Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hánykor kell ahhoz kelned,...

Hánykor kell ahhoz kelned, hogy beérj hatra a munkahelyedre?

Figyelt kérdés
Jelenleg állást keresek és nézek könnyebb fizikai munkákat is. Most nagyon elterjedtek az összeszerelői, csomagolói és egyéb nem túl nehéz kétkezi állások is. Van, hogy már jelentkeznék is az egyikre, de akkor meglátom, hogy három műszak, váltott műszak minden héten, hajnali kezdés stb… Mivel az egyik külső kerületben lakom, így van olyan állás is, ami másfél óra tömegközlekedést igényel csak oda. Ha mondjuk hatkor kezdődik egy műszak tegyük fel Pesthidegkúton, akkor ahhoz nekem fél 5-kor kellene elindulnom és minimum egy órával előtte, azaz fél 4-kor (3:30) kellene kelnem. Miért nem tudják emberi időpontra tenni a munkakezdést ezek a cégek? Lehet, hogy meg lehet keresni ezeken a helyeken 8 általános végzettséggel is 200.000.- Ft-ot, na de milyen áron? Rendesen éjszaka kell ahhoz kelni és elkezdeni készülődni, hogy beérjél munkakezdésre! Ráadásul az éjszakázást sem bírja mindenki, mert egyszerűen más a bioritmusa és nem mindenki éjjeli bagoly. És még erre akarnak túlórát rárakni önkényes módon? Ti hánykor keltek, hogy beérjetek mondjuk hajnali 6 órára és hogyan bírjátok, hánykor fekszetek le? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 18. 13:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Hozzá vagyok szokva, hogy mindig messze lakom és sokat kell utazni. Vidéken laktam még, mikor suliba jártam, akkor is 5-kor keltem. (7:30-ra jártunk)

Most 4-kor, pedig Pesten lakom, csak két kerülettel odébb dolgozom, de amilyen hülyén szervezték errefelé a közlekedést... Nincs is másik választásom, mint a 4:43-mas busz.

Hogy túléljem, általában 9-kor fekszem. Mivel rossz alvó vagyok és nehezen alszom el, ez azt jelenti, hogy olyan 10-11 között alszom el ténylegesen.

Mondjuk most szemezek egy rugalmas műszakos állással, ami kicsit közelebb is lenne.

2019. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
3:30-3:50 kozott kelek, ahogy epp jol esik, a 3:50 a legkesobbi idopont. Nem okoz problemat, nyilvan ugy fekszem le, hogy eleget tudjak aludni kb 5 ora alvas az, ami utan nem vagyok faradt a munkaido utan sem. Nekem az egyetlen problemam a korai kezdessel az az, hogy nincs nyitva reggel semmi, tehat kizart dolog, hogy utkozben beuljek egy nyugodt kavezoba reggeli gyanant, mig mondjuk egy 8 oras kezdes elott siman talalnek valamit ami 7 korul mar nyitva van. Igy marad az itthon kavezas, de jo lenne neha 1-2 kollegaval kavezni egyet munka elott.
2019. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

"Miért nem tudják emberi időpontra tenni a munkakezdést ezek a cégek?"

Jujjujuj, és gondolj bele abba, hogy az első nappali autóbusz/villamos/troli vezetője úgy 3:00 körül kezd a telephelyen. És igen, ha messze lakik, 1-kor kell felkelnie. Szóval 6-ra beérni, bárhonnan is... így már árnyaltabb, ugye?

2019. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Bizony nem mindenki bírja a 3 műszakot, simán tönkre lehet menni tőle. Sosem vállalnék olyan munkát ami 3 műszakos, csinálja aki kitalálta ezt a bar.omságot. Én őrként 24/48ban dolgozom és 6kor van a kezdés. Egyébként egyre több helyen van 5, 6 órás kezdés, sajnos. Nekem az út kb. 50 perc így 4:15-20 körül kelek. Aki nem bírja a korai kelést, keressen más melót.
2019. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

14, Es evi hany szabadnapod van? Mert 24/48 olyan minha a het minden napjan dolgoznal. Ami ugyanakkora szivas mint a 3 műszak.

En eveken at 24/72-vel dolgoztam, ha kellett 48-azni akkor utanna a tulorat hozzacsatoltak a szabadsaghoz pluszba.

2019. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
Van szabadságunk, kortól függően vannak a napok száma. 24/72es beosztást meg nem lehet találni, vagy mind puncsos, protekciós hely, ezért marad a többségnek a fo.s sza.r hely. Ez van, de örülhetünk ha ez is van, ami korrektül fizet mindent.
2019. febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
3:30
2019. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
02:00
2019. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Amikor 6-ra jártam dolgozni, akkor általában 4:30 körül keltem, mert 5:20-kor jött a buszom, azzal értem a melóhelyre 5:50 körül.
2019. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha 6-ra megyek dolgozni, akkor előtte való este elkezdek készülődni: ételhordóba teszek kaját, főzök le kávét, ha kell akkor borotválkozom is. Reggel 4:30-kor kelek, hogy az 05:04-es buszt elérjem. Hivatalosan 40 perc a busz a városba, hiába csak 18 perc, végig lakott terület, tele megállóval. Viszont ilyen korán sok megálló üres, így 05:30 után pár perccel bent vagyok a városban. 😀 Kb. 10 percet nyer a busz így. Munkahely kb. 7-8 perc gyalog. Legkésőbb 05:50-re beérek, bejelentkezéssel is simán tudok kezdeni pontban 6-kor.


A gond akkor van, ha késik a vonat, mert akkor feltartja a buszt, mert olyan jól van beállítva az a qrva sorompó, hogy lezár és a vonat csak 4 perc múlva halad el, csigatempóban, mert már lassít a vasútállomás miatt, jóval a sorompó előtt... Értem, biztonság meg minden, de basszus... Konkrétan kb. km-es távolságnál lezár, személyvonat, lassít... ilyenkor mindig kések. De nem fogok 3:15-kor kelni sétálni reggel 2 km-t a buszig, mert a legelső busz nem felém jár, hanem másik irányba, hogy biztos beérjek... ráadásul 5 óra előtt kelteném a süket portást, mert 5:30-kor nyitja ki a kaput amúgy magától. 😀


Újabban kocsival járok, 4:50-kor kelek, kb. 5:15-5:20 felé indulok, munkahelyhez érek 5:45-re legkésőbb.


Lefeküdni ha 6-ra megyek kb. 21-kor szoktam, nézem a TV-t, aztán elalszom rajta valamikor. Felkelek rá valamikor de csak kinyomom és alszok tovább.


Voltam egy állásinterjún, ahol irodán lettem volna (föleg), de mivel termelési terület, ezért fixen 6-ra kellett volna járnom MINDIG! Ezzel bajom nem lett volna (mert tudtam, hogy egyfajta ügyeletesként lennénk kb. 8-ig, amíg a főnök nem ér be, az a meló amit 6-8 között kell elvégezni, kb. 30 perc összesen. Mondtam, hogy a lakóhelyem meg a cég között nincs közvetlen buszjárat, kocsival viszont 15 perc, benzintámogatás van-e? Nincs, viszont a megyeszékhely és a cég telephelye között van szerződéses járat, ingyenes, 04:30-kor indul a buszpályaudvarról és körbejárja a településeket, összeszedi az embereket és kb. 05:40-kor ér a céghez. Kérdeztem, hogy felém is eltudna-e jönni a busz, azt a választ kaptam, hogy talán megoldható. Én meg közöltem, hogy a legelső buszom 04:26-kor indul, amivel lehetetlen, hogy elérjem a 04:30-ast. Egy "talán megoldható"-ra pedig nem fogok igent mondani az állásra, hogy végül kocsival kelljen bejárnom a saját költségemen.


Erre azt mondta, hogy a lakóhelyem és a megyeszékhely között támogatja a bérletet, havi 86%-ot, amit a törvény előír. Itt mondtam neki, hogy ennek örülök, de 4 perc alatt egy busz se tesz meg 18 km-t. Szóval nekem kellene egy megyeszékhely-cég telephelye bérleti támogatás, mert saját zsebből ezt nem szeretném finanszírozni. Azt kaptam válasznak, hogy pénzügyileg erre sem tudja azt mondani most, hogy megoldható, utánakérdez.


Mondtam neki, hogy rendben, két lehetőséget fogadok el:

- 6 órai kezdés, benzintámogatás

- 6 órai kezdés, busz jön értem (ezt elkezdte számolgatni, de nem megvalósítható, 1 emberért nem éri meg 😀)

- 8 órai kezdés azzal a feltétellel, hogy támogatják a bérleteket.


Húzták a szájukat, felálltam, megköszöntem a lehetőséget, de hozzátettem azt is, az önéletrajzomon ott a lakóhelyem is, ha tudják, hogy nem lehet megoldani az utaztatásomat, akkor ez az interjú csak időpocsékolás volt mindkettő fél számára. Na igen, a végére már kinyílt a csipám...

-

2019. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!