberekkel. Visszataszítóak.
2018. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami rajtam segített az rajtad lehet nem segít. Nekem volt segédmotorra engedélyem s egy simsonom. Mikor a kocsi vezetés nem ment a gyakorlati tanfolyamon, elővettem a simsont s direkt komoly forgalomban mentem vele sokat. Még az oktató is észrevette a hirtelen javulást, lekerült a forgalomra figyelés terhe. Nos ha neked nincs smkp engedélyed s esetleg motorod se akkor ez aligha használ. Ugyanakkor érdemes lenne egy számítás, mennyibe kerül ez a vizsga és egy motorkerékpár mert még az is lehet hogy anyagilag jobban jössz ki az én módszeremmel, főleg hogy a motort utána el lehet adni.

De egy biztos: jogsi nélküli vezetés esetleges következményeinél mindenképpen olcsóbb.

2018. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!