Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális, ha egy...

Mennyire normális, ha egy fiatal pályakezdőre ilyen feladatokat bíznak?

Figyelt kérdés

6 hónapja van a cégnél egy fiatal, húszas évei elején járó pályakezdő lány, annyi tapasztalata van a szakmában, amennyit itt dolgozik. Rábízták a különféle rendelések intézését. Érdekes módon erre a feladatra nem az évek óta itt dolgozó, idősebb, tapasztaltabb kollégái közül választottak ki egy főt. Hamar beosztották plusz műszakba is, amire másoknak többet kellett várni, ahogyan egyéb részfeladatok ellátását is hamarabb csinálhatta.

A cégnél hamarosan újítás is lesz, egyéb részfeladatok lesznek. Ahogyan hallottam a magasabb beosztású kollégámtól, be fogják venni abba a csapatba is.



2019. febr. 17. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Normális. Nyilván frissen végzetten motivált és tisztában van a dolgokkal. Irigy vagy.
2019. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Erre a kérdésre nem lehet egyértelműen "minősítő erejű" választ adni. Előfordulhat, hogy az általad említett kollegina valakinek a valakije vagy a megfelelő szőnyegen térdel - és ebben az esetben okafogyott tovább foglalkozni a kérdéssel, mert ez az ország így működik. Lehetnek azonban olyan körülmények is, amelyekre nem biztos, hogy van rálátásod. Lehet, hogy olyan szerteágazóan képzett, hogy a kisujjában több elmélet van, mint egy 15 éve ott dolgozó embernek. Játszhat a fiatalítás, frissítés irányába mutató igény is, de az is, hogy a képzettségéhez mérten "taszkolják" azért, hogy feltérképezzék a fizikai határait. A leírtakat lehet kombinálni is egymással, úgyhogy soha nem fogod megtudni valószínűleg a pontos miértjét az általad leírtaknak.
2019. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
És az szerinted mennyire normális, hogy a magad dolga helyett másvalakivel foglalkozol?
2019. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Mik azok a különféle rendelések?

Mert nagyon nem mindegy, hogy fénymásoló és WC-papírt kell rendelnie vagy mondjuk alapanyagot a gyártáshoz.


Egyébként pedig egyszerű, ambiciózus, proaktív, lelkes és jó abban amit eddig is csinált, megvan felé a bizalom, ezért kaphat több, fontosabb feladatot, idővel bérezésben, megbecsülésben is előre fog lépni

2019. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

2: annyira bírom, hogyha valaki fiatal és lelkes, ambiciózus, akkor egyből vagy valakinek a valakije vagy biztos cummantja a főnököt. Elég szär helyeken dolgozhattok, hogyha nektek ez a standard és ez a megszokott, mert érdekes módon, nekem egyik munkahelyemen sem volt ez a feltételezés.


Amúgy meg valószínűleg azért, mert terhelhető, lelkes, érdeklődik. Nálunk sem azok mennek be hétvégén, meg maradnak bent még másfél órával a munkaidő vége után, akik 10-15 éve ott vannak, hanem én, aki 25 éves vagyok és másfél éve dolgozom ott.

Ha valaki ügyes és talpraesett, akkor nem kell ezen csodálkozni.

2019. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Sehol, nagyon nehéz. Egy barátom van gyerekkorból, ő igaz barát. A többi csak haver inkább, nagyon kevés olyan ember van aki nem kétszínű...és még sorolhatnám.
2019. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Én 2 hónapja voltam a cégnél, rám bízták az addigi 10 éves munkának a teljes dokumentálását, mert enélkül nem jelenhetett volna meg a cég a NY tőzsdén.


Nem kis feladat volt. Nagy kihívás és teljes embert kívánt. Én kezdőként teljes ember voltam, segítséget meg kaptam, ha kértem. Csak meg kellett tanulni kérni.


Szerintem jó dolog a mélyvízbe dobni a kezdőket és néha dobni nekik egy mentőmellényt, hogy tanuljanak meg viharban is úszni. Bocsesz, hogy ilyen hülye képeket használok. De ez után látszik, hogy a kezdő használható lesz-e magasabb szinten, vagy megragad egy másikon, és ebből lehet hosszú távra tervezni vele.

2019. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Normális. Miért zavar ez téged?
2019. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom ügyes és talpraesett, látják, hogy simán megbírkózik a feladattal. Engem vezető beosztásba vettek fel, pedig én is pályakezdő vagyok, megbírkózom vele, pedig elöttem idősebb korosztály csinálta ugyanezt.
2019. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
9: Csak sajna a magyar munkahelyeken -több másik mellett- igencsak burjánzik a "Ha nekem létrát kellett megjárnom, akkor nehogymár ő csak úgy a segge alá kapja!"-mentalitás.
2019. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!