Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoznátok, ha ez nem...

Ti dolgoznátok, ha ez nem befolyásolná a megélhetésetek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 17. 18:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

*Ja amúgy tényleg, bedobnám ide a hivatás szót is még érdekesség képpen


tehát pl így dolgozni lehet azért, hogy legyen tartalmasabb az életem;/unaloműzésből, ha valaki pl nem tud annyit mit csinálni, annyi tevékenységet kitalálni, ésmondjuk pl lehet, hogy családja sincs, vagy nemtom, lehet, hogy pl barátai sincsenek, és arról terelné el a saját figyelmét; hogy pl magányos, mert pl nem örülne neki, hogyha mindig egyedül van

vagy pl baráti kapcsolatok kialakítása, ismerkedés, nyüzsgő-pezsgő tömeg, mosolygós arcok; vagy épp pl esetleg a többiekben lelket tartani.

Meg pl mégegy, hogy a hivatás ami miatt elhivatott , elköteleződött, elkötelezett vagy, belső késztetésből; és a munkát meg többnyire inkább pénzszerzés céljából; vagy pedig csak azért kezdi az ember. De mondjuk azé tényleg többnyire, mert pl érdekesség-képpen, lehet, hogy valaki pl pont az ismerkedés miatt, kizárólag kezdi/kezdené el a munkát.

De a munkát azt elsődlegesen pénzért csináljuk, a hivatás meg olyan munka, ami nem is munka, vagy szinte nem is tűnik annak; vagy itt még a százalékokkal lehet vacillálni/variálni. :):):) Meg pl lehet olyan, hogy valaki elkezdi mint munkát, és idő közben hivatássá válik neki. Vagy legalább részlegesen.

Szal én nem feltétlenül dolgoznék folyamatosan. Szal lehet hogy dolgoznék is, meg ilyen féléves szüneteket is tartanék közötte. Nem tudom. De 8órában biztos, hogy nem dolgoznék. Tehát ilyen 4 v 6 órában , annál több-ben nemigen.

2019. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Saját magamnak dolgoznék. Azt csinálnám amit szeretek.
2019. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
Igen, olyan dologba fektetnék pénzt és időt ami érdekel is, és később ha bejön jobban keresnék vele, mint a jelenlegi munkámmal, ami egy rakat szar.
2019. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Hmm jó kérdés. Szerintem igen, mert szeretek laborban dolgozni (egyenlőre még csak suliba járok, de az itteni labor gyakszit is szeretem, kellemes időtöltés :D), szóval még ha nem is lenne szükségem plusz bevételre, lehet, leadnám valahová az önéletrajzom, ha a végzettségem is meglenne hozzá.
2019. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%
Kizárt.
2019. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Bőven van élet munkán kívül is.


Nekem inkább az a fura miért dolgozik valaki,akinek nem muszáj.

2019. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%
Igen, mert egy idő után meghülyül, elhülyül az ember, ha csak teng-leng. Majdnem olyan, mint valamilyen szenvedélyre való rászokás...
2019. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
21%

És,a munkamánia az mi,utolsó?


Nem egy szenvedélybetegség?

2019. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

Én dolgoznék de nem tudom mit. Valószínű önkéntesség, vagy társadalmi munka.


Vagy hobbiból csinálnék dolgokat. Túra szervezés, kirándulások, felújítanék tárgyakat, kreatív munkát végeznék, ki tudja.


Vagy saját vállalkozást is más lehet úgy indítani, hogy "nincs tétje" max elbukom a pénzt, és nem az életem függ tőle, mindent vagy semmit alapon.


Vagy a jelenlegi munkám is csinálnám, csak mondjuk ha megkérnek valamire amit el kell végezni, akkor azt mondanám, hogy oké X Forint és szerződjünk. Ha kell megcsinálom, ha nem akkor se halok bele.

2019. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Sokáig én is úgy voltam vele, hogy hülye lennék dolgozni, de amióta munkába álltam, és kényszerpihenőn vagyok, átértékeltem az egészet. De nyilván függ a munka jellegétől, munkatársaktól, főnöktől, stb.
2019. febr. 17. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!